gebe
  1. hülya18

hülya18 Forum Okuru

en güzel dondurmalı kek :)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında hülya18 tarafından paylaşıldı.

dondurmalı kek,dondurmalı kek tarifi,dondurmalı kek nasıl yapılır,dondurmalı kahve,dondurmalı meyveli kek [​IMG]

DONDURMALI KEK
    Malzemeler
    3 Adet yumurta
    3 Kahve fincanı tozşeker
    3 Kahve fincanı un
    1 Çay kaşığı karbonat
    Yarım çay kaşığı tuz
    1 Paket vanilya
    1 Çorba kaşığı tereyağı
    Hamuru ıslatmak için
    1 Çay bardağı süt
    Üzerine ve İçine:
    Yarım litre dondurma
    Hazırlanışı
    Öncelikle bir kase yumurta, tozşeker, un, karbonat, tuz, vanilya ve tereyağını bir kaba koyup çırpın. Bu karışımı yağlanmış baton kek kalıbına dökün.
    Önceden ısıtılmış 170 dereceli fırında 30-35 dakika pişirin.
    Pişen hamuru Ilıkken ortadan ikiye bölün.
    Her parçayı süt ile ıslatın.
    Bu arada dondurmayı hafifçe eritin.
    Baton kekin alt parçasının üzerine dondurmayı sürün.
    Diğer parçayı üzerine kapatın.
    Kalan dondurmayı kekin her tarafına sürün.
    Buzlukta 15-20 dakika bekletin.
    Buzluktan alınca dilimleyerek servis yapın

ben denedim çok lezzetli yazın en serinletici keklerinden :D

2. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
en güzel dondurmalı kek :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dondurmalı pandispanya

Dondurmalı pandispanya

MALZEMELER 90 gr kedi dili 150 gr sütlü çikolata 750 gr karamelli dondurma 150 gr sütlü çikolata 2 çaykaşığı granül kahve Kakao 6 Kişilik HAZIRLANIŞI Kahveyi 6 çorbakaşığı kaynamış suyla karıştırın. Kedi dillerini ufalayın. Dondurmayı yavaş yavaş ılıtıp, yumuşatın. Soğuğa dayanıklı bir kabın içine ufalanmış kedi dillerinin yarısını koyun. Uzerine kahvenin, rendelenmiş çikolatanın ve...
  2. Dondurmalı Pasta

Dondurmalı Pasta

dondurmalı pasta Malzemeler: 3 katlı kakaolu pastadan 1 poşet sade krem şanti 80gr bitter çikolata rendesi 1 tatlı kaşığı nescafe yarım su bardağı süt 600gr kaymaklı dondurma 1 paket creme ole (veya şoko mousse) 8 adet beze (veya king top tarzı çikolata) yaprak badem Hazırlanması: Yarım su bardağı süt ile nescafeyi karıştırın. Pastabanın alttaki iki katını sütlü kahve ile ıslatın....
  3. En Güzel Güne, En Güzel Çağrı   ''Davetiye''

En Güzel Güne, En Güzel Çağrı ''Davetiye''

en güzel davetiyeler dini davetiye davetiyeye yazılan güzel sözler dini davetiyeler davetiye zarfı yazma En Güzel Güne, En Güzel Çağrı ''Davetiye'' Düğün hazırlıkları esnasında son ana bırakılmayan işlerin başında davetiye seçimi gelir ve gönderilmesi geliyor. Kendi ellerinizle seçtiğiniz, metnini yazdığınız, bu davetiye aslında düğün ile ilgili bir bilgi verir. Davetiye küçük bir...
  4. böyle güzel kekler gördünüzmü.........

böyle güzel kekler gördünüzmü.........

en güzel kekler güzel kekler tepsi kekleri en kek guzel 3 yumurta 1,5 cup toz şeker 1 cup süt 1 cup tan 1 parmak eksik ayçiçek yağı 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 limon veya portakal kabuğu rendesi 3,5 cup elenmiş un 3 yemek kaşığı kakao (isteğe bağlı) fındık ceviz üzüm ( hepsi veya arzu edilen- isteğe bağlı) yumurta - şeker iyice çırpılır, diğer malzemeler...
  5. aşkların en güzeline.. en eşsizine...

aşkların en güzeline.. en eşsizine...

Eşsiz bir aşkı yaşıyorum seninle… Kimseye benzemedi bizim aşkımız, bizim sevdamız… Ne anlatmaya yetti kelimeler seni, ne de aşkımı tarif edebildi… Yazılmış bir AŞK’tı Bizimkisi… Ölesiye tutkulu, erişilmez duygularla dolu… Kaderimiz birdi… Gün geldi, yolumuz birleşti… Gelişinle yakaladım mutluluğu… Seninle öğrendim, gördüm AŞK’ın Zorunu… SEVİYORUM SENİ, her defasında daha delice. Her seni...

Sayfayı Paylaş