gebe
  1. nagehan

nagehan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

en son kimi,ne zaman özlediniz

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında nagehan tarafından paylaşıldı.

Bazı duyguları hiç özler misiniz!Özlerseniz belki o kaçırdığınız duygulara yeniden kavuşabilirsiniz diye düşünüyorum.Önce bizzat özlemek fiili ile başlayalım. En son kimi ne

zaman özlediniz?Bir yerde rastladığımız eski bir arkadaşa sarf ettiğiniz sözleri kast

etmiyorum.

-Nerelerdesin, özlemiştim seni!

-Aynen ben de öyle, seni merak ediyordum, bir süredir ortalıkta yoksun.

-Görüşelim.

-Muhakkak görüşelim, arayı bu kadar uzatmayalım! Öptüm.

-Mutlaka ara beni, yoksa küserim!

Katiyen yukarıdaki yaklaşım benim kastım değil. Bu sözler tekrar tekrar yaşadığımız karşılıklı sahtekârlığın dışa vurumu.

Sahtekârlığı iki taraf da yaptığı için kimsenin kimseyi yüzlemesi mümkün değil. Hatta sizi izleyenler de sık sık benzer sahtekârlıklara başvurdukları için çevredekilerin sizlere:

-Bre sahtekârlar! Birbirinizi özleseydiniz çoktan birbirinizi arardınız, demesi mümkün değil.

Sorum basit.

Etrafta hiç kimse yokken, kendi kendinize özlediğiniz kişiyi hatırladığınız, özlemin içinize oturduğu, burnunuzun sızladığı, gözlerinize iki damla yaşın biriktiği durum en son ne zaman oldu?

Ne zaman?

En son ne zaman bir insanı, hatta bir hayvanı veya bitkiyi gerçekten özlediniz?

En son ne zaman hasret içinizi kavurdu?

Gözlerinize yaşlar doldurdu?

Burnunuzu fena halde sızlattı?

Ne zaman?

Ben giderek özleme yeteneğimizi kaybettiğimizi düşünüyorum.

Sanki dünyada özlemeye değer hiçbir insan yok.

Sanki birini özlemek 21. yüzyıla yakışmıyor.

Sanki bu dünyada özlem tedavülden kalktı.

*

Ancak, özlediğim bir insan olmayınca sanki kimse de beni özlemiyor gibi bir duyguya kapılıyorum. Özlemeden ve özlenmeden yaşamaya başlayınca da sanki hayatın anlamı tamamen yitiyor. Ulaşılacak kimsesi olmayan bir insan boşluğa çakılmış gibi durmaz mı?

*

Saatlerdir beklediğiniz tren nihayet perona giriyor, üfleye püfleye duruyor, son dumanını havaya saldıktan sonra sesi tamamen kesiliyor. Ellerinde valizler, insanlar yavaş yavaş trenden inmeye başlıyorlar.

O yok!

Aman Allah’ım o yok!

Giderek trenden inen insanlar seyreliyor.

Peronda tam tek tük insan kaldığı sırada, trenin merdivenlerinde gözüküyor.

O zaman hatırlıyorsunuz. Hep böyle arkaya kalır.

İster istemez bir tebessüm dudaklarınıza yerleşiyor.

Göz göze geliyorsunuz.

İşte o, her şeye bedel gülümseme yine karşınızda.

Size kavuşup sarılana kadar geçen ‘an’ın tadına hayatta başka ne zaman varacaksınız?

Hatta bir daha böyle bir ‘an’ yaşayabilecek misiniz?

Yüreğiniz sanki ağzınızdan çıkacak, sarıldığında kokusu ciğerinize dolacak, farkına varmadığınız iki damla yaş gözlerinizden onun yanaklarına akacak.

‘‘O an için ömür bile verilir!’’

Özlemeyi, özlenmeyi çok özlüyorum!

Cüneyt Ülsever

en son kimi,ne zaman özlediniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peki en son ne zaman ağlattınız?

Peki en son ne zaman ağlattınız?

Hayatta ağlamaktan çok aynı derece önemsediğimiz bir davranış olmalı..O da "ağlatmak" ...Uykularımızı kaçıran...Vicdanımızı içten içe parçalayan bir duygu... Ne için olursa olsun...Haklı da olsanız karşıda ki ağlayınca hep suçluluk duyarsınız... En son karşınızdakinin gözünden verdiğiniz mutluluk duygusundan mı...Yoksa acı duygusundan mı gözyaşı getirdiniz???
  2. en son ne zaman ağladınız

en son ne zaman ağladınız

evet melekler en son ne zaman ağladınız. paylaşalım. ağlamak kimleri rahatlatır, kimleri dahada sinirlendirir. nasıl ağlamayı tercih edersiniz? şindi ağlamak üzere olanlarda yazabilir, ağlamayı dileyenlerde. ağlamış olanlarda. her türlü yazın yani. paylaşımlarınızı bekliyorum aradaşalar .şimdiden teşekkürler. :cry::yo:
  3. en son ne zaman ağladın

en son ne zaman ağladın

hatırlıyo musunuz en son ne zaman ve niye ağladınız ???:fırtına:
  4. en son ne zaman mutlu oldun

en son ne zaman mutlu oldun

ben ne zaman gerçekten mutlu olduğumu hatırlamıyorum. her şeyi unutup kahkahalarla hiç güldüm mü acaba bilemiyorum. benim gibi olan başkaları da var mı bilmiyorum. ben hep mutsuz hüzünlü dertli canı sıkkın biriyim ya siz.......?
  5. En Son Ne Zaman Ağladınız :.(

En Son Ne Zaman Ağladınız :.(

melekler en son ne zaman ağladınız ve o değerli gözyaşınızı ne için kim için akıttınız paylaşın konuşalım paylaşalım ..

Sayfayı Paylaş