gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Entele Otunun Saça Faydaları

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

entele otu entele otu nedir otunun faydaları faydaları otunun zararları Kızlar daha önce duydunuzmu bilmem Entele otunu ben ilk kez duyuyorum...Entele otu saç için çok faydalıymış ve Hindistan da yetişen Entele otunun hintli kadınların gözdesiymiş...

Entele Otunu saçları haftada 1-1.5 cm. civarında hızla büyüyormuş...

Bitkinin fiyatı Hindistandan gelmesi sebebiyle diğer bitkiler gibi ucuz değil... 1 kilosu 2.000 ytl civarında ama sac bakımı için gerekli olan miktar 10 gram oldugu için 20 ytl ye rahatlıkla elde ediliyor üstelik 10 gr. Entele Otu ile elde edilen karışım, bir ay boyunca saclarınıza bakım yapacak kadar cok oluyor.

1. Formül:
    Gerekli Malzemeler; 10 gr. Entele Otu, 2 su bardağı elma sirkesi, 2 su bardağı su
    Yapılışı:10 gr. entele otunu 2 bardak su ve 2 bardak elma sirkesinin içinde (su yarıya inene kadar) kaynatılıp bir gün dinlenmeye bırakılıyor... Oluşan karışım saç diplerine masaj yapılarak sürülüyor. En az 2 saat bekletmek gerekiyor.
    2. Formül:
    Gerekli malzemeler; 10 gr. Entele Otu, Badem Yağı, Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
    Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın. (cezvenin 4/3 ü su olacak) Demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Parmak uclarınızla (tırnakla değil) masaj yaparak karışımı sacınıza yedirin. Saçınıza bone geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dakika tutun. 2 saat bekledikten sonra boneyi çıkartıp saçlarınızı yıkayın.

Bitkiyi daha önce kullananlar uygulama sırasında kesinlikle eldiven takılmasını tavsiye ediyor cunku bitkinin etkisiyle ellerdeki tuyler hızla uzuyor. Ayrıca karışımı kaynatmakta kullanacagınız tencere ile daha sonra yemek yapılmaması gerekiyor...

alıntı

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ellerdeki tüyler bile uzuyormus :DD.d arkadaslar yapan lar varmı?
    öneren falan???

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaslarım ben su zamana kadar sac ve sac uzatmayla ılgılı pıyasadakı hemen herseyı kullanmıs bırı olarak konusmak ıstıyorum benım saclarım gayet kalın tellı ve guzellerdı tek sorun uzamamasıydı ama ben o kadar arka arkaya urun kullandım kı saclarım artık ne yazıkkı eskısı gıbı degıller.ancak bu urunlerın ıcınde tek uzatan urun enteledir gercek anlamda ben mı oyle gormek ıstıyorum acaba dıye dusunurdum ama gercekten o uzamayı gormemek ıcın kör olmak gerek.tek onerım entele.badem yagı hınt yagı bunlar sadece saclara ısıltı katabılecek seylerdir

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bende yılan yağı ve tatlı badem yağı kullandım ve çok faydasını gördüm..

Entele Otunun Saça Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. entele

entele

entele tohumu otunun görüntüsü arkadaşlar aktarda satılan entele die bir tohum varmış saçları hızlı şekilde uzatp dökülmeyi engelliyormuş.hatta dökülen saçların yerine saç çıkarıyormuz.armızda deneyen varmı varsa beni ilgilendiirmisiz acep..........:Dancing_furious::Dancing_furious::Dancing_furious::Dancing_furious::Dancing_furious::Dancing_furious::Dancing_furious:
  2. Otların faydaları......

Otların faydaları......

OTLARIN FAYDALARI...... ADAÇAYI Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır. AHUDUDU Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir.. ANASON Hazmı kolaylaştırır....
  3. saçların çabuk uzaması için entele otu

saçların çabuk uzaması için entele otu

Kadınlar her zaman uzun saç sever.özellikle de son dönemlerde uzun saç daha moda.eğer saçlarınız kısaysa ve biran önce uzamasını istiyorsanız bu haberimiz size göre.kısa saç nasıl hızlı uzar diyenlere… saçları uzatacak,uzama sürecini hızlandıracak öneriler: 1) Aktardan 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya...
  4. Binbirdelik Otunun Faydaları

Binbirdelik Otunun Faydaları

Binbirdelik otu Binbirdelikotu nedir binbirdelik otu sarı kantaron Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden binbirdelik otu ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Binbirdelik Otu daha çok çalılıklarda yetişen, yaprakları sapsız, parlak sarı renkli çiçekler açan, 60-80 cm boylarında otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen, uçucu yağ, reçine, kolin, pektin gibi...
  5. Isırgan Otu İle Saç Bakımının Faydaları

Isırgan Otu İle Saç Bakımının Faydaları

ısırgan otunun saça faydaları ısırgan otunun faydaları ısırgan otu ile saç bakımı Isırgan otu şifa dağıtan mucizevi bir bitki... Isırgan otunun sağlık açısından birçok faydası bulunduğu gibi saçlar içinde çok büyük faydaları vardır. Kepek derdinden yakınanlar ve saçlarının kuru ve cansız olduğundan şikayet edenler için ısırgan otunun saçlara olan faydalarını sizler için paylaşıyoruz....

Sayfayı Paylaş