gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Erik marmelatı yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; erik marmelatı ile ilgili bilgi vermektedir. Kış aylarında hazırladığım kolay kurabiyelerime eşlik edecek olan bir marmelat tarifi buldum meleklerim :deli: bu marmelatı da kuşburnu marmelatı gibi hem kahvaltılarda kullanabilirim hem de pasta ve kurabiyelerimde bu yüzden çok sevdim. Her zaman dolabımda hazır bulunan elmalı içe ek olarak yeni bir içim daha olacak. Ayrıca diyabet hastaları içinde normal şeker yerine %100 elma sularıyla aynı marmelatı yapabilirsiniz tadı aynı oluyor dileyenler diyet marmelat olarak da tüketebilir :tik:

Malzemeler
    2.5 kg.mürdüm eriği
    2 su bardağı şeker
    2 su bardağı su
    Yapılışı
    *Erikleri yıkayıp çekirdeklerini çıkarın,bir tencereye alın
    *üzerine 2 su bardağı suyu ilave edip yumuşayıp dağılana kadar pişirin
    *El blendırı veya robottan geçirin.
    *Şekerinide ilave edip,biraz daha pişirin.Çokta sulu olmasın ki fazla yer kaplamasın.
    *Halâ kaynıyorken,kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatın.Soğuyana kadar yerinden kımıldatmayın.

narçiçeğimm bunu beğendi.
  2. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    beyaz melekimm bende erik reçeli yaptım öyle güzel olduki kavanozu ters çevirdiğim halde dökülmüyo bilem reçel hahaha

BeyazMelek ve TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ellerine sağlık Meleğim :)

Bu sene ben de yaptım erik marmelatı, gayet de güzel oldu ama biz kahvaltıda değil tatlı yerine kaşıklamayı seviyoruz. Kahvaltının güzelleri vişne, çilek ve kayısı :D:D

BeyazMelek bunu beğendi.
  4. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

vede şeftali adminim

5. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    hahaha bu bir şans mı acaba yoksa kaderin bize oyunu mu benim reçelimde eynen ter çevir umrunda değil hahaha
    ​canım ben de çayın yanında ikram edince pek bir beğenildi :) anamm çilek :S bayılırım ama ben yapamadım :küstüm:

TİTAN bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bosver ben yaptim ne oldu, bitmek uzere:oppucuk:
    Visneyle cilek dayanmiyor bizde. Ben bir de kayisiyi cok severim :D:D

BeyazMelek bunu beğendi.
Erik marmelatı yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elma marmelatı

elma marmelatı

MALZEMELER 1.5 kg elma 250 gr toz şeker 1 adet çubuk tarçın HAZIRLANIŞI Elmalarıı yıkayıp, dört eşit parçaya bölün. Çekirdekleri çıkarıp, çekirdek yataklarını temizledikten sonra tencereye koyun. Tencereye bir miktar su ve tarçın koyduktan sonra tencerenin kapağını kapatıp orta ateşe oturtun. Elmalar sularını salıp tekrar çekmeye başladıklarında tencereyi ateşten alın. Elmaları tahta bir...
  2. incir marmelatı

incir marmelatı

MALZEMELER 500 gr şeker 1 kg olgun incir 1/2 adet limonun suyu HAZIRLANIŞI İncirleri iyice yıkayın. Bir kilo inciri bir su bardağı su ile haşlayıp, yumuşatın. Bu incirleri tahta bir kaşık yardımıyla bastırarak kevgirden geçirin. Elde ettiğiniz ezmeyi, tencereye koyun ve şekeri ara ara ilave ederk kanştıra kanştıra pişirin. Ezme, marmelat kıvamına gelmek üzereyken, limon suyunu tencereye...
  3. Çilek Marmelatı

Çilek Marmelatı

çilek marmelatı MALZEMELER 1 kg şeker 1 kg olgun çilek 1 adet limonun suyu HAZIRLANIŞI Çilekleri bol suda iyice yıkayıp bir süre bekletin, sonra saplarını çıkarın. Bir sıra çilek, bir sıra şeker olacak şekilde bir kaba dizin ve böylece bir gün bekletin. Sonra ateşe oturtun ve şeker eriyip, şurup kıvamına gelinceye dek kaynatın. Bir kevgir yardımıyla çilekleri şuruptan süzüp, çıkarın. Kaptaki...
  4. Marmelat

Marmelat

Rüyada marmelat yenildiğinin görülmesi, başta kötü koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarıyla sona ereceğine işarettir. Rüyada marmelat yemek , ilk başta kötü şartlarda koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarının geleceğine yorumlanır. Kişinin alacağı kısmet sayesinde mutlu olacağı ve para kazanacağına işarettir.Rüyada marmelat yenildiginin görülmesi, basta kötü kosullarla baslayan...
  5. Kuşburnu marmelatı yapımı

Kuşburnu marmelatı yapımı

Bu konu; kuşburnu marmelatı yapımı ile ilgili bilgi vermektedir. Kış hazırlıklarına son sürat devam edilirken sizlere enfes bir marmelat tarifi sunuyorum meleklerim. Şifa deposu olan kuşburnunun marmelatı da yine vücut direncimizi artırır ve tadıyla sofranızın vazgeçilmezi olur. Farklı tatlar denemeyi seven meleklerim çocuklarınıza hoş bir atıştırmalık olacak olan bu tarifi kesinlikle...

Sayfayı Paylaş