gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Engelliler artık sorunlarının çözümü için artık bir "bakanlık" istiyor. Engelliler, daha fazla gecikmeden önlerindeki engellerin biran önce kaldırılmasını istiyor. Engellilerin tek beklentisi toplumda ayrımcılığa uğramadan özgür, rahatça yaşabilmek ve herkes gibi eğitim öğretim hakkından yararlanmak ve istihdam edilerek sosyal hayata katılmak istiyorlar. Engelliler, bunun da ancak "engelliler bakanlığı" kurulmasıyla mümkün olacağı görüşünde. Şimdilik internet sitesinde oylamaya açılan "engelliler bakanlığı" istemi, imza kampanyasına dönüştürülüyor.

1997 yılında kurulan Başbakanlık Özürlüler İdaresi özellikle bakanlığın kurulmasının çok yönlü ve etkili bir sonuç getirmeyeceği, engellilerin eğitim, istihdam ve sağlık gibi ana konularda karşılaşacağı problemlerinde ilgi bakanlıklara yapacakları başvuru/talep yada isteklerinde bakanlıkların, "Bize değil kendi bakanlığınıza gidin" diyebileceği ve bir bakanlığın diğer bir bakanlığa yaptırım uygulayamayacağı gerçeği ile hepsinin üstünde ve ötesinde güçlü ve etkin bir yapıda olması amacı ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın kurulmasına karar verilerek bir çalışma ile BÖZİDA kurulmuştu.

Kampanyanın girişimi haklı çoğunluğun taleplerine hızlı ve doğru çözüm bulunması için haklı görülürken çok yönlü düşünerek hareket edilmesi hususunu da gözden kaçırmamak gerek.

not:alıntıdır

Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlenmek İstiyorum Ama….

Evlenmek İstiyorum Ama….

Gündüz televizyonda yayınlanan evlilik programlarını seyrediyorum. Ne tuhaf istekleri var insanların. Evleneceksen, bir evin ve maaşın olması şartı var. Kimsenin sevmeye gönlü yok, herkes rahat yaşamanın derdinde. Evlilik bir yol arkadaşlığıdır. Bu yolda da öyle canın istediğinde önden, arkadan, uzaktan yürüyemezsin. Hep yan yana duracaksın. Kimsenin alışkanlığı, tutkuları, kişiliği taktığı...
  2. kurusıkı almak istiyorum ama?...

kurusıkı almak istiyorum ama?...

kurusıkı almak istiyorum kurusıkı almak için iyi en iyi Merhaba melişler ben deniz deli fırtınanız :fırtına: kurusıkı silaha merak saldım araştırmada yapıyorum alıcam inş. ama tabii aklıma takılan sorular var şimdi diyelim ki gittim faturası ile aldım taşıdım pekii yıllarca faturası ile birlikte silahı taşıyabilirmiyim ki? içinizde benim gibi kurusıkı da olsa silaha merak salan yada ilgilenen...
  3. Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

Kizlar uzun zamandir kapanmayi istiyorum ama cesaret edipte bi türlü yapamadim.Cesaret edemedigim sey , kapanipta sonra geri basörtüsünü bi kenara atip acilip sacilmak degil.Yasadigim yer Avusturya.Acaba cevremdekilerin bakislarindan rahatsiz olurmuyum , dislanirmiyim.Pööfffffffffhhhhhhhhhhh ne zor bi karar.Kizlar fikirlerinizi bekliyorum beni cesaretlendirin :hıms:
  4. ben bir engelliyim ve engelli sınavları hakkında bilgi istiyorum

ben bir engelliyim ve engelli sınavları hakkında bilgi istiyorum

Merhaba ben bir engelliyim ve engelli sınavları sağlık kurulu raporu şartları ile ilgili bilgi istiyorum, iyi çalışmalar..
  5. HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

Merhaba, eşimle bu ay korunmaz birşekilde ovulasyon döneminde ilişkiye girdik geçen ay regl 25 Temmuzda oldum bu ay 22 Ağustosta olmam gerekiyor.Şişkinlik,kasıklarda hafif ağrı,çok çok hafif midemde yanma,sık idarara çıkma gözlemledim.Hamile olma olsağım ne yoksa regl mi bu?

Sayfayı Paylaş