gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Erdoğan da ’Botaş’ı soruşturun’ demiş

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

BOTAŞ ihalelerine yönelik "Mavi Hat" operasyonu sürerken Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na soruşturma talimatı talimatı verdiği belirlendi. Başbakan Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na gönderdiği "gizli" ibareli ve 15 Ekim 2007 tarihli yazıda, "Önemli bir bölümü Botaş’ta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından rüşvet karşılığı veya rüşvet anlaşmaları sonucu fesat karıştırma, evrakta sahtecilik, suç gelirlerini aklama suçlarını işlemek amacıyla bir örgüt kurulduğu, bu örgütün içinde eski ve yeni bazı Botaş mensupları ile müteahhidin de yer aldığı Başbakanlığa ulaşan istihbarat bilgilerinden öğrenilmiştir. En kısa sürede işlemlerin yapılarak yetkili ve görevli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasını ve sonuçtan ivedilikle bilgi verilmesini rica ederim" talimatı verdi. Erdoğan’ın bu yazısının ardından, üç gün sonra 18 Ekim 2007 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz, operasyonun düğmesine bastı. Hürriyet

Erdoğan da ’Botaş’ı soruşturun’ demiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gitmem demiştin

Gitmem demiştin

Acılarıma; hayal kırıklığı eklemeyecektin, söz vermiştin, Sonbaharda yaprakları dökülen bir ağaç gibi kalmayacaktım.Yüreğime taş basıp, içimdeki hüznü yazmayacaktım.. Kara yaşlar dökülüyor şimdi göz bebeklerimden.Hayallar, bulut gibi uçuştu bak, bağrımın en tepesinden, Söyle; mutlu musun, sensin beni dipsiz okyanuslara iten,Ellerim boş, gözlerim buz, silemem seni nefesimden.. Gitmem...
  2. Erdoğan: İsa da Musa da peygamberim

Erdoğan: İsa da Musa da peygamberim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Oxford İslami Etütler Merkezi'nde, ''Medeniyetler İttifakı ve Türkiye'nin Rolü'' konulu bir konuşma yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ben, Hz. Musa Aleyhisselama kendi peygamberim gibi iman ediyorum, saygı duyuyorum ve onu peygamber olarak görüyorum. Aynı şekilde Hz. İsa Aleyhisselama kendi peygamberim gibi iman ediyor ve onu bir peygamber olarak...
  3. Kayserili PireMehmet; bu da kadınlar için demiş..

Kayserili PireMehmet; bu da kadınlar için demiş..

Kayseri Fıkrası - Kadınlar İçin .... Kayserili Pire Memet, istasyonda çok sıkışınca, gözü hiçbir şeyi görmez olup kadınlar tuvaletine doğrulmuş. Bir hemşehrisi önüne geçmiş: - Ne yapıyorsun, burası kadınlar için... Uçkurunu eline almış olan Pire Memet: - "Bu da kadınlar için!" deyip içeri dalmış.. :toilet::laugh:
  4. dönerim demiştin

dönerim demiştin

Soğuk bir sonbahar akşamıydı. Hava kararmış, yağmur başlamıştı. Düşlerimize yağmur yağıyordu ellerimizi. Gözlerin donuk bedenin halsizdi. Gizli bir el kalkış hazırlanan otobüse binmek için seni sürükler gibiydi. Sanki kalmak istiyordun. “baharda dönerim” demiştin hatırlıyor musun ?” Sakin beni unutma bekle.” Ben seni unutmadım sevgili, ben seni unutmadım. Bütün kış baharda...
  5. Ben Demiştim:)

Ben Demiştim:)

Yanlış yaptıktan sonra en çok duymak istediğimiz cümle...:zonked: Gördün mü bak söylemiştim...:cry:

Sayfayı Paylaş