gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

en uzun bıyık rekoru Türkiye'den

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

en uzun biyik en uzun bıyık 40 yıldır kesmediği bıyıkları 2 metreye ulaştı
    Ordu'da yaşayan 75 yaşındaki Sıtkı Ekşi, yaklaşık 40 yıldır uzattığı, 2 metreye ulaşan bıyıklarıyla dikkat çekiyor.

Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Aşağı Gökçe köyünde yaşayan Ekşi, askerlikten sonra bıyık bırakmaya başladığını ve yaklaşık 40 yıldır bıyıklarını kesmediğini söyledi.

Türkiye bıyık yarışmasında daha önce 1 metre 35 santimetre olan bıyığıyla birinci olduğunu anlatan Sıtkı Ekşi, şimdi de 2 metreye ulaşan bıyıkları için kendine rakip aradığını belirtti.

Yaşadığı sürece bıyıklarını kesmeyeceğini ve onlardan vazgeçemeyeceğini ifade eden Ekşi, "Bıyıklarıma özel bakım uyguluyorum. Her sabah tarıyorum ve siyah boya ile ayda bir kere boyuyorum. Bıyıklarım uzun olduğu için toka ile tutturuyorum. Köyde bıyıklarıma oldukça ilgi var. Özellikle çocuklar bana köyde "Palabıyık" diyorlar, ancak zaman zaman çektikleri için bıyıklarım kısalıyor. Bu durumdan şikayetçiyim" dedi.

Ekşi, çiftçilik yaptığı için bıyık uzatma konusunda engel yaşamadığını da kaydetti.

2. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

ayy bıyık nefret ederim bu ne böyle

3. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ayyy bu ne yaa.millet niye uğraşırki böle şeylerle anlamam .amaaaaan

4. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ayy karısına allah sabır versin :)

5. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede çatlak allah karısına sabırlar versin

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iyyyiyyy insan bunun yanında yemek yiyemez bıyıkları yemeğin içine girer iiiiyy:ehi:

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
  8. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
  9. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

en uzun bıyık rekoru Türkiye'den konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiye'de En İyi Yönetmen?

Türkiye'de En İyi Yönetmen?

türkiyenin en iyi yönetmenleri türkiyedeki yönetmenler Bana göre su anda en iyisi genc ve cok iyi isler cikaran Cagan Irmak Hele Babam ve Oglum sonra Kabuslar Evi.Seni Beklerkendeki senaryolarida kendisi yazdi hem mukemmel bir senarist hemde mukemmel bir yönetmen Seni Beklerkendi kurgu zaten mukemmelin ustunde su anda Turk filmleri arasindaki en iyi filmlerden biri bence Zeki Demirkubuzuda...
  2. Bıyık

Bıyık

Hoş rızıktır. Normal büyüklükteki bıyık sünnet ölçülerinde yaşamaya, Aşırı uzun bıyık sapkınlığa, haram mal yemeye yahut kedere, Bıyığa güzel koku yahut yağ sürmek işlerin güzellik ve albenisine, Bıyığı tamamen kesmek -yadırganmıyorsa- sıkıntıdan kurtulmmaya, aksi halde kötü şöhrete yahut fakirliğe delalet eder.Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına...
  3. en uzun konser rekoru

en uzun konser rekoru

konser rekoru Trabzon Genç Müzisyenler Derneğinin 5 üyesi, 51 saat konser vererek, ''en uzun grup konseri'' rekorunu kırdı. Trabzon Genç Müzisyenler Derneğinin (GMD) 5 üyesi, 51 saat konser vererek, Hindistanlı bir grubun ''en uzun grup konseri'' rekorunu kırdı. Trabzon'da 100. Yıl Parkı'nda 17 Temmuz günü saat 21.00'den itibaren konser vermeye başlayan grup üyeleri, hedefleri olan 61...
  4. en uzun ayakta durma rekoru

en uzun ayakta durma rekoru

ayakta durma rekoru Swami Maujgiri Maharji adli Hintli 1955 Yilindan 1973 Yilinin kasim ayina kadar tam 17 yil boyunca ayakta durdu. Bir süre içerisinde uykusu geldiginde ise bir yere dayanmasi yeterli oluyordu. Dünyanin en uzun kulak kilina sahip adami Hindistanda yasayan B.D.Tiyagi
  5. Türkiye'de Bulunan En Uzun Akarsu Hangisi Sizce?

Türkiye'de Bulunan En Uzun Akarsu Hangisi Sizce?

türkiyedeki akarsular, en uzun akarsu, hangisi, adı, yeri, uzunluğu, ile ilgili bilgiler burada melekler Aşağı yukarı hemen her genel kültür yarışmasında çıkan bir soruyu bu kez biz size soruyoruz melekler :) Ülkemizin en uzun akarsuyu hangisidir? Hatırlayamadınız değil mi,belki de bir kısmınız bu kadar basit bi soru bilinmez mi diye düşünüyor?:) Biz yine de bilmeyenleri düşünerek en...

Sayfayı Paylaş