gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Endonezya'da kutlu doğum coşkusu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Endonezya'daki Türk okulları, Peygamberimizin kutlu doğumu etkinliklerinde yardıma muhtaç binlerce yetimi hediyelerle sevindirdi.

Başkent Cakarta'daki Depok Pribadi Türk okulu da, kutlu doğum gecesinde Endonezyalı ve Türk aileleri buluşturdu. Küçük Endonezyalıların şarkılarıyla ve danslarıyla sahne aldığı gece, izleyicilere uzun süre unutulmayacak duygulu anlar yaşattı.
    Programa özel olarak katılan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Profesör Doktor Kemalettin Özdemir'in konuşması ve Kur'an tilavetiyle başlayan gecede, yetimlerin gerçekleştirdiği ilahi dinletisi ve sema gösterisi büyük beğeni kazandı.
    Özdemir konuşmasında, Peygamberimizin yüce ahlakı ve O'nun yetim çocukları sevindirmesiyle ilgili buyurmuş oldukları hadislerinden örnekler verdi. Özdemir, yetim çocukların sevindirilmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti.
    Gece vesilesiyle çevre il ve ilçelerdeki yetimhanelerden gelen binlerce çocuğa içi hediye dolu sırt çantaları teslim edildi. Endonezyalı üst düzey pek çok yetkilinin katıldığı programda Kur'an okuma, şiir yazma, ezan okuma ve cami resmi çizme kategorilerinde birinci gelen öğrencilere ödülleri ve hediyeleri sahnede verildi.
    Programa Endonezyalı üst düzey yetkililer de büyük ilgi gösterdi.

Endonezya'da kutlu doğum coşkusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. .....kutlu Doğum Haftasi....

.....kutlu Doğum Haftasi....

Azîz Gençler! 20 Nisan 571 tarihine rastlayan Rebiu'l-evvel ayının 12'nci günü Pazartesi (İsneyn) gecesi Peygamberimiz Efendimiz (Sallallahu aleyhi ve selem) kâinâtı şereflendirmişlerdir. “Ve ma erselnake illa rahmetel lil alemin : Seni sadece bütün kainata rahmet olarak göndermişizdir.” (Enbiyâ 21/107) Allah Teâlâ’nın yarattığı tüm maddî-mânevî varlıkların var oluş rahmet kapısı olan...
  2. 2011 Kutlu Doğum Haftası

2011 Kutlu Doğum Haftası

kutlu doğum haftası ile ilgili hadisler kutlu doğum haftası hangi tarihte 2011 Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman, Kutlu Doğum 2011, Kutlu Doğum Haftası Tarihi, 2011 Kutlu Doğum Haftası Hangi Gün Peygamber efendimiz H.z Muhammed(S.A.V) doğum günü olarak kutlanılan kutlu doğum haftası ile ilgili sizlere merak ettiğiniz islami bilgileri aktarıyorum.Kutlu Doğum Haftası, peygamberimiz Hz. Muhammed...
  3. Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

kutlu doğum haftası mesajları kutlu doğum haftası ile ilgili güzel sözler kutlu doğum haftası,kutlu doğum haftası ne zaman, kutlu doğum haftası sözleri, mesajları,güzel sözler,islami sözler Peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V) doğum günü olan kutlu doğum haftası ile ilgili güzel sözleri ve mesajları sizlerle paylaşıyorum. O En İyi Babaydı..O En İyi………..O En Vefalıydı..O En...
  4. Kutlu doğum haftası  sözleri

Kutlu doğum haftası sözleri

Kutlu Doğum Haftası Sözleri Kutlu Doğum Mesajları Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Güzel Sözler Kutlu Doğum Haftası Mesajları Hazreti Peygamberimiz Muhammed SAV efendimizin Kutlu doğum haftası ile alakalı güzel sözleri ve ilahi sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlarım. O’na Uyunuz.. O’nu Örnek Alınız Ki O, Sizde Hergün Yeniden Doğsun... Yüreğinizi Verin Ki O’na, Yarın Orada Sizinle...
  5. 2012 kutlu doğum haftası

2012 kutlu doğum haftası

Kutlu doğum haftası ne zaman 2012 2012 kutlu doğum haftası ne zaman kutlanır Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Kutlu doğum haftası ne zaman diyen misafirimiz ve siz sevgili üyelerimiz için, 2012 kutlu doğum haftası tarihini paylaşıyoruz arkadaşlarım. Kutlu doğum haftası ne zaman kutlanır Kutlu doğum haftası başlangıcı miladi takvime göre Rebiülevvel ayının 12. gecesi sayılır...

Sayfayı Paylaş