gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Erdal Sarızeybek - Hesaplaşma

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

[​IMG] "Nihayet bizi göreceksiniz avuç içinde buz misali, hudut, kaçak ve terör arasında ariyen.
    Biz demek, sevmek demektir; devleti, toprağı, bayrağı ve insanı,
    Biz demek, sevmek demektir; devleti, toprağı, bayrağı ve insanı,
    Biz demek, ölmek demektir;
    Vatan uğruna, bayrak uğruna, Türk milleti uğruna..."
    Terör... İngilizce kelime anlamı insanlara korku vermek ve onları sindirmek.
    Kaçakçılık... Bir devletin yasalarına karşı gelinerek yapılan ticaret.
    Hudut... Ülkenin sınırları...

Yazar: Erdal Sarızeybek
    Yayınevi: Pozitif Yayıncılık
    Sayfa sayısı: 239
    ISBN: 9756461389
    Basım tarihi: Nisan 2007
    Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme

Erdal Sarızeybek - Hesaplaşma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erdal Erzincan

Erdal Erzincan

2 Mayıs 1971 yılında Erzurum ili Aşkale ilçesi Sos (şimdiki adı Dallı) köyünde doğdu. 7 yaşında usta - çırak geleneğiyle bağlama çalmayı öğrendi. 1981 yılında İstanbul'a yerleşti. 1985 yılında sistemli olarak ASM'de (Arif Sağ Müzik Okulu) bağlama dersleri almaya başladı. 1989 yılında İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi ve yine bu yıllarda şelpe...
  2. Erdal Özyağcılar (Ramiz)

Erdal Özyağcılar (Ramiz)

Hikâyenin başkahramandır. Karısı ve 5 kızıyla beraber yaşayan, sütçülükle geçimlerini sağlayan Ramiz; kendine özgü bir bilgeliği olan, inatçı ama altın kalpli bir adamdır.
  3. Erdal Güney - Saklimdasin

Erdal Güney - Saklimdasin

Yürüyorum ey yar insanların arasında Kimi yorgun kimi dökük kanar sabır yarasında Ozlüyorum seni zamanla barışamadım Geçip gidiyor ömrüm günlere doyamadm Ucum yok bucağım yok Saklımdasın ey yar haberin yok Yıllar geçti sönmedi ateş Yanıyorum ey yar haberin yok Uşüyorum ey yar yangınların ortasında Yürek kırgın yürek talan kanar sevda yarasında Kahırlı yılları çizdin alnıma Dost...
  4. Erdal Beşikçioğlu biyografi

Erdal Beşikçioğlu biyografi

erdal beşikçioğlu erdal beşikçioğlu boy nun boyu boyu kaç erdal beşikçioğlu biyografi, kimdir, boy, boyu, barda, hayatı, resimleri, filmleri, dizileri Süper Vali olarak bildiğimiz Erdal Beşikçioğlu hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler. 1970 yılında Ankara'da doğdu. Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji'nde tamamladı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet...
  5. Erdal Özyağcılar kimdir

Erdal Özyağcılar kimdir

erdal özyağcılar kimdir erdal özyağcılar nereli erdal özyağcılar kimdir, hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, dizileri, filmleri Günümüz de "Karadağlar" dizisinde başrol oynayan Erdal Özyağcılar, başarılı ve usta sanatçılar arasında ki yerini her projesinde koruyor Melek'lerim. "Bizimkiler" adlı dizi ile şöhreti yakalyan büyük usta Erdal Özyağcılar hakkında merak...

Sayfayı Paylaş