En Fazla Kaç Gün Rapor Alınır lütfen acil cevap verin!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

 1. En Fazla Kaç Gün Rapor Alınır
  Selam arkadaşlar benim rapor almam lazım ama en fazla kaç gün rapor alınabilir bunu çok merak ediyorum, bu konuda bilgi verir misiniz bana:?
  Kadınlar Melektir
 2. En Fazla Kaç Gün Rapor Alabilir

  Kaç Güne Kadar Rapor Alınabilir


  — İstirahat raporlarının Sosyal Güvenlik Kurumu sözleşmeli Sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır. Kurumla sözleşmesiz Sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen ve istirahat süresi 10 günü geçmeyen raporlar, Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu hekimi tarafından, 10 günü aşan raporlar ise Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulunca onandığı takdirde geçerli olur.

  — Ayaktan tedavilerde sigortalıya tek hekim raporu ile bir defada en çok 10 gün istirahat verilebilir. İstirahat sonrasında kontrol muayenesi raporda belirtilmiş ise toplam süre yirmi günü geçmemek kaydı ile istirahat uzatılabilir. Yirmi günü aşan istirahat raporları sağlık kurulunca verilir. Sağlık kurulunun ilk vereceği istirahat süresi sigortalının tedavi altına alındığı tarihten başlamak üzere altı ayı geçemez. Tedaviye devam edilmesi hâlinde malullük hâlinin önlenebileceği veya önemli oranda azaltılabileceği sağlık kurulu raporu ile tespit edilirse bu süre uzatılır.

  — Sigortalılara bir takvim yılı içinde tek hekim tarafından ayaktan tedavilerde verilecek istirahat sürelerinin toplamı kırk günü geçemez. Bu süreyi geçen istirahat raporları sağlık kurulunca verilir.

  — Sosyal Güvenlik Kurumunca yetki tanınan işyeri hekimi bir kerede en fazla 2 gün istirahat verebilir.

  — İstirahat raporlarında sigortalının çalışıp çalışamayacağı veya kontrol muayenesinin yapılıp yapılmayacağı hususu belirtilir. İstirahat raporunun bir nüshası işyerlerine ibraz edilmesi için sigortalılara verilmek, bir nüshası Kuruma gönderilmek üzere en az iki nüsha olarak düzenlenir.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. acilden en fazla kaç gün rapor alınır

  ,
 2. acilden kaç gün rapor alınır

  ,
 3. hamilelikte en fazla kaç gün rapor alınır

  ,
 4. acilden kaç gün rapor alabilir,
 5. acilden rapor alınır mı 2014,
 6. acilden en fazla 2 gun,
 7. kaç güne kadar rapor alınır,
 8. hamileyken kacgun rapor alinir,
 9. Hamile kişi kac gun istirahat raporu alabilir,
 10. acilden kaç günlük rapor,
 11. acilden sağlık raporu alınır mı,
 12. acil kac gun rapor alabilirim,
 13. hamilelik boyunca kaç gün rapor alınabilir,
 14. hamilelikte tek seferde kaç gun rapor alınır,
 15. gebelikte en fazla kaç gün rapor alınabilir