gebe
  1. beyzasavruk

beyzasavruk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ergenlik

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında beyzasavruk tarafından paylaşıldı.

ergen olmaya aday kızın mı var derdin var:tasu:

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Tam olarak sorun nerde anlamadim ama :)
    allah yardimciniz olsun :)

3. 99karanfil

99karanfil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]evet haklısın cnm ya insanı delirtiyorlar bizdemi böyleydik acaba yaa , ne dertleri bitiyor nede istekleri , artı birde daha benim kızım 10 yaşında inanki beni delirtiyor sürekli büyüklük takıntısı artı süslenme merakı artı benimle her konuda yarış yapması beni delirtiyor, artı birde ipe sapa gelmez soruları yokmu bazen inanki cevap bulamıyorum yaaaaaaaaaaaaa

4. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hey heyyy bizde varız burda ergen genç olan :D ne sorcaksanız bana sorun :)

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Ergenlik donemi zaten basli basina bir dert donemi,anne baba icin de bu donemdeki cocuk icinde.Cocuk kendini kanitlama cabasinda,aileler onlari anlamamada israrli,karisik duygular,inisli cikisli ruh halleri,neyseki cok uzun surmuyor iki uc senede geciyor.kolay gelsin.

6. beyzasavruk

beyzasavruk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım da 10 yaşında felaket bişey ya sokakta oynamaya çıkarken bile yarım saat dolabın karşısında yarım saat aynanın karşısında sonra hangi ayakkabıyı giysem faslı vesaire vesaire artık beni bile eleştiriyor bu kıyafetin olmamış makyajın olmamış sinir oluyorum yaa 3sene sonra ne olacak acaba korkuyorum vallahi herkeze çok selam melekler:):)

7. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    e kız haklı sokağada öğle çıkılmazki tabi giyincek düşüncek en çokta saçlar eğer giyinmesi okadar uzun sürüyorsa bence onun 2 katı saçına vermeli eğer okadar uzun süre giyinip saçını at kuyruğu yapıp sokağa çıktıysa bence boşa hıh yani insan saçınada giysisi kadar güzel bişi yapması gerek bende anneme karışıyorum tabi sokakta ben okadar güzel giyinmişim annem annem kötü giyinmiş tabi beyenmem :S ben kızının tarafını tutuyorum :D sanada kolay gelsin diyorummmm :)

ergenlik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ergenlik dönemi

Ergenlik dönemi

ergenlikte burun ergenlikte burun büyümesi ergenlik ergenlik dönemi ile ilgili resimler dönemi resimleri Ergenlik, çocukluktan erişkinliğe geçiş sürecidir. Bu süreç iç salgı bezlerinden salgılanan hormonlar tarafından başlatılır ve sürdürülür. Testis ve yumurtalık gibi cinsiyet organlarının ve cinse özgü dış görünüm özelliklerinin gelişmesi, büyüme ve kemik olgunlaşmasında belirgin hızlanma,...
  2. Ergenlik Sorunları

Ergenlik Sorunları

ergenliğin sorunları ergenlik sorunları Ergenlik, çocuklukla erişkinlik arasında yer alan gelişim, ruhsal olgunlaşma ve yaşama hazırlık dönemi olarak tarif edilir.Geçiş evresi olan bu dönemde genç birey fizyolojik, biyolojik ve psikolojik alanlarda oldukça hızlı değişiklikler yaşar. Bu hızlı değişimlere bağlı olarak ergenin ruhsal ve duygusal dünyasında da bir takım değişiklikler olur ve buna...
  3. Ergenlikte Depresyon

Ergenlikte Depresyon

Ergenlik çağında depresyonun tüm belirtileriyle çıkması çok seyrek olarak görülür. Ergenlik çağından önce süperegonun (vicdan, üstben) gelişmemiş olması, çocuğun kendini gözleme ve eleştirme yetisinin zayıflığı, dışa dönüklüğü, dürtülerin dizginlenmemiş oluşu nedeniyle durgunluk, çökkünlük, umutsuzluk, kendini suçlama gibi temel depresyon belirtileri apaçık ortaya çıkmazlar; çıksa da sürekli...
  4. Ergenlik Psikolojisi

Ergenlik Psikolojisi

ergen psikolojisi ergenlikle ilgili makaleler ergenlikle ilgili makale Hepimiz geçtik bu dönemden ve halende geçiyoruz.Ergenlik çağında denildiği zaman kızarız kimi zaman ama aslında kötü birşey değil tam tersine bizim için iyi ama büyüklerimizin dışardan bakışı öyle.Ergenlikten boşverrr derler hep:DBence bizi anlamıyorlar diyorsunuz işte o zaman.Büyüklerime sesleniyorum lütfen biraz daha...
  5. Erken Ergenlik

Erken Ergenlik

ergellik,geçiş, erken, büyümek,erken ergenlik hakkında bilgiler burada Meleklerim çocukluktan ergenliğe geçişte onların yanında olun. Ne yapacağınızı bilin .Ergenlik Hakkında Detaylı Bilgileri sizlerle paylaşıyorum.. Ergenlik belirtileri kızlarda 8-13 yaşlar arasında (ortalama 11-11.5 yaş), erkeklerde 9-14 yaşa arasında (ortalama 11.5-12 yaş) başlar. Ergenlik belirtilerinin başlaması ve...

Sayfayı Paylaş