gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Enerji de bir gün tükenebilir. Dünya tamamen tüketici bir halde olduğu için bilinçlemek gerek diye düşünüyorum ve sizlere soruyorum enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Kimsenin bulunmadığı odanın ışığının yanık olması enerji israfıdır. Kullanılmayan odaların elektrik düğmelerini kapatalım. Aynı şekilde tv, radyo, bilgisayar, laptop, elektrikli tüm ev - ofis araç gereçlerini ihtiyaç anında kullanalım ama kullanmadığımız zaman bu cihazları kapatıp fişlerini prizden çekelim. Böylece azda olsa prizdeki fişin tükkettiği enerjiyi de tasarruf etmiş oluruz.

Enerjiyi en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En Doğru Şekilde Diş Nasıl Fırçalanır

En Doğru Şekilde Diş Nasıl Fırçalanır

Öncelikle fırça 45 derecelik bir açıyla dişe yaklaştırılmalı ve dişin eni doğrultusunda ileri-geri hareketlerle fırçalanmalıdır. En son dişetinden aşağıya doğru bir süpürme hareketiyle işlem tamamlanır. Dişlerin iç yüzeyleri , özellikle ön bölgeler dar olduğundan fırça dik olarak sokularak fırçalanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, bakteri plağı ve yiyecek artıklarının yoğun olduğu dişlerin arka...
  2. Çocuğumu doğru bir şekilde nasıl eğitirim?

Çocuğumu doğru bir şekilde nasıl eğitirim?

bu konu;çocuk eğitimi,çocuk gelişimi hakkında bilgiler vermektedir Sevgili anneler çocuğunuza doğru eğitim verdiğinizden eminmisiniz?Çocuklarınızı üzmeden,korkutmadan nasıl eğiteceğinizi biliyormusunuz? Zamane çocukları ,daha atılgan,daha meraklı,daha çok soran,daha kurcalayan daha asi dir..Hani teknolojik çocuk diye adlandırırsak isabet etmiş oluruz.Bilim adamlarının yapmış olduğu...
  3. ödevim güneş enerjisinden faydalanma şekilleri

ödevim güneş enerjisinden faydalanma şekilleri

Güneş enerjisinden faydalanma şekilleri ödev konum. Bu konuda sitenizde bilgi var mı, yardım edermisiniz ?
  4. En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim?

En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim?

En ucuz şekilde evimi nasıl dekore ederim? Herkesin bütçesini düşünmek zorunda olduğu şu dönem de ,en hesaplı yenilikleri nasıl yaparız diye hepimiz tüm fırsatları değerlendiriyoruz. yenilik yeniliktir görüşünden yola çıkarak , öncelikle koltuk değişimine ihtiyacımız varsa , kumaşını değiştirmeyi denersek daha ucuza mal edeceğimiz ortada … Tamamen yenilienmiş olacayip. Yatak odamız da, yatak...

Sayfayı Paylaş