gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Enam Suresinin Ayet Sayısı Kaçtır ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Enam Suresi Kaç Ayettir
    Enam Suresi Ayet Sayısı

Sevgili melekler ve sayın misafirlerimiz her ne kadar Enam suresi hakkında daha önce bilgi vermiş olsak ta Enam Suresi Kaç Ayettir diye merak eden arkadaşlarımız için yeni bir konu açıyor ve bu sayfamızda Enam Suresi Ayet Sayısı hakkında bilgi veriyoruz sizlere....

Kur'an-ı Kerim'in altıncı suresidir. En'am; koyun, keçi, deve, sığır ve manda cinslerini bir arada ifade eden bir kelimedir.Surenin bazı ayetlerinde Arapların kurban edilen hayvanlarla ilgili birtakım gelenekleri kınandığı için sureye En'am Suresi denmiştir. En'am Suresi 165 ayettir. 91, 92, 93 ve 151, 152, 153. ayetler Medine'de, diğerleri Mekke'de inmiştir.

Enam Suresinin Ayet Sayısı Kaçtır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fildeki kromozom sayısı kaçtır

fildeki kromozom sayısı kaçtır

Hayvanlardan Fildeki kromozom sayısını merak ediyorum. Acaba kaç kromozom vardır fillerde. Sayısı tam olarak kaçtır.
  2. Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç ayet ve sure var?

Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç ayet ve sure var?

Kur'an-ı Kerim'de toplam kaç tane ayet ve sure vardır arkadaşlar bilenler yazsın acil.
  3. Nisa Suresi Ayet Sayısı Bilgisi

Nisa Suresi Ayet Sayısı Bilgisi

Nisa Suresi Ayet Sayısı Nisa Suresi Kaç Ayet Sevgili melekler, daha önce meal bilgileri ile bilgilendirmede bulunduğumuz Nisa Suresi Kaç Ayet öğrenmek isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Nisa Suresi Ayet Sayısı bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.... Yüz yetmiş altı âyettir. 58. âyetle 176. âyeti Mekkîdir, öbürleri Medenîdir. Kadınlara ait hükümler, bu sûrede...
  4. Enam Suresi 116. Ayetin Uyarıları.

Enam Suresi 116. Ayetin Uyarıları.

Değerli din kardeşlerim. Bugün sizlere öyle bir ayet hatırlatmak istiyorum ki, biraz düşündüğümüzde, günümüzde yapılan yanlışları adeta Rabbimiz yüzümüze vuruyor ve bizleri ikaz ediyor. Önce ayeti yazalım, daha sonrada üzerinde birlikte düşünelim. Enam 116: Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan, seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar....
  5. Secde ayetleri hangi surelerdir?

Secde ayetleri hangi surelerdir?

Kur'an'daki bir secde âyetini okuyan veya dinleyen müslümanın yapması vacib olan secdedir. Bunlardan herhangi biri, üzerine vacib olan secdeyi yapmazsa günahkar olur. Resulullah (s.a.v) buyuruyor: Ademoğlu secde âyeti okur ve secde ederse şeytan ağlayarak ayrılır ve: "Yazık bana, insanoğlu secdeyle emredildi ve secde etti, mukabilinde ona cennet var. Ben de secdeyle emrolundum ama ben...

Sayfayı Paylaş