Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Arkadaşlar elma sirkesini denedim ve etkili bir sonuç aldım ... :D :D
Yalnız daha etkili çözümlerde var :
1.Domatesin içini çıkarıp(sulu olan kısmını) kille karıştırıyoruz bunu haftada bir uyguluyoruz ... :D
2.Bebek pudrasını gece yatmadan önce yüzümüze uyguluyoruz ve sabah kalktığımızda güzelce yıkıyoruz ve kesinlikle sert havlu kullanmıyoruz... :D
3.Gül suyunu bir su bardağının yarısına kadar dolduruyoruz ve içine biraz karbonat birazda limon kolonyası koyuyoruz.2 günde bir bunu yüzümüze kompres yapıyoruz (pamukla). Daha sonra 15 dk bekletip yıkıyoruz ve kurutuyoruz... :D
4.Bir tencereye su koyup iyice kaynadıktan sonra başımıza bir havlu sarıp yüzümüzü 10-15 dk buhara tutuyoruz bu gözeneklerimizin açılmasını ve yağlardan arınmasını sağlar... :D
5.Bilmeliyiz ki YAĞLAR SİVİLCENİN DOSTUDUR.Vücudumuza aldığımız besinlere dikkat etmeliyiz... :D
6.Bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz... :D
7.Arkadaşlar sivilce oluşumuna neden olan bir faktör de bağırsak problemleridir.Çünkü vüdümuzdaki tiroksinler 2 yolla atılır
a)Terleme
b)Bağırsak (idrar)
Bağırsak problemi yaşayan insanlar tiroksinleri terleme yoluyla atar.Terleme fazla olunca gözenekler dolar ve yağ oluşumu olur.Bu da sivilce oluşumuna bir faktördür.Bağırsak problemi yaşamamak içinde 2 önerim var :
a)Bol bol salatalık tüketmek
b)Havuç tüketmek. havuç hem bağısağa hemde içerisinde bulunan A vitamininden dolayı gözede iyi gelir . Yani 1 taşla 2 kuş vururuz . Hem bağırsak problemine yakalanmayız hem de gözümüzün önünü daha iyi görürüz ... :D :D (Yalnız fazla havuç tüketimi cildi havuç renginde yapar buna DİKKAT ! )
İNŞALLAH YARARLI OLABİLMİŞİMDİR ... :D :D :D
İREM Dqn ... :D :D

ben suyla elma sirkesini karıştırdım buz yaptım yüzüme sürdüm kaç gün düzenli olmadı etkis

Meraba benim sivilcelerim o kadar çokki galiba cildimin aşırı yağlı olmasından siyah nokta ve sivilce aşırı olmaya başladı ve bi kaç sivilcem siyah siyah pötürcük gibi olmaya başladı yardımcı olabilirmisinz?

arkadaşlar cilde zarar vermez değil mi bir cevap verirseniz çok mutlu olurum ve cevap almadan kullanmayacam ona göre

ne kadar zaman kalıyoo onu bilsem deneyecem sivilcelere ve aknelere IMEX diye bir krem var oda çok iyi geliyoo

Herkese tavsiye ederim. Sirke güzel kokmuyor, evet. Kendinizi sivilceli güzel buluyorsanız, yapmayın o zaman?

Geri