gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Entarisi Dım Dım Yar türküsü davalık oldu

Konu, 'Çöplük' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Entarisi Dım Dım Yar” türküsü izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Osman Şan’ın 7 mirasçısı tarafından yapımcı BKM’ye 20 bin liralık tazminat davası açıldı. Dillerden düşmeyen türkü davalık oldu. Filmle birlikte çok popüler olan türkünün izinsiz kullanıldığını iddia eden Osman Şan'ın mirasçıları eserin anonim olduğunu iddia eden BKM'ye ihtarname çekti.
    dugun-dernek-filmine-dava-soku-entarisi-dim-dim-yar-davalik-oldu--4610572.Jpeg
    Beyaz perdede milyonlarca izleyiciyle buluşan, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Düğün Dernek filminde söylenen “Entarisi Dım Dım Yar” türküsünün izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle merhum Osman Şan’ın 7 mirasçısı tarafından film yapımcısı BKM’ye 20 bin liralık tazminat davası açıldı. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesinde, Osman Şan’a ait olduğu belirtilen “Entarisi Dım Dım Yar” adlı eserin TRT Müzik Dairesi Repertuvarı’nda yer aldığı ifade edildi.

BKM “ANONİM” DİYOR

Davacıların avukatları, iddialarını şöyle sıraladı: “BKM’ye noterden ihtarname çekildi. BKM, eserin MESAM ve MSG tarafından anonim kabul edildiğini bildirdi. Bu eser anonim değildir. Osman Şan tarafından Sivas yöresinde yıllarca söylenmiştir. Eserin sanatçıya ait olduğunu tüm Sivas halkı bilir. 20 bin lira tazminat talep ediyoruz

Entarisi Dım Dım Yar türküsü davalık oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pinhani - Bugünüm Yarın Olsa

Pinhani - Bugünüm Yarın Olsa

bugünüm yarın olsa tab bugünüm yarın olsa akor pinhani notaları Bugünüm yarın olsa, ya da hep yeni baştan Yaşamak ne güzel olur hiç başlamamışsan Geriye ne kalırdı yaşananları atsan Seni bir daha yaşamak isterim aslında Beni al kucağına, elini belime sar Beni almadığın an üşürüm sabaha kadar Beni al kucağına, elimi beline sar Beni almadığın an ölürüm beni al Biraz önce uyurken seni...
  2. Bir Yarim Olsun İsterdim...

Bir Yarim Olsun İsterdim...

bir yarim olsun isterdim akor bir yarim olsun isterdim Ablalarım konu başlığından da anlaşıldığı gibi "...bir yarim olsun isterdim..." sözünün devamını getiricez... örn:Bir yarim olsun isterdim gözleri yeşil olsun
  3. Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır türküsü

Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır türküsü

takran benim sadık yarim kara topraktır türküsü tarkan benim sadık yarim kara topraktır türkü sözleri ve dahası burada arkadaşlar. Az Önce sizlere Tarkan türküleri içersinde en çok beğenilen eski türkülerimizden olan Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır klibi haberlerini sunmuştuk. Şimdi ise Tarkan yorumu ile yeniden can bulan bu mükemmel türkünün sözlerini sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler....
  4. Ahmet Kural "Entarisi Dım Dım Yar" Sözleri Burada!

Ahmet Kural "Entarisi Dım Dım Yar" Sözleri Burada!

entarisi dım dım yar, entarisi dım dım yar sözleri, düğün dernek entarisi dım dım yar Sevgili melekler, bu yıl sinemalarda gösterime giren Düğün Dernek adlı filminde Ahmet Kural'ın seslendirdiği Entarisi Dım Dım Yar hepimizin ağzına yapıştı kaldı. İzleyici tarafından çok beğenilen Düğün Dernek adlı komedi filminde filmin başrol oyuncusu Ahmet Kural ve Murat Cemcir tarafından seslendirilen bu...

Sayfayı Paylaş