gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Erdoğan'dan 1 Mayıs talimatı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bakan Çelik, Başbakan'ın talimatıyla 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi konusunu işçi sendikalarıyla görüşecek. AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda, gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesiyle ilgili olarak işçi konfederasyonlarıyla görüşmesi için talimat verdiğini söyledi.
    Bir gazetecinin, ''Bu sabah bazı bakanlarla bir araya geldiniz. Bu, 'mini ekonomi zirvesi' olarak nitelendirildi. Bu toplantıda sanayiyle ilgili bazı değerlendirmeler yaptığınıza ilişkin duyumlar aldık. Sanayideki son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, toplantıyı ''mini ekonomi zirvesi'' olarak değerlendirmenin doğru olmadığını belirterek, toplantıda Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın bulunduğunu anlattı.

Bakanlarla öncelikli olarak çalışma hayatına, Sendikalar ve Toplu Sözleşme kanunlarına yönelik görüşmeleri olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''AB sürecine yönelik olarak, bu süreçte Sendikalar Kanunu ve Toplu Sözleşme Kanunu'nu bir an önce Meclisimizden çıkaralım istiyoruz. Bununla ilgili hazırlıklar zaten büyük ölçüde yapılmış vaziyette. Genel Kurulumuzda görüşerek bunu bitirelim istiyoruz. Bir diğeri de tabii yine şu anda özellikle her 1 Mayıs'ta gündeme gelen bir konu. Bununla ilgili de işçi barışına yönelik bir adımı geçen yıl bildiğiniz gibi atmıştık ve 1 Mayıs'ın tatil olarak ilan edilmesi noktasında yarın Bakanımız Türk-İş, Hak-İş ve DİSK ile bir araya gelecek.

Bu konuda kendilerine bir talimat verdim. 'İşçi konfederasyonlarıyla da bu konuyu görüşün ve 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesiyle ilgili olarak konuyu kendileriyle de ayrıca müzakere edin' dedim. Bu konuda verilmiş olan bir talimatım var."

Erdoğan'dan 1 Mayıs talimatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 1 Mayıs mağdurlarına rekor tazminat

1 Mayıs mağdurlarına rekor tazminat

Los Angeles'da, 1 Mayısta polisin dövdüğü göstericilere 12.85 milyon dolar ödenecek. ABD'nin Los Angeles kentinde şehir meclisi, 1 Mayıs 2007 tarihinde düzenlenen gösteride, polisin göstericilere karşı aşırı güç kullanması nedeniyle, polis şiddetine maruz kalan gösterici ve yol kenarındaki insanlara toplam 12,85 milyon dolar tazminat ödenmesini kararlaştırdı. Şehir Meclisi'nin bugünkü...
  2. "Kelebek" 1 Mayısta Vizyonda

"Kelebek" 1 Mayısta Vizyonda

Yönetmenliğini Cihan Taşkın'ın yaptığı "Kelebek" adlı film, 1 Mayısta sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Cihan Taşkın'ın yaptığı, senaryonu Mahmut Bengi'nin yazdığı filmin müzikleri Ömer Faruk Tekbilek ve Brian Keane imzası taşıyor. Filmde, Ghassan Massoud, Caner Cindoruk, Deniz Bolışık, Şahin Çelik, Münir Can, Tuncay Beyazıt, Gürol Güngör, Kadir Kırıcı,...
  3. Bugün (1 Mayıs) Doğanlar

Bugün (1 Mayıs) Doğanlar

1 mayıs doğanlar 1 mayısta doğanlar mayıs da Dürüst ve vicdan sahibi, sevdiklerine bağlı ve uysaldırlar. Onlara yaklaşmak çok zordur. Arkadaşlık ilişkilerinde alçak gönüllü ve duygusal davranırlar. Sinirli ve huysuz oldukları zaman zor kişilerdir. Bilgiye meraklı ve onu kullanma konusunda kararlı oldukları için çevrelerinde daima yapıcı fikirleriyle dikkat çekerler.Mükemmel bir hafızaları...
  4. 1 mayıs işçi bayramı

1 mayıs işçi bayramı

İşçinin ve emekçinin bayramı olan 1 Mayıs tüm emek veren işçilere kutlu olsun.Umarız en güzel ve bayram tadında bir 1 Mayıs kutlamaları olur Herkesin emeğinin karşılığını alması dileklerimizle sizlere 1 Mayıs işçi ve emekçilerin bayramı hakkında bilgiler vermek istiyorum İşçi bayramı nasıl doğmuştur tarihte işçe bayramı ve çok daha fazlası... 1 Mayıs İşçi Bayramı, işçi ve emekçilertarafından...
  5. 1 Mayıs İşçi Bayramı

1 Mayıs İşçi Bayramı

1 Mayıs İşçi Bayramı hakkında lütfen bilgi veriniz bana kızlar. ayrıca şimdiden herkesin işçi bayramını kutluyorum.

Sayfayı Paylaş