gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Enfes Tombul Köfte Tarifi

Konu, 'Köfteler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

tombul köfte tombul köfte yapılışı tombul köfte tarifi ile ilgili bilgiler burada melekler. Özellikle çocuklar yemek zseçiyorsa ve sebze yemeği yemiyorlarsa köfte tarifleri kurtarıcımız olur. Elbette ki dengeli beslenme için sebze ve meyveyi de kararınca tüketmeleri gerekir. Ama özellikle hastalandıkları zaman iştahları da yoksa iyice seçici olurlar. Bu makalemizde küçük hanımlar ve beylerin de hoşuna gidecek, davet sofraları için de tercih edebileceğiniz tombul köfte tarifi vermek istiyoruz sizlere. Bakın tombul köfte nasıl yapılıyormuş :)

500 gram köftelik kıyma
    1 adet soğan
    1 su bardağı galeta unu
    3 çorba kaşığı su
    1 çorba kaşığı sıvıyağ
    Tuz, karabiber
    Süslemek için:
    Marul yaprakları, havuç, biberli zeytin

HAZIRLANIŞI

Kıymayı bir kaseye alın. Rendelenmiş soğan, galeta unu, su, sıvıyağ, tuz ve karabiber ekleyip, yoğurun. Harçtan mandalina büyüklüğünde parçalar koparın. Elinizle yuvarlayıp, iri köfteler hazırlayın. Köfteleri önlü arkalı ızgara yapın ve servis tabağına alın. Marul yaprakları, havuç ve biberli zeytinle süsleyip, servis yapın.

EnCey bunu beğendi.
  2. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Titann oldu mu şimdik buu:D:D yapsanda ysek mekancak komple:D:D

Enfes Tombul Köfte Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. enfes yemek tarifi

enfes yemek tarifi

http://www.youtube.com/watch?v=-OTU_xxLNNI
  2. Enfes Saray Kompostosu Tarifi

Enfes Saray Kompostosu Tarifi

saray kompostosu, tarifi, malzemeleri, yapılışı, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler SARAY KOMPOSTOSU 250 gram balkabağı 1 cay bardağı kuru üzüm 1.5 su bardağı tozşeker 4 su bardağı su 1 çay bardağı limon suyu Saray Kompostosu Tarifi Tencereye suyu alın. Kabuğu soyulup küp seklinde doğranmış kabağı, kuru üzümü, tozşeker ve limon suyunu...
  3. ESDE' den Enfes  Siron Tarifi

ESDE' den Enfes Siron Tarifi

siron tarifi siron nasil yapilir nedir resimli tarifi siron malzemeleri konusu burada melekler Evvettt Meleklerrrr, Benim gibi ASERME olayini abarttiysaniz yandiniz:) ne gorsem canim ceker oldu:) Allahtan azda olsa mutfak becerim varda:p canimin cektigini mutfaga girip yapabiliyorum, Ben aslen GiRESUN sebinkarahisarliyim, bu tarifi ilk o tarafta yemistim, ve bayilmistim, karadeniz...
  4. Tombul Köfte Tarifi Resimli

Tombul Köfte Tarifi Resimli

Geçen gün bir arkadaşımda yedim çok hoşuma gitti oğlum ve eşimde çok beğendi. Utandım tarifini alamadım arkadaşlar, acaba rica etsem Tombul Köfte Tarifi Resimli istiyorum bana Tombul Köfte Tarifini verebilirmisiniz.
  5. Enfes İncirli Şerbetli Tatlı Tarifi

Enfes İncirli Şerbetli Tatlı Tarifi

incirli şerbetli tatlı incirli tatlı Sevgili melekler, incirli şerbetli tatlıyı ben ilk olarak bir arkadaşımın evinde yedim ve bayıldım. O zamanlar tarifini almadım ama tarif üç aşağı beç yukarı bu tarifte ki gibiydi. Eğer kuru meyveleri, muhallebiyi ve hafif şerbetli tatlıları seviyorsanız incirli tatlı sizin de vazgeçilmeziniz olacaktır. Buyrun enfes tatlının tarifine.. :) Malzemeler ;...

Sayfayı Paylaş