gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

En çok saç teli sarışınlarda!

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sacımızda kaç tel var Sizlere şimdi çok ilginç bir bilgi vermek istiyorum
    sarışın olan kişilerin diğer saçlara oranla daha fazla saç teline sahip olduğunu biliyormuydunuz?

İnanın bu bilgi beni de şaşırttı bende ince saç tellerine sahip bir kişi olaraktan sürekli saçlarımın azlığından yakınırdım ama bu haber ne yalan söyliyeyim beni oldukça sevindirdi:)

Saçlarınızın cinsi bir başkasından ne kadar değişik olursa olsun, saçın yapısı her zaman aynıdır. “Kütikül” denilen saçın dış yapısı, balık pulları gibi küçük pullardan oluşur ve iç tabakaları korur.

Korteks adı verilen orta tabaka ince hücrelerden oluşarak, saça esnekliliğini verir. Bu yüzden de en önemli tabaka budur. “Saç özü” denilen en iç tabaka ise saça rengini veren pigmentleri barındırır.

Dokusu ne olursa olsun, insanın başında 90 bin ila 140 bin arasında saç teli vardır. Saç telleri çok ince olduğu için en çok saç teli sarışınlarda bulunur.

Sarışınlardan sonra, koyu renk saçlı kişiler gelir. Her telin kendine göre bir büyüme evresi vardır. Bu yüzden, bazı mevsimlerde saçlarımız çok zor uzar.

Her gün belirli bir sayıda saç dökülmesi de normaldir. Saçlar sıcak havada ve geceleri daha çabuk uzar. Saçları kesmenin saçın uzamasına yardım edeceği iddiası, doğru bir düşünce değildir.

Saçın kesilmesi, sadece kırıkların alındığından, saçın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

En çok saç teli sarışınlarda! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saç telinden mikroçip

Saç telinden mikroçip

ABD'de nano teknolojiyle geliştirilen ve tek bir moleküle sığdırılan bilgisayar yongası, bilim adamları tarafından tanıtıldı. Tek bir karbon nanotüpüne yerleştirilen bilgisayar devresi çalışmasının tanıtıldığı Science dergisindeki makalede, bu tasarımın bilgisayar yongalarının daha hızlanmasını sağlayabileceği belirtildi. İnsan saç telinin beşte biri genişliğinde bir yere yerleştirilen...
  2. insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır

insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır

insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır ? Kızlar hiç merak ettiniz mi insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır?
  3. Erkeklerin En Çok Beğendiği Saç Modelleri

Erkeklerin En Çok Beğendiği Saç Modelleri

Bu konu; erkeklerin beğendiği saç modelleri hakkında bgilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ilk bakışta kadınlarda dikkat çeken unsurlardan biri tabi ki saçlarıdır. Gür ve bakımlı pırıl pırıl saçlar her zaman ilgi çeker. Hemcinslerinizin dahi kıskandığı parlak ve canlı saçlarınıza size uygun bir modelde şekilde verildiyse işte o zaman gözalıcı olursunuz. Bakın bir araştırma yapılmış ve...
  4. Uzun Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Uzun Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Bu konu; Uzun Saç En Çok Kimlere Yakışır haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, uzun saçı kadınların büyük çoğunluğu sever ama şu da bir gerçek ki uzun saç herkese yakışmaz. Bazı kadınlar kısa saçlarla çok daha cezbedici görünürler. Biz de bu sayfamızdaki makalede uzun saçın hangi meleklere daha çok yakışacağı konusunda bilgiler vereceğiz sizlere... Nasıl bir hayat...
  5. Yüzünüze en çok yakışan saç kesimleri

Yüzünüze en çok yakışan saç kesimleri

hangi yüze hangi saç kesimi,hangi yüze nasıl model saç kesimi,yüzünüze yakışan saç modelleri, Saç modelinizde değişiklik yapmak istiyor, ancak bir türlü modeline karar veremiyor musunuz? Düz saç, yuvarlak yüz Omuzlarınıza doğru uzayan, ön kısmı hafif katlı düz saç modeli, yuvarlak yüzünüzü daha uzun gösterir. Kalın kesilmiş, düz kaküller ise elmacık kemiklerinizi öne çıkarır. Düz saç, kare...

Sayfayı Paylaş