gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

En iyi Buğday

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

bugday, dini hikaye, kissa, sevgi, paylasim, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

En iyi Buğday
    Her yıl yapılan "en iyi buğday" yarışmasını yine aynı çiftçi kazanmıştı. Çiftçiye bu işin sırrı soruldu. Çiftçi:

-Benim sırrımın cevabı, kendi buğday tohumlarımı komşularımla paylaşmakta yatıyor, dedi.

-Elinizdeki kaliteli tohumları rakiplerinizle mi paylaşıyorsunuz? Ama neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz? diye sorulduğunda,

-Neden olmasın, dedi çiftçi.

-Bilmediğiniz bir şey var; rüzgâr olgunlaşmakta olan buğdaydan poleni alır ve tarladan tarlaya taşır. Bu nedenle, komşularımın kötü buğday yetiştirmesi demek, benim ürünümün kalitesinin de düşük olması demektir. Eğer en iyi buğdayı yetiştirmek istiyorsam, komşularımın da iyi buğdaylar yetiştirmesine yardımcı olmam gerekiyor.

Sevgi ve paylaşmak en yakınınızdan başlar. Sonra yayılarak devam eder. Kin, cimrilik, nefret kimsenin hoşlanacağı davranışlar değildir.

En iyi Buğday konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En İyi Tiramisu Tarifi

En İyi Tiramisu Tarifi

En İyi Tiramisu Tarifi Selam bayanlar sizden çok çabuk olarak En İyi Tiramisu Tarifini yazmanızı rica ediyorum.
  2. En İyi Sözler Yeni

En İyi Sözler Yeni

En İyi Sözler Yeni, En Güzel sözler, İyi sözler arayan tüm arkadaşlarımız için ve tabi ki siz sevgili melek'lerimiz için de bu yazımızda en iyi sözleri sizlerle paylaşıyor ve bu iyi sözler en yenileri diyoruz :) -Bütün derdim, kelimelerle benim.. -Dinlemeyi ögren. Bazi firsatlar kapiyi hafif tiklatir.. -Gömlegin ilk dugmesi yanlis iliklenince digerleri de yanlis gider. -Her zaman...
  3. Buğday ve Buğday Yağı

Buğday ve Buğday Yağı

Buğday Faydası Buğday Yağının faydaları Buğdayın sağlığa Faydaları Sofralarımızın vageçilmezi ekmeğin ana maddesi buğdayın alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını biliyor muydunuz melekler ? İşte buğday,buğday yağı ve faydaları.. :tik: Buğday bitkisi; Çok besleyici bir tahıldır. Karbonhidrat ve B vitamini açısından zengin bir besindir. Kalsiyum, demir ve çinko minerallerini de...
  4. En iyi kozmetik markaları..

En iyi kozmetik markaları..

en iyi kozmetik markaları Sevgili meleklerim; bugün sizlere alışverişimden bahsetmek istiyorum. 2 hafta önce alışveriş yapmak için sokağa çıktım. Aklımda sadece bitmiş olan maskara ve allık almak vardı. Başka bir şey satın alma fikrim yoktu. Her neyse dev bir alışveriş merkezine girdim. Çok ünlü markaların satıldığı Tekin acar cosmetics mağazasına girdim orada envayi çeşit kosmetik ürünleri...
  5. en iyi maskara hangisi

en iyi maskara hangisi

selam hanımlar kullanıpta memnun kaldığınız maskara varmı acaba böyle kirpikleri dolgun ve gür gösterecek en iyi maskara markası nedir yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş