gebe
  1. ECRİN01

ECRİN01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

epilepsi

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında ECRİN01 tarafından paylaşıldı.

mrb arkadaşlar ben ecrin 24 yaşındayım bende sizlerle başımdan geçen bi hastalığı paylaşmak istedim. 22 yaşındaydım (çalışıyorum bu arada özel bi firmada )sürekli baş dönmeleri dalıp gitmeler bi konuyu tartışırken konunun yarısında başlıyo konu bitiyo ben farkında değilim 1 böyle 2 böle derken nöbetler başladı.ilk başlarda umursamadım yorgunuktan deyip geçeiştirdim ama nöbetler sıklaştı kaldım hiç bişey hatırlamıyorum kaslarım ağrıyo doktora gittim anlattım ve epilepsi teşhisi kondu ve ilerleme safhasında oldunu söledi keşke ilk bayılmalarda gelseydin dedi kafanızı ağrıtmayım konuyu şu noktayla bağlamak istiyorum yani umrsamadımız aman bişey olmaz dedyip geçiştirdimiz şeyler başımızı daha çok ağrıtabiliyor o yüzden özelliklede sağlık konusunda hiç bir şeyi ihmal etmemeliyiz. şimdi iiiyim allaha şükür rabbim herkesin yardımcısı olsun herkese şifa versin

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Çok geçmiş olsun canım kesinlikle öyle ufak sorunlar ilerde büyük hastalıklara vesile olabiliyor.Sağlık bu ihmal etmemek lazım..
    Sağlıcakla kal...

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Allah yardımcın olsun tatlım.Böyle farkında bile olmadığımız önemsemediğimiz ağrılar birgün çok büyük hastalıkla karşımıza çıkabiliyor.Allah şifa versin

4. ECRİN01

ECRİN01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım rabbim tüm şifa bekleyem hastalara merhamet etsin şifa versin yorumlarınız için teşekkür edrim tekrar

5. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    çoook geçmiş olsun canımm allah yardımcın olsun aslında çook haklısın işe dalıp herşeyi unutuyoz allah hiçkimseyi sağlığından mahrum etmesin ...

epilepsi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sara krizi (=Epilepsi)

Sara krizi (=Epilepsi)

sara krizi epilepsi krizi video sara video nedir krizinde ne yapılmalı Sara krizi (=Epilepsi) nedir? Kronik bir hastalıktır. Doğum sırasında yada daha sonra herhangi bir nedenle beyin zedelenmesi oluşan kişilerde gelişir. Her zaman tipik sara krizi karakterinde olmasa da bazı belirtilerle tanınır. Sara krizini davet eden bazı durumlar olabilir. Örneğin uzun süreli açlık, uykusuzluk, aşırı...
  2. Epilepsi

Epilepsi

Epilepsi bir kişinin tekrar tekrar epileptik nöbetler geçirmesi ile niteli bir klinik durum yada sendromdur. Epileptik nöbet beyinde zaman zaman ortaya çıkan anormal elektriksel boşalımların sonucu olarak görülen geçici nörolojik disfonksiyon dönemidir. Bir çeşidi dışında (status epileptikus) nöbetler kısa sürelidirve genellikle saniyeler veya dakikalarca sürer. Konvilziyon terimi nöbet...
  3. Epilepsi (Sara)

Epilepsi (Sara)

Beyin hücrelerinin elektrik iletimindeki bozukluklara bağlı olarak gelişen epilepsi, kasılma, çırpınma ve bilinç kaybıyla kendini gösterir. Kendi dilimizde sara adıyla biliniyor. Nöbet geçirilmesi kişinin epilepsi olduğunu göstermez. Epilepsi faktörleri Hamilelik döneminde ceninin beyin gelişimini etkileyen nedenler, bolik hastalıklar, annenin aşırı alkol kullanımı, doğum sırasında...
  4. epilepsi türleri

epilepsi türleri

epilepsi türleri epilepsi çeşitleri çeşitleri ve belirtileri jeneralize çocuklarda Halk arasında sara olarak adlandırılan epilepsi, Santral Sinir Sisteminin ( SSS ), kortikal ve subkortikal bölgelerinde yer alan nöron gruplarının içindeki elektriksel boşalımların yarattığı; kasılmalar, bilinç kaybı gibi belirtilerle ortaya çıkan bir klinik semptom kompleksidir. Bir çok değişik nedene bağlı...
  5. Epilepsi : Sara

Epilepsi : Sara

Epilepsi Nedir? Epilepsi, halk adıyla sara, yineleyen nöbetler ile karakterize sıklıkla geçici bilinç kayıplarına neden olan bir durumdur. Ancak bu geçici bilinç kaybı her zaman oluşmaz. Nöbetler çok farklı şekilde ortaya çıkabilirler. Bazı nöbetten önce bir koku hissi olabilen olağandışı bir algılama yaşanırken bazı nöbette kişi yere düşebilir veya ağzı köpürebilir. Bazen de boşluk nöbetleri...

Sayfayı Paylaş