gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

En Geç Anne Olma Yaşı Nedir?

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

anne olma yaşı, en geç, en uygun, nedir, hangi yaşla arası, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    En geç anne olma yaşı,teknolojinin ilerlemesiyle paralel olarak sürekli artıyor.Eskilerin evde kaldın çocuğun olmaz dedikleri yaşlarda henüz evleniliyor.Peki bu sorunun tıbben cevabı nedir?

Bütün kadınlar için ortalama doğurganlık yaşı 35 civarındadır. Tabi bu yaş doğal gebe kalma için geçerli. Araştırmacı Dr Susan Bewley, Guy’s ve St Thomas ‘ (Hastanesi danışman) tarafından yapılan araştırmalar, birden fazla hatta beşiz bebeklerin artık 35 yaş üzerindeki annelerde doğduğunu göstermiştir.

Tedaviler gibi in vitro fertilizasyon (IVF) anlamlı mümkün iyi orta 40′lı içine gebe yapma bereket pencere genişletmiştir. Birçok doktor için, ancak, kesme noktasına 45 civarında bir zaman birçok kadının yumurtaları artık yeterli sağlıklı için inanıyorum normal bir anlayışı – Normal gebelik ve bu yaşta yapabilirsiniz ancak.

Ayrıca, donör yumurta kuruluşundan – ile bu üretilen ve daha genç, daha dişi doğurgan – bir kadın aslında bir çocuk taşıyabilir ve iyi onun 60s içine doğururlar tarafından sağlanmaktadır. Hindistan’da ikiz 2008 yılında IVF aşağıdaki doğurdu 70 yaşındaki kadın, dünyanın en eski annesi olduğuna inanılıyor.

Bu mümkün olmasına rağmen, ille olmayan veya kabul uygulama önerilir.

En Geç Anne Olma Yaşı Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne olmanın en uygun yaşı

Anne olmanın en uygun yaşı

Hamile kalıp kalmamak kadının seçimine ve isteğine bağlı. Acaba bir kadın için anne olmanın en uygun doğru yaşı nedir? Kırsal kesimlerde adet görmeye başlayan kız çocuğunun evlenip çoluk çocuğa karışması yadırgansa da pek önlenemiyor. Ama kasabalarda ve kentlerde anne adayları artık daha bilinçli davranmak istiyorlar. Anne olmanın uygun...
  2. Geç anne-baba olmanın yararı

Geç anne-baba olmanın yararı

Geç yaşta anne baba olanların çocuklarının, yaşıtlarına göre daha zeki olduğu bildirildi. İzmir'de üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi'nde yapılan incelemede, geç yaşta anne baba olanların çocuklarının zeka seviyesinin daha yüksek olduğu sonucuna ulaşıldı. İzmir Sıdıka Akdemir Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Uzman Psikolojik Danışman...
  3. çocuğum 1 yaşını geçti ne zaman yürüyecek

çocuğum 1 yaşını geçti ne zaman yürüyecek

Kızım 1 yaşını geçti ve hala yürümüyor. Normal mi bu ? Çocuklar kaç yaşına kadar yürürler ? Gerçi ben de geç yürümüşüm ama :S
  4. Anne olmayı ertelemeyin

Anne olmayı ertelemeyin

Eğer bir kadın, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsa, dikkat etmesi gereken çok önemli iki nokta vardır. Bir yıl içinde düzenli ilişkiyle, sağlıklı çiftlerin yüzde 90 ‘indan fazlasının gebe kalması beklenir. Eğer bu süre zarfında gebe kalınamıyorsa, bu durumun araştırılması gereken bir durumdur. Tabi bir yıl derken, bunu herkes için söylemek zordur; çünkü burada kadının yaşı önemli bir kriterdir....
  5. Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Hamile kalmak için geçmi kaldım?

Günümüzde kadınların en sık sorduğu sorular şöyle: Bebek yapmak için ne kadar vaktim kaldı?, Yumurtalık rezervimi bilebilir miyim?, Yumurtalık yaşlanmasını yavaşlatabilir miyim? Günümüz kadını çeşitli nedenlerle anneliği 40’lı yaşlara kadar erteliyor. Ancak bu rötar gebelik şansını ciddi olarak azaltıyor. Çünkü kadınlarda yumurta sayısının azalmasıyla birlikte 30-33 yaşlarında doğurganlık...

Sayfayı Paylaş