gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

en güzel koylar

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

güzel koylar en güzel koylar sakin en sakin türkiye

ERALP AKKOYUNLU

Uzun, iki üç haftalık bir geçişte, ilk günlerin gerginliğini sıyırıp attıktan sonra kendimi okyanusun mavi kadifeden beşiğine teslim etmek, meditasyon yapmak, dalgalarla ve yunuslarla haşır neşir olmak anlatılır gibi değil."

TANIL TUNCEL

1986-1991 arasındaki ilk turunun ardından ikincisini de tamamlayan dergimizin ağabeyi Tanıl Tuncel için deniz ve tekne bir yaşam biçimi. Geçtiğimiz günlerde 80.000 mili birlikte aştığı güzel yelkenlisi Kelebek ile 25. yılını kutlayan Tuncel, "Külahı önüme koyup düşünüyorum, önümdeki kâğıda en sevdiğim yerlerden birinin ismini yazıyorum, hatıralardan sinyaller geliyor, diğerleri isyanda, niye ben değilim diye bağrışıyorlar" dese de kulaklarını tıkayıp seçimini yaptı.

MARKİZ ADALARI

Fransız Polinezyası Başta Türkiye, Avrupa Birliği'ne girse hemen yerleşecek kadar sevdiğim Fransız Polinezyası, Markizler, Tuamotu ve Sosyete Adaları; romantizmi, doğası, halkı, sualtı ve üstü benim için cennet. 14 Temmuz Fete Festivali dansları, Hawaiki Nui adalar arası wa'a yarışı, Wa'a Kulübü'nde kürek çektiğim ve Annette'in de dans grubuyla geçirdiği günler…

İspanya
    Nisanda İspanya'nın "Andalucia" veya Endülüs bölgesi; Seville, Jerez "Feria"ları, rengârenk kültür, boğa güreşi, Flamenko müziği ve dansları, Donana Parkı'na yaptığımız üç gün süren hac yürüyüşü, kâşifler ve Moor'ların arkalarında bıraktıkları tarihi izler, Balear Adaları'nın sempatik demir yerleri, Caleta'ları…

Orta Amerika
    Mayalar'ın dünyası; Meksika'nın Yukatan yarımadası, Eski Maya şehirleri, candan Meksika halkı, Guatemala'nın Izabel Gölü'nde suçiçekleri "hyacint"ler arasında seyir, renkli Chichicastenengo pazarı; Küba'nın Kraliçe Bahçeleri ile Belize ve Honduras'ın muhteşem sualtına dalışlarımız… Endonezya ve Uzakdoğu
    Avrupa kadar bir alana yayılmış, değişik kültürlerin örülü olduğu binlerce adanın ülkesi Endonezya'da başka bir yata rastlamadan aylarca dolaşmamız, dumanı tüten yanardağlara tırmanışımız… Her tarafından sanat fışkıran ada Bali'de sualtı, Malezya'nın candan insanları, balıkçılarla geçirdiğimiz günler, Tayland'ın kartpostallardan daha güzel adası Phi Phi Don, Chang Mai'de fil sırtında, bambu sallarda yaptığımız gezi…

Madagaskar
    Değişik insan, hayvan ve bitkileriyle Afrika'yla ilk tanıştığımız ada. Zengin sualtı ve fakir olduğu kadar gönlü zengin Malgaş halkı, ıssız sakin koylar, ilkel köyler ve halkın adetleri… Bir yatçı Madagaskar'a gökten düşmeyeceğine göre buraya ulaşana kadar isterse uğrayabileceği sualtında, kelebek ağıyla akvaryum balıkları yakaladığımız Maldivler'i ve ıssız Chagos arşipelini de unutamıyoruz. "Bizim bunlardan ne eksiğimiz var" diye bağıran yerler de var ama... Her tarafından sanat fışkıran Bali Adası...

MOOREA ADASI

Bu tropikal adanın sualtı güzelliği etkileyici; çok güzel rengârenk mercanlar var. Bir gün dünyadan elimi ayağımı çekip sevdiğim biriyle bir yere kapanayım, herkesten uzak olayım diye düşünürsem, gitmek istediğim yer.

Vancouver (Biritish Colombia-Kanada)
    Dünyanın en temiz şehri; hiç fabrika yok, havası temiz, suyu bol. Herkes spor yapıyor; aynı gün hem kayak hem yelken yapabiliyorsunuz. Sualtı zengin; bence dalmak için Kızıldeniz ve Avustralya'dan sonra gelir. Emekli olup dünyayla irtibatımı kesmeden, temiz ve medeni bir yerde oturayım, hem de bol seyahat edeyim diye düşünürsem, gitmek istediğim yer.

Norveç fiyortları Pırıl pırıl deniz, denize sarkan yeşil çam ormanları, şelaleler, dağlarda buzullaşan kar… İnanılmaz bir manzara ve huzur verici bir sessizlik. Denize tüylü boş olta atsan balık çıkıyor yani hayat dolu bir deniz. Artık kitap yazmak istiyorum diye düşünürsem aradığım ortamın oluştuğu bir yer.

Atlantik Okyanusu Denizin bazen sakin, bazen fırtınalı, bazen dinlendirici, bazen yorucu; bulutların başımın üzerinden en hızlı geçtiği, dalgaların en yüksek olduğu, yağmur taneciklerinin denize milyonlarca ceviz düşüyor manzarası yarattığı, hep onunla yapamadığım hiç onsuz yapamayacağımı düşündüğüm yer... En zevkli ve tehlikeli anılarım bu okyanusta. En büyük tecrübe alanı; en unutulmaz dostluklarımın perçinlendiği, en önemli kararlarımı aldığım, kendimi en özgür ve en hür hissettiğim yer. Rengârenk mercanlarıyla herkesten uzak Moorea Adası

PATAGONYA (GÜNEY AMERİKA KITASININ EN GÜNEY UCU)

Arjantin ve Şili'nin toprakları içinde kalıyor. Dünyada beni en çok etkileyen yer oldu diyebilirim. Son derece vahşi ve farklı bir coğrafya. Denizde yüzen buz kütlelerini iterek devasa buzullara yaklaşırken etraftaki penguenler, foklar, denizaslanları eşlik ediyor. Labirenti andıran kanallardaki seyirlerde hemen her gün nefes kesecek manzaralarla karşılaştık. Demirlediğiniz her limanda, en az bir tane, poster olabilecek güzellikte bir şelale denize akıyor. Bu kadar çekici olmasına rağmen şartlar çok ağır.

En az haftada bir, çok şiddetli fırtına çıkıyor. Rüzgârın şiddetinden karada pek toprak yok; bitkiler bir karış kalınlığındaki yosuna tutunmuş, ağaçlar sadece kuytularda yetişebilmiş. Yılın en sıcak aylarında ısının 15 dereceyi geçmediği bu bölgede çok az insan var. Ushuaia haricinde hiçbir şekilde kitle turizmi tarafından bozulmamış. Buraların denizcilik açısından epeyce önemi var. Yılda ortalama 20 yelkenlinin ulaşabildiği Patagonya'ya kendi teknesiyle gitmek, dünya denizcileri arasında bayağı prestijli bir şey.

AMAZON DELTASI (BREZİLYA)

Kitle turizminden uzak, çok az keşfedilmiş ve bakir yerlerden biri. Halkı kadar çılgın doğası da insanı büyülüyor. Fakat elde düzgün bir pilot kitap olmadığından seyirler sıkıntılı geçiyor. Pilotlar büyük gemiler için hazırlandığı ve çoğunda önemli hatalar olduğu için haritalarla seyir yapılıyor.

kaynak > Yacht Dergisi

2. uzun

uzun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: en güzel koylar

ne güzel yerler.yahuuu.

en güzel koylar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Güzel Güne, En Güzel Çağrı   ''Davetiye''

En Güzel Güne, En Güzel Çağrı ''Davetiye''

en güzel davetiyeler dini davetiye davetiyeye yazılan güzel sözler dini davetiyeler davetiye zarfı yazma En Güzel Güne, En Güzel Çağrı ''Davetiye'' Düğün hazırlıkları esnasında son ana bırakılmayan işlerin başında davetiye seçimi gelir ve gönderilmesi geliyor. Kendi ellerinizle seçtiğiniz, metnini yazdığınız, bu davetiye aslında düğün ile ilgili bir bilgi verir. Davetiye küçük bir...
  2. koyun

koyun

: Koyun İftfetli, şerefli ve saygıdeğer bir kadına; ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala, Koyun peşinde gitmek, bir kadının ardı sıra gitmeye, Koyun sağmak ya da etini yemek hayra ermeye, rızık ve nimete, Koyun otlatmak yönetici olmaya, Derisi yüzülmüş kooyun birinin vefat etmesine, Koyun sürüsü itaatli ve uysal halka, Kirli koyunlar pis ve heşerat taşıyan insanlara, Koyunun siyahı...
  3. aşkların en güzeline.. en eşsizine...

aşkların en güzeline.. en eşsizine...

Eşsiz bir aşkı yaşıyorum seninle… Kimseye benzemedi bizim aşkımız, bizim sevdamız… Ne anlatmaya yetti kelimeler seni, ne de aşkımı tarif edebildi… Yazılmış bir AŞK’tı Bizimkisi… Ölesiye tutkulu, erişilmez duygularla dolu… Kaderimiz birdi… Gün geldi, yolumuz birleşti… Gelişinle yakaladım mutluluğu… Seninle öğrendim, gördüm AŞK’ın Zorunu… SEVİYORUM SENİ, her defasında daha delice. Her seni...
  4. En güzel en yeniConverse Modelleri

En güzel en yeniConverse Modelleri

Converse Modelleri Gençler arasında bir çığ gibi büyüyen converse modası, her geçen gün daha da artıyor. Ben artık her ne kadar sağlıksız olduklarını düşünsemde biliyorum ki tüm dünyada yok satıyor. Bunun için kendi fikirlerimi bir kenara bırakıp sizi converse modelleriyle baş başa bırakıyorum :D:D
  5. En güzel mutfak tasarımları

En güzel mutfak tasarımları

en şık mutfak tasarımları,en güzel mutfak tasarımları,en şık mutfaklar,en tarz mutfak modelleri,2015 mutfak modelleri En güzel mutfak dekorasyonuna sahip birbirinden güzel 14 farklı çalışmada hayal gücünün ürünlerini göreceksiniz. Genelde kuzey ülkelerinde ağırlıklı rağbet gören tasarım modelleri genelde Norveç’in Norema bölgesinde yer alan gerçek uygulamalardan seçildi. Resimlerde görüldüğü...

Sayfayı Paylaş