gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Eriği tuzla yiyenler dikkat!

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

tuzlu erik erik zararları nelerdir eriğin zararları nelerdir erik, faydaları nelerdir, tuzlu erik zararları, tansiyona. böbreğe etkisi nedir gibi soruların cevapları burada
    Eriğin faydaları nelerdir meleklerim ;

Pazarlarda marketlerde her daim karşımıza çıkan sulu eriklerin tadı kadar sağlığa yararları da önemlidir. İşte eriğin faydaları…

B vitamini içeren erik, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıklarına karşı koruyucudur.

Kansızlığı giderir. İştah açar ve ihtiva ettiği lifler nedeniyle hazmı kolaylaştırır. Ancak eriğin fazlası da ishal gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Erik ateş düşürücü özelliğiyle de bilinir.

Bünyesinde bol miktarda su bulunduran erik,regl düzenleyici ve idrar söktürücüdür.

Tuzsuz rejim yapan ve romatizma rahatsızlığı olanlara iyi gelir.

Ayrıca erik, potasyum ve magnezyum mineralleri açısından da zengin bir meyvedir.

Eriği tuzla yiyenler dikkat!

Eriği tuzla yemek oldukça sık rastlanan bir durumdur. Tadı çok daha güzel olsa da farkında olmadan aşırı miktarda alınan tuzlar hem suyun vücutta tutulmasına neden olur hem de tansiyon gibi şikayetleri olan kişilerde riski artırır.

Olsa da sulu sulu yesek..

EnCey, AuSSie-AnGeL ve VİŞNE bunu beğendi.
  2. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    okurken ağzım sulandı:zonked:

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Tuzla yiyesin geldi demi hemde..

VİŞNE bunu beğendi.
  4. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    aldım geldim yiyorum bile hahaha
    yanımda market varrr:diyet:

ßeLeN bunu beğendi.
  5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
  6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Ay okurken ağzım sulandı ben markete erik almaya gidiyorum canım acaip çekti.. mmmm sulu sulu kütür kütür erik !!!

ßeLeN bunu beğendi.
  7. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Ayy off canım acayip erik çekti sulu sulu ımmmmm :D

ßeLeN bunu beğendi.
  8. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    ben şuan erik yiyorum ama tuzu bıraktım bayadır :D:D

ßeLeN bunu beğendi.
Eriği tuzla yiyenler dikkat! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklarda tuz tüketimine dikkat

çocuklarda tuz tüketimine dikkat

CASH (Consensus Action on Salt and Health) Kurumu’ nun verdiği bilgiye göre İngiltere’de 6 yaşındaki bir çocuk, tek bir porsiyonda günlük maksimum tuz limitinin yarısını alabiliyor. Araştırmalar, çocukların tükettiği gıdaların tuz deposu olduğunu ortaya koydu. Bu, gelecek nesillerin yüksek tansiyon tehditi altında olduğunu gösteriyor. Araştırma ebeveynlerin de tuz içeren gıdalar konusunda...
  2. Amann! Tuz tüketiminize dikkat edin

Amann! Tuz tüketiminize dikkat edin

Tuz tüketiminize dikkat edin Kanımızda litre başına 7 gram tuz vardır. Tuz insan yaşamında büyük önem taşır ancak tuzun aşırı kullanımı hücrelerin suyunu atmasına engel olur ve pek çok artık bedenden çıkamaz. Özellikle sürekli etli ve peynirli beslenme tarzı su gereksinimini arttırır. Tuz miktarını kontrol altında tutmak gereklidir. Bu vücudun aşırı su ihtiyacını arttıracaktır.
  3. çin tuzuna dikkat

çin tuzuna dikkat

MSG NEDIR BILIYOR MUSUNUZ? Bu MSG denen illeti piyasalarda, daha masum bir ifade tarzı olsun diye ÇIN TUZU adıyla satıyorlar. Piyasada bazı dönerciler de bunu kullanıyorlar. O kadar lezzetli oluyor ki, insanın bir yerine 2-3 döner yiyesi geliyor. Ayrıca ithal olarak gelen BUTUN GIDA MADDELERİNDE BU MSG VAR (Peyniri, eti, konservesi vs.) MSG NEDİR? MSG adında bir yiyecek katkı...
  4. Melekler Tuza Dikkat Edin !

Melekler Tuza Dikkat Edin !

tuz kullanımı tuz kullanmamak Şöyle bir düşünsenize melekler, ilk insanlar tuz tüketiyorlar mıydı ? Tabi ki hayır. Çünkü tuzlu yiyecekler yoktu. Tuz gereksinimlerini doğal yollardan karşılıyorlardı. Peki nedir bizde ki bu daha yemeğin tadına bakmadan tuzlama merakı ? Tuz, hipertansiyon hastalığı başta olmak üzere pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Aman melekler, tuz tüketimi konusunda...
  5. Melekler! 11-17 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası!

Melekler! 11-17 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası!

tuza dikkat haftası, dünya tuza dikkat haftası, 11-17 mart tuza dikkat haftası Sevgili melekler, pek çoğumuz sofraya oturdupumuzda daha yemeğin tadına bile bakmadan tuzluğa saldırıveririz. Damak tadından ziyade alışkanlık halişne gelen bu olay uzun vadede büyük sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalarla ülkemizde tuz tüketiminin Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği değerin...

Sayfayı Paylaş