gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

En Faydalı Yiyecekler Nelerdir yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar sağlıklı beslenmek adına neler yemeli neler içmeliyiz. Beslenirken bilinçli olmak istiyorum ve bu yüzden de sizlerin bilgisi var ise En Faydalı Yiyecekler Nelerdir diye yazmanızı rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

En Yararlı Yiyecekler
    En Yararlı Yiyecekler nelerdir

Sağlıklı bir yaşam için et ve türevleri, süt ve türevleri, tahıllar ile mutlaka sebze ve meyve tüketilmelidir. Faydalı yiyeceklerden birkaçını şöyle sıralayabiliriz;

Yaban mersini: Yaban mersiniyle yapılan içeceklerin obezlerde, şeker hastası olmayanlarda ve insülin hassasiyetini azaltıyor.

Elma: Kolesterol düzeyini düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Brokoli ve karnabahar: Bol bol bu sebzelerden tüketirseniz, saldırgan prostat kanseri riskini azalır.

Mantar: Kasları güçlendiriyor, saç ve tırnakları besliyor.

Rezene: Öksürüğü önlüyor, vücuda oksijen alımını artırıyor.

Menekşe: Dövülerek vücuda sarıldığında çocuklarda görülen kızamık, kızıl ve küçük çocukların başlarında oluşan deri kabarmasına iyi gelir.

Yoğurt: Bağırsak kanserine karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Limon C vitamini ve Glucarate içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, mide kanserini önler.

Bal öksürüğü azaltır.

Nane yağı düzensiz çalışan bağırsakların düzelmesine yardımcı olur.

Ceviz, fındık, fıstık gibi kuruyemişler B ve E vitamini, Çinko, Demir içerirler. Sakinleştirir, uyumayı sağlar, stresi azaltır.

En Faydalı Yiyecekler Nelerdir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En faydalı 14 yiyecek ve faydaları

En faydalı 14 yiyecek ve faydaları

en yararlı balık hangisi en faydalı balık hangisi faydalı peynir diş etine yiyecekler dünyanın güzel ve yiyecekleri Uzmanlar dünyanın en sağlıklı besinlerinden oluşan bir liste hazırlamış.Bu listede bulabileceğiniz hatta hemen hemen tükettiğiniz yiyeceklerden oluşuyor.Peki bu yiyecekler neler ve faydaları nedir diye mrek ediyorsanız, işte size faydaları saymakla bitmeyen 14 besin… En...
  2. Cevşen Nedir? Taşımak mı? Okumak mı faydalı?

Cevşen Nedir? Taşımak mı? Okumak mı faydalı?

cevşen nedir rüyada cevşen okumak rüyada görmek nedir cevsen görmek Cevşen Nedir? Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, "bir tür zırh, savaş elbisesi" manasına gelmektedir. Terim manası Şii kaynaklarında Ehl-i Beyt tarikiyle Hz. Peygambere isnat edilip, Cevşen-i Kebir ve Cevşen-i Sagir olarak bilinen, metinleri birbirinden farklı iki duâyı ifade eder. Ancak Cevşen-i Kebir daha...
  3. arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

arkadaşlarım hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yazar mısınız

hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur yani adetimin üzerinden ne kadar geçtikten sonra test vs yaptırayım. Birde gebelik testi mi kan testi mi ben iğneden korkuyorum yahu :) HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.
  4. En Faydalı Kaplıcalar Nelerdir bilen var mı

En Faydalı Kaplıcalar Nelerdir bilen var mı

Merhaba arkadaşlar acaba En Faydalı Kaplıcalar Nelerdir biliyor musunuz ve En Faydalı Kaplıcalar Nelerdir ve de neredelerdir lütfen bana yazın şimdiden çok tşk ederim.
  5. Eflatunun Eserleri Nelerdir yazar mısınız

Eflatunun Eserleri Nelerdir yazar mısınız

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse Eflatunun Eserleri Nelerdir diye bilgi istiyorum ve Eflatunun Eserlerinin isimlerini yazmanızı rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş