gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Engelsiz Meslek Eğitim Projesi (EMEP)

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Bu haberi okuyunca gerçekten çok sevindim çünkü engelli vatandaşlarımızında bir nebze olsun hayata tutunmaları için çok güzel bir proje ve hemen sizinlede paylaşmak istedim ve sizden istediğim sizinde çevrenizde engelli tanıdıklarınız var ise bu projeden faydalanmalarını sağlamak. Engellilere ücretsiz internet eğitimi. Engelsiz Meslek Eğitim Projesi (EMEP) ile engellilere internet üzerinden ücretsiz meslek eğitimi veriliyor. Proje ana sponsoru Element Eğitimden yapılan açıklamaya göre, EMEP, engellilere zaman ve mekan olgularından bağımsız olarak interaktif yapıda öğrenim olanağı sunuyor.
    Üniversitelerden alınan ders içeriklerinin internet üzerinden animasyon şeklinde sunulduğu projede, öğretim elemanları ile öğrenciler canlı olarak internet üzerinde ders işleyebiliyor.
    Projede, eğitim konularının seçilmesi, öğretim görevlilerinin tahsisi ve ders içeriklerinin hazırlanması üniversiteler tarafından yapılıyor.
    Proje paydaşı üniversiteler arasında Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi bulunuyor.
    Tüm sertifika programları, internet üzerinden Element Eğitim Teknolojilerinin geliştirdiği ”Sanal Sınıf” ve ”Öğrenim Yönetim Sistemi Yazılımları” ile gerçekleştiriliyor.

Engelsiz Meslek Eğitim Projesi (EMEP) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Engelsiz Meslek Eğitim Projesi

Engelsiz Meslek Eğitim Projesi

ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Akif Kansu Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, engellilerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırlanan projeye, "Temel Bilgisayar Eğitimi" programıyla destek vereceklerini söyledi. ÇÜ’nün İstanbul ve Ankara dışından bir üniversite olarak dünyada ilk 500 üniversite arasında yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Akınoğlu, bunun...
  2. Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

meslekler hakkında kısa bilgiler meslekler ile ilgili kısa bilgiler eğitimle ilgili hakkında bilgi eğitim ile Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi...
  3. Tofaş'tan Mesleki Eğitime Büyük Katkı

Tofaş'tan Mesleki Eğitime Büyük Katkı

Koç Holding öncülüğünde 2006 yılında başlatılan ’Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ eğitim projesi kapsamında Tofaş tarafından kurulan ve mezunlarına iş ayrıcalığı tanınacak olan toplam 10 Fiat Eğitim Laboratuvarı, Ankara’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Samsun, Antalya, Eskişehir ile Diyarbakır’daki toplam 10 adet Fiat Eğitim Laboratuvarı mezunları,...
  4. Engelsizsiniz!

Engelsizsiniz!

kitap, yeni çıkan , en yeniler, engelsizsiniz, adlı kitap hakkında, resimleri buradan bulabilirsiniz. Engelsizsiniz evet sizsiniz bize engel , siz engelsizsiniz bizim gibi değilsiniz.. İçim acıyor bu tarz yazı türlerinden, resimlerden.. Yeni çıkardığı kitabı ve Ersin Ata! Ersin Ata'nın Azim Dolu Mücadalesi Azim, acının dibi, mücadele, yaşama sevinci, pozitif düşünce,...
  5. TRT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TRT'nin Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi (Aile İçi Eğitim)

TRT nin düzenlemiş olduğu bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 1 ile 8 yaş arasında 2 den fazla çocuğu olan ve çocuklarıyla iletişime geçmekte zorluk çeken aileler arıyoruz. Yaklaşık 14 günlük bir çalışma programı var. Çekim eşliğinde eve gelen bebek psikoloğu ve aile danışmanı ile çocukların sorunlu davranışlarını gözlemleniyor.Yapılması gereken karşıt davranış anneye aktarılıyor ve...

Sayfayı Paylaş