gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Öğrencileri, 32 yaşındaki öğretmen İlteriş Bilginsoy'dan sadece 'Türkçe, matematik' değil, hayat dersleri de öğreniyor. Üç buçuk yaşındayken geçirdiği menenjit sonucu bedensel engelli olan Bilginsoy, sekiz yıldır öğretmenlik yaparken, tüm engelleri bir bir aşmayı bilmiş. Binginsoy, Samsun'un Çarşamba ilçesi Karaağaç Köyü İlköğretim Okulu'nda birleştirilmiş 1, 2 ve 3'üncü sınıflara ders veriyor. Koltuk değnekleriyle sınıfta yürümekte zorlanınca oturduğu yerden dersleri işlemek için otomobilini satarak, bilgisayar destekli teknik donanım edinmiş.

Evinde bulunan scanner (tarayıcı), yazıcı ve fotokopi makinesini okula getiren Bilginsoy, işleyeceği ders konularını kitaptan tarayarak projektör yardımıyla tahtaya aktarıyor. Bu şekilde öğrencilerine görsel anlamda da eğitim vermeye çalışan Bilginsoy'un çabası meslektaşlarının da takdirini topluyor. Projektör yardımıyla ders anlatmanın kendisine çok kolaylık sağladığını söyleyen İlteriş Bilginsoy, "Bu şekilde ders anlatmam öğrencilerim için de çok verimli oluyor. Ben de çok rahat ettim. Biramacım da çevremi 'Bu engellidir yapamaz' dememesini sağlamaktı" dedi.

Milliyet

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi
    aferin azmin elinden hic bisey kurtulamaz...emegine saglik canim

Engelli Öğretmenden Gerçek Hayat Bilgisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gerçek Hayat Kareleri

Gerçek Hayat Kareleri

Vücudunu varlık elbisesinden soyma azminde bir abdal derviş. Deli deli raks ediyor. Sonbahar gazellerinin rüzgâr önünde uçuşmasını andıran, ansızın bastıran sağanağı çağrıştıran figürler gösteriyor. Kendi varlığının da küllî iradenin önünde bir yaprak kadar güçsüz olduğunu, tamamen ona boyun eğmiş bulunduğunu anlatmaya çalışıyor sanki. Raks ederken bir yandan da ciğerinin derinliklerinden...
  2. Forumdaki Hayatını Gerçek Hayatıyla Karıştıranlar

Forumdaki Hayatını Gerçek Hayatıyla Karıştıranlar

Evet forumdaki hayatını gerçek hayatına karıştırınca neler oluyor beraber bakalım ve beraber kopalım Anne yemek yaptıktan sonra: -Emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım anne.... Biri elinde kağıtla size adres sorunca: -Dostum link yanlış.İstersen bir kontrol et.... Fotoraf albümüne bakarken: -Capslar bir harika....... Biri beyendiği bir şey verince: -repi hakettin........ Kardeşten bir...
  3. bacağı kesik çocuk ve gerçek engelliler

bacağı kesik çocuk ve gerçek engelliler

BACAĞI KESİK ÇOCUK VE GERÇEK ENGELLİLER Merhaba Arkadaşlar, İki hafta önce, bugün de hâlâ etkisinden kurtulamadığım bir rüyayla sıçrayıverdim uykumdan. Gerçi gördüğüm bir rüya mıydı, kabus mu, yoksa elimdeki nimetleri hatırlatan bir ders miydi bilemiyorum. Zaten o gecenin akabindeki günlerde yaşadığım olaylar, tanıştığım kimseler sanki bana birer mesaj veriyordu. Aynı türden şeylerle bu...
  4. Hayat Bilgisi

Hayat Bilgisi

hayat bilgisi öğretmenler günü izle hayat bilgisi öğretmenler günü İlköğretimde ilk üç yıl Hayat bilgisi dersi okuturuz çocuklara müfredat gereği... Adı ne güzel bir derstir o... Hayat Bilgisi... Haftada beş saatten, yılda 180 iş günü hayat bilgisi dersi... Bir yılda 180 gün eder, 3 yılda 540 gün... Matematik asla yalan söylemez, hesap ortada, düşünün 540 gün hayat bilgisi dersi okuyan birinin...
  5. Engellilerimizin hayatını kolaylaştıracak dekorasyon önerleri

Engellilerimizin hayatını kolaylaştıracak dekorasyon önerleri

Engelliler için uygun ev dekorasyonu Engelliler için ev dizaynı Engelli vatandaşlarımızın engelleri hayatta başarılı olmaları için onlara engel değil. Bir sürü başarılı engelli vatandaşımız var. Bize düşen onlara manevi destekte bulunmak. Engelli bakım sigortasıda çok öenmli bir destek. Belediyelere ve mimarlara düşende tasarım ve proje yaparken engellilerimizi de düşünmek. Sizde engellerin...

Sayfayı Paylaş