gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

En Doğru Şekilde Diş Nasıl Fırçalanır

Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Öncelikle fırça 45 derecelik bir açıyla dişe yaklaştırılmalı ve dişin eni doğrultusunda ileri-geri hareketlerle fırçalanmalıdır. En son dişetinden aşağıya doğru bir süpürme hareketiyle işlem tamamlanır. Dişlerin iç yüzeyleri , özellikle ön bölgeler dar olduğundan fırça dik olarak sokularak fırçalanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, bakteri plağı ve yiyecek artıklarının yoğun olduğu dişlerin arka yüzleri, arka dişler ve dil de temizlenmelidir. Genellikle sadece ön dişlerin ön yüzeyleri fırçalandığından çürükler daha çok arka bölgelerde oluşmakta , diş taşları ise çok az fırçalanan alt ön bölgede olmaktadır.
    [​IMG][​IMG]

Uygun bir teknik kullanılmazsa dişler zarar görür mü?
    Evet. Dişler çok sert bir tabaka olan mine ile kaplı olmasına rağmen sadece yanlış bir teknikle uygulayacağınız bir fırçadan bile büyük zarar görebilir. Hem dişin üst kısmında, hem de kökü kaplayan tabakada aşınmalara, dişetlerinde de çekilmelere yol açabilir. Bu durumda dişler çürüğe daha yatkın hale gelir. dişleri aşındıracak kadar büyük bir kuvvetle diş fırçalamaktan kaçınılmalı ve yumuşak hareketlerle fırça oynatılmalıdır.

hekimim.com

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
En Doğru Şekilde Diş Nasıl Fırçalanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. diş fırçalama tekniği, dişler nasıl fırçalanır

diş fırçalama tekniği, dişler nasıl fırçalanır

dişler nasıl fırçalanır diş nasıl fırçalanır diş fırçalama tekniği video video doğru fırçalama Dişlerimizi korumanın en etkili yolu düzenli olarak fırçalamaktır. Diş fırçalamanın ilk adımı doğru fırça seçimidir. En uygun fırça naylon ve orta sertlikteki fırçalardır. Ağız içinde kolay hareket ettirilmesi ve arka dişlere rahat ulaşabilme açısından fırçanın kafasının fazla büyük olmaması tercih...
  2. Oruçluyken diş fırçalanır mı

Oruçluyken diş fırçalanır mı

oruçluyken diş fırçalanır mı oruçken diş fırçalanır mı Hayırlı ramazanlar melekler:) ben bişey merak ettim, ağzımız kokuyor ya bunun için diş fırçalayabilirmiyiz. yani oruçluyken diş fırçalanır mı? şimdiden cevap için tşkler meleklermekani.com :)
  3. Oruçluyken diş fırçalanır mı bu mekruh mudur ?

Oruçluyken diş fırçalanır mı bu mekruh mudur ?

Oruçlu iken de dişimi fırçalıyorum bana göre bir sorun yok gibi olsada geçen arkadaşım oruçlu iken diş fırçalanır mı ya dedi. Ne bilim içimde bi şey kaldı acaba bununla ilgili bir bilgi var mı teşekkür ediyorum.
  4. Çocuğumu doğru bir şekilde nasıl eğitirim?

Çocuğumu doğru bir şekilde nasıl eğitirim?

bu konu;çocuk eğitimi,çocuk gelişimi hakkında bilgiler vermektedir Sevgili anneler çocuğunuza doğru eğitim verdiğinizden eminmisiniz?Çocuklarınızı üzmeden,korkutmadan nasıl eğiteceğinizi biliyormusunuz? Zamane çocukları ,daha atılgan,daha meraklı,daha çok soran,daha kurcalayan daha asi dir..Hani teknolojik çocuk diye adlandırırsak isabet etmiş oluruz.Bilim adamlarının yapmış olduğu...
  5. Enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ?

Enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ?

Enerji de bir gün tükenebilir. Dünya tamamen tüketici bir halde olduğu için bilinçlemek gerek diye düşünüyorum ve sizlere soruyorum enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ?

Sayfayı Paylaş