gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

En İyi Gerilim Filmleri Listesi

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

En İyi Korku ve Gerilim Filmleri En Güzel Gerilim Filmleri
    Genellikle sanal ortamda çoğunlukla seyredilen ve beğenilen gerilim filmleri listesi dolaşıyor melekler. Biz de sizlerele bu listeyi paylaşıyoruz. Siz de etkilendiğiniz gerilim filmlerini bizimle paylaşabilirsiniz. Ancak sizler de seyrettiğiniz ve tavsiye edeceğiniz filmler olursa bu konuya ekleyin ki benim gibi gerilim filmi sevenler de faydalanabilsin. Ben de naçizane şu anda aklıma gelen beğendiğim gerilim filmlerini paylaşacağım :tik:

The Dark Knight- Kara Şövalye (2008)

The Dark Knight’da, Batman suça karşı savaşını daha da ileriye götürüyor: Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişir. Bu ortaklığın etkili olduğu açıktır, ama ekip kısa süre sonra kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulur. Jack Nicholsan’dan sonra Joker’i daha iyi canlandırabilecek birini düşünemezken, Heath Ledger bizi kendine hayran bıraktı ve ölümünün ardından bu rolüyle Oscar almıştı.

Pyshco -Sapık (1960)

Film Robert Bloch’un 1959 yılında seri katil Ed Gein’den esinlenerek yazdığı kitaptan uyarlamadır. Ed Gein, 1957 yılında bir çok kadına saldırı ve cinayet suçundan yakalanmıştı. Gein’in akıl sağlığının bozuk olduğu ve hayatının sonuna kadar bir ruh ve sinir hastalıları hastanesinde kalmasına karar verildi. Ayrıca filmdeki karakter ile benzer önemli bir tarafı da vardı. O da kurbanlarını öldürürken annesinin kılığına giriyordu.

Silence Of The Lamps- Kuzuların Sessizliği (1991)

Kuzuların Sessizliği muhteşem bir gerilim romanı. Sinema filmi de oldukça başarılı. Kitabın yazarı Thomas Harris. Filmin senaryo yazarı Ted Tally, yönetmeni ise Jonathan Demme. Kuzuların Sessizliği’nin başarısından sonra Thomas Harris’in devam filmi olan Hannibal’ı yazması uzun sürdüğü için biz Hannibal’ı, Kuzuların Sessizliğini izledikten tan 10 yıl sonra izleyebildik. Roman en çok satanlar listesinde 1 numara olurken; 1991 yapımı beyazperdeye aktarılan sinema filmi ise 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu. En iyi Yönetmen, En iyi Kadın ve Erkek Oyuncu Oscarlarının dışında, En iyi senaryo uyarlaması ve En iyi film dalında da heykelcikleri kucakladı.

Seven- Yedi (1995)

Hristiyanlık‘ın 7 ölümcül günağını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki Polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. David Fincher’ın yönetmenliğinde çekilen filmin başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Patrow’u izliyoruz.

The Shining (1980)

Stanley Kubricksiz bir gerilim filmleri listesi düşünülemezdi herhalde. Zaten birçok kişiye göre de Kubrick’in başyapıtı olarak gösteriliyor. Filme kaynaklık eden Stephen King’in romanı, ülkemizde de “Medyum” adıyla, bir dönemin en çok satan kitapları arasındaydı. Film, kesinlikle muhteşem bir gerilim filmi!

Rear Window- Arka Pencere (1954)

BaşrollerdeJames Stewart ve Grace Kelly’ nin yer aldığı, 1954 yapımı bir Alfred Hitchcockfilmidir. Cornell Woolrich’in “It Had to Be Murder” adlı kısa hikâyesinden uyarlanmıştır. “Arka Pencere”, 1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Fargo (1996)

Fargo, senaryosu, yapımı ve yönetimi Coen Kardeşlere ait 1996 yapımı bir gerilim filmidir.”Fargo”, 2006 yılında ABD Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

The Number 23 – 23 Numara(2007)

23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır. Yönetmenliğini Joel Schumacher ‘in yaptığı filmin başrollerini Jim Carrey , Logan Lerman ve Virginia Madsen paylaşıyor.

Cape Fear

Yönetmen koltultuğunda J. lee Thompson’ın oturduğu film,birbirinden ünlü oyuncularının eşsiz performanslarıyla izlemekten büyük keyif alacağınız psikoljik bir gerilim.

1408

Korku romanlarının büyük ustası Stephen King’in kısa romanından uyarlanan bu filmin yönetmenliğini Mikael Hafström yaptı. Filmde ünlü bir korku romanı yazarı olan Mike Enslin , sadece gördüğü şeye inanmakta, şimdi ve buranın dışında hiçbir gerçekliğe inanmamaktadır.

Eveet, sıra geldi bana :D:D Bu listede ki tüm filmleri izlemedim. İzlediklerim 1408, Kuzuların Sessizliği ve 60ların fenomen filmi Sapık. Hepsini de çok beğendim. Arka Pencere isminde bir film izledim ama benim izlediğimin başrolünde Johnny Deep oynuyordu ve ben hiç beğenmemiştim.

Benim beğenerek izlediğim gerilim filmlerinden bazıları Paranormal Activity, Rec, 6.His, Diğerleri . Şu anda ilk aklıma gelenler bunlar. Paranormal Activity ve Rec bir el kamerası ile çekilmiş filmler. P.Activity özellikle hiçbir masrafı olmayan birkaç kişilik oyuncu kadrosuyla kotarılıp, izleyiciyi gerginlikten yerine çivileyen bir film. Rec de öyle ama onda da fazla kan var. Bana göre gerilim filminde kan olmamalı.

Diğerleri (Nicole Kidman) ve 6.His (Bruce Willis) ise son ana kadar konuyu kavrayamadığınız, son anda ''hadi canım!'' dedirtecek türden muazzam filmler.

Şimdilik benden bu kadar, aklıma geldikçe eklerim, lütfen siz de bu konuyu atlamayın ve bizlerle paylaşın :tik:

En İyi Gerilim Filmleri Listesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En İyi Film Resimleri

En İyi Film Resimleri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. En İyi Action Filmleri

En İyi Action Filmleri

En İyi Action Filmleri hangileri? Selam millet En İyi Action Filmleri hangileri acaba ben çok seviyorumda
  3. En İyi Aşk Filmleri Listesi

En İyi Aşk Filmleri Listesi

En İyi Aşk Filmleri En İyi Aşk Filmleri Hangileri Tabi ki zevkler ve renkler tartışılamaz melekler :) Ancak şöyle bir genelleme yapıldığında internette en çok beğenilen ve izlenen aşk filmleri sıralamasına belli başlı filmler girmiş. Şimdi biz bu filmlerin isimnlerini sizlerle paylaşacağız. Yalnız sizin de eklemek istedikleriniz varsa ekleyin, izlemeyenler izlesin :tik: - Melekler Şehri...
  4. En İyi Fantastik Filmler

En İyi Fantastik Filmler

En İyi Fantastik Filmler hangileridir bana acilen En İyi Fantastik Filmlerin isimlerini oyuncularını yazar mısınız kızlar
  5. En İyi Gerilim Filmleri

En İyi Gerilim Filmleri

En İyi Gerilim Filmleri nelerdir? Arkadaşlar En İyi Gerilim Filmleri nelerdir siz hangi filmi önerirsiniz?

Sayfayı Paylaş