gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Enterasan Bilgiler

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama okudukça bilmediğim şeylere yine birşeyler eklendi. Buyrun birde siz okuyun:) Böcekler kafaları kesildikten sonra da yaşayabilir mi?
    Evet, böcekler kafaları olmadan, açlıktan ölene kadar yaşayabilir. Ama sadece onlar değil, tavuklar da. Tavukların kafaları olmasa da merkezi sinir sistemleri yaşamalarına izin verir. Açlıktan ölene kadar ortada gezinmeye devam ederler.

Tavuk suyuna çorba, soğuk algınlığına iyi gelir mi?
    “İyi gelmek”ten kasıt “iyileştirmek”se, o biraz zor. Ama kastedilen şey “kendini iyi hissettirmek”se, o olabilir. Tavuk suyunun, boğaz ağrılarını rahatlattığı biliniyor. Üstelik sıcak. Üstelik lezzetli. Neden olmasın?

Esnemek bulaşıcı mıdır?
    Bu konuda hâlâ kesin bilimsel bir veri yok ama şempanzeler bile, birbirlerini esnerken görürse esnemeye başlıyor. Tamamen psikolojik olmakla birlikte, bu satırları okurken bile esnenmeye başlandığını biliyoruz.

Hayvanlar, afetleri önceden sezer mi?
    Hayvanların böyle bir yeteneği olduğuna dair hiçbir bilimsel veri yok. En azından bir altıncı hisleri yok. Ancak bizim duymadığımız frekanslardaki sesleri duyuyor olabilirler.

Bir çiklet yutarsanız, 7 yıl boyunca midenizde kalır mı?
    Doğal gıdaları sindirmekten daha zorsa da çikletlerin mideniz tarafından böyle özel bir muameleye tabi tutulduğu doğru değil. Bu düşüncenin, yapış yapış bir şeyi yutmayalım diye annelerimiz tarafından uydurulduğuna eminiz.

Çin Seddi, uzaydan görülebilen insan yapımı tek yapı mıdır?
    Daha atmosferden çıkmadan önce görülebildiği doğru. Ancak o yükseklikte mistik olmak istersek piramitleri, sıradan olmak istersek havaalanlarını da görebiliriz. Mesela aydan bakarsanız hiçbir şey göremezsiniz.

Aynı yere iki kere yıldırım düşer mi?
    Yıldırım, yüksek yerlere düşer, yani etrafta yüksek olan tek bir yer varsa oraya defalarca yıldırım düşebilir. Mesela Empire State binasına yılda ortalama 25 kere yıldırım düşüyor.

Kediler daima dört ayak üzerine mi düşer?
    Kediler gerçekten de çoğunlukla nazikçe yere inerler. Ancak her zaman değil! Düşme açısı önemlidir. Yani kedi bilinçli olarak atlarsa başına hiçbir şey gelmez, ancak ayağı kaydıysa, yani kazayla düştüyse yere dengesiz düşme ihtimali vardır. Genel kanı olan “ne kadar yüksekten düşerse o kadar iyi” düşüncesi de doğru. Yani ikinci kattan kötü bir açıda düşen kedinin dört ayak üstüne inme şansı, altıncı kattan kayarak düşen bir kedinin dört ayak üstüne inme şansından az, yükseklik, yani artan serbest düşüş süresi, kediye toparlanıp dengesini kurmak için zaman sağlıyor. Ancak bu, gökdelenden düşen kedi de dört ayak üstüne düşecek demek değil.

Öldükten sonra saçlarımız ve tırnaklarımız uzamaya devam eder mi?
    Etmezler. Ancak vücudumuz su kaybettiği, yani büzüştüğü için tırnakların kökünü kaplayan etler bir miktar çekilebilir. Bu da sanki tırnak uzamış gibi görünmesine yol açar.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2009
Enterasan Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. enterasan insanlar

enterasan insanlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. enterasan doğa olayları

enterasan doğa olayları

doga üstü olaylar doğa üstü olaylar dünyanın en güzel doğa olayları olaylarını kontrol eden melek en güzel olayları Kara Güneş: Danimarka da her ilkbaharda, gün batımına yaklaşık yarım saat kala, milyonlarca kuş biraraya gelip, gökyüzünde inanılmaz şekiller oluşturarak uçuyor. Danimarka nın en batı bölgesinde Mart ayından Nisan ın ortalarına kadar, her akşm gün batımına yarım saat kala...
  3. Enterasan Sözler

Enterasan Sözler

Enterasan Sözler arıyorum ben ama mümkünse yeni ve çok Enterasan Sözler olsun :)
  4. anlamlı ve enterasan sözler arıyorum

anlamlı ve enterasan sözler arıyorum

merhabalar ben çok değişim anlamlı ve enterasan sözler arıyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
  5. Kısa Enterasan Facebook Sözleri

Kısa Enterasan Facebook Sözleri

bu konu enterasan facebook sözlerine yer vermektedir. Sosyal paylaşım ağları için de en çok üyesi bulunan facebook, üye sayısını gün geçtikçe çoğaltmaya edvam ediyor. Facebook sayfanız da ve pofiliniz de paylaşabileceğiniz kısa enterasan sözler arayanlar için sizlere en yeni enteran sözleri sunuyoruz. Gittin Elimde Sana Ait Hatıralar Bıraktın Bana Oturup Ağlasam ne feyda Sen gitmişsin Ben...

Sayfayı Paylaş