gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Engellilere trafik eğitimi

Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Engellilere trafik eğitimi [​IMG]

Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, zihinsel engelliere trafik konusunda eğitim verdi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, zihinsel engelliere trafik konusunda eğitim verdi.
    Odunpazarı Belediyesi bünyesinde kurulan "Zihinsel Engelliler Gelişim Merkezi'nin açtığı kurslara katılan engellilere uyulması gereken trafik kuralları anlatıldı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Eğitim Büro Amiri Ertuğrul Yıldırım, 20 engelliye trafik konularında bilgi verdi. Zihinsel enfellilere uyulması gereken trafik kurallarını slayt gösterleriyle anlatan Ertuğrul Yıldırım, “Yolun karşısına geçerken ışıklı kavşakları tercih edin. Işıklı kavşak yoksa önce sağa, sonra sola bakarak karşıya geçin. Akşam karanlığında sokağa çıktığınızda açık renk giysiler giyin. Açık renk giysilerle sürücülerin sizleri rahatlıkla görmesini sağlamış olursunuz. Yaya kaldırımlarında yürüyün” dedi.
    Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Zihinsel Gelişim Merkezi sorumlusu Seher Erböcü, merkezde 8-30 yaşları arasındaki 20 zihinsel engelliye becelerini geliştirmek amacıyla el sanatları kursu verdiklerini belirtti.

not:alıntıdır

Engellilere trafik eğitimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zihin Engellilerin Eğitim Gereksinimleri

Zihin Engellilerin Eğitim Gereksinimleri

zihinsel engellilerin eğitimi engellilerin ihtiyaçları nelerdir günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri için nelere ihtiyaçları vardır zihinsel eğitimleri engelilerin eğitimleri nelerdir Bütün çocukların eğitiminde olduğu gibi zihin engelli çocukların eğitiminde de, onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri, kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla...
  2. Zihinsel Engelli Çocukların Eğitim Gereksinimleri

Zihinsel Engelli Çocukların Eğitim Gereksinimleri

Bütün çocukların eğitiminde olduğu gibi engelli çocukların eğitiminde de, onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri, kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri ve toplumla bütünleşmeleri amaçlanmaktadır. Nitekim alanyazında zihin engelli yetişkinlerin aile üyesi, işçi, öğrenci, boş zaman etkinliklerine katılımcı olma, tüketicilik ve vatandaşlık gibi toplumsal...
  3. Zihinsel Engellilerde Eğitimin Amaçları Nelerdir?

Zihinsel Engellilerde Eğitimin Amaçları Nelerdir?

Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800′lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların ise 1900′lü yıllarda yapıldığı gözlenmektedir (Eripek, 1996). Son olarak AAMR (American Assocation Mental Retardation); zihin engelliliği,...
  4. Zihinsel Engellilerin Eğitimi

Zihinsel Engellilerin Eğitimi

zihinsel engellilere uygun etkinlik örnekleri zihinsel engellilerin eğitimi engelliler için oyun örnekleri engelliler icin etkinlik için etkinlikler Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800’lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların...
  5. Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları Giriş Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800'lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların ise 1900'lü yıllarda yapıldığı gözlenmektedir (Eripek, 1996). Son olarak AAMR (American Assocation...

Sayfayı Paylaş