gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Erezyon hakkında kısa bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Lütfen bana erezyon nedir zararları nelerdir bunun hakkında kısa bir bilgi içeren makale verir misiniz.

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili misafirimiz aradığınız konuya BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz
    sevgiyle kalın

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Erozyon, toprağı tutan bitki örtüsünün yok edilmesi sonucu toprağın rüzgarın yağmurun vb. öğelerin etkisiyle aşınması olayıdır. Yani erozyonun sebebi bitki örtüsünün tahrip edilmesidir. Erozyon sonucu aşınan toprak baraj ve göllerin içine dökülerek baraj ve göllerin hacimlerini azaltır,erozyon sonucu toprağın verimli kısmı kayarak tarımda verim oranı düşer.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kısaca Erozyon, toprağı tutan bitki örtüsünün yok edilmesi sonucu toprağın rüzgarın yağmurun vb. öğelerin etkisiyle aşınması olayıdır. Yani erozyonun sebebi bitki örtüsünün tahrip edilmesidir. Erozyon sonucu aşınan toprak baraj ve göllerin içine dökülerek baraj ve göllerin hacimlerini azaltır,erozyon sonucu toprağın verimli kısmı kayarak tarımda verim oranı düşer.

5. ırmak flora çetin

ırmak flora çetin Forum Okuru

Vallaha ben erozyon ne demek hiç bilmiyorum.O yüzden araştırıyorum zaten.

6. ırmak flora çetin

ırmak flora çetin Forum Okuru

Artık erozyon ne öğrendim.Kayıtsız üye sayesinde elbet.Teşekkürler kayıtsız üye:)))))))))))))))))))

Erezyon hakkında kısa bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atletizm Hakkında Kısa Bilgi

Atletizm Hakkında Kısa Bilgi

atletizm hakkında bilgi atletizm kısa bilgi hakkında kısa ile ilgili bilgiler genel Atletizm Nedir? ATLETİZM, farklı aktivitelerden oluşan, geniş kapsamlı bir spor alanıdır. Çeşitli ve karmaşık özellikler taşır, faaliyetleri yıl boyu sürer. Küresel bir spor’dur. Kökleri insanlığın en eski dönemlerine dayanır, tüm kıtalarda yaygındır. İnsanlar Medeniyetlerin ilk çağlarından beri...
  2. Gen Hakkında Kısa Bilgi

Gen Hakkında Kısa Bilgi

GEN HAKKıNDA KıSA BILGI [14 Sayfa] Gen üzerine kısa bilgi: DNA nın canlıların genetik şifresi olduğunu sıklıkla duyarız.Belgesellerde, dergilerde gazetelerde vs. Fakat genlerle ilgili olarak her zaman kafamızda soru işaretleri kalır. DNA ne demek?, genler insanın neresinde bulunur veya genlerle nasıl oynarlar gibi sorulardır bunlar. Aslında pekte bahsedildiği kadar karmaşık bir konu...
  3. gitar hakkında kısa bilgi

gitar hakkında kısa bilgi

gitar hakkında kısa bilgi gitar ile ilgili bilgiler ile ilgili kısa bilgi hakkında bilgiler Günümüzde gitar, tüm dünyada ve ülkemizde en çok ilgi gören çalgılardan birisidir. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan gitar, tarih boyunca çeşitli coğrafya ve uygarlıklarda çok değişik şekillerde kendisini göstermiş, zaman içerisinde çalgı yapısı, tel, akord sistemi, çalma teknikleri açısından...
  4. Emo hakkında kısa bilgiler

Emo hakkında kısa bilgiler

Emo 1moda 1müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu olarak anlatabiliriz.Emo olmak genellikle mutsuzluk depresiflik olarak adlandırılır.içinde hissettiğin acıyı cesurca dışa vurmandır. En popüler 5 emo 1-cute is What we aim for 2-avengeld sevenfold 3-the early november 4-hellogoodbye 5-quietdrive Öncülerinden my chemical romance`yi örnek verebiliriz. *disco değil retro olmak,...
  5. Erezyon hakkında bilgiler

Erezyon hakkında bilgiler

erezyon nedir, neden oluşur, nasıl önlenir, korunma yolları hakkında genel bilgiler burda arkadaşlar erezyon doğa ve insan için çok kötü bir olay arkadaşlar erezyonla nasıl mücadele etmeliyiz nasıl önlemeliyiz hakkında bir yazıyı sizlerle paylaşıyorum EROZYON NEDİR? Erozyon (toprak aşınımı), toprağın aşınmasını önleyen bitki örtüsünün yokedilmesi sonucu koruyucu örtüden yoksun...

Sayfayı Paylaş