Erik marmelatı yapımı

BeyazMelek

Daimi Üye
Erik marmelatı yapımı
Bu konu; erik marmelatı ile ilgili bilgi vermektedir.

Kış aylarında hazırladığım kolay kurabiyelerime eşlik edecek olan bir marmelat tarifi buldum meleklerim :deli: bu marmelatı da kuşburnu marmelatı gibi hem kahvaltılarda kullanabilirim hem de pasta ve kurabiyelerimde bu yüzden çok sevdim. Her zaman dolabımda hazır bulunan elmalı içe ek olarak yeni bir içim daha olacak. Ayrıca diyabet hastaları içinde normal şeker yerine %100 elma sularıyla aynı marmelatı yapabilirsiniz tadı aynı oluyor dileyenler diyet marmelat olarak da tüketebilir :tik:

kusburnu-marmelati-5c.jpg

Malzemeler
2.5 kg.mürdüm eriği
2 su bardağı şeker
2 su bardağı su
Yapılışı
*Erikleri yıkayıp çekirdeklerini çıkarın,bir tencereye alın
*üzerine 2 su bardağı suyu ilave edip yumuşayıp dağılana kadar pişirin
*El blendırı veya robottan geçirin.
*Şekerinide ilave edip,biraz daha pişirin.Çokta sulu olmasın ki fazla yer kaplamasın.
*Halâ kaynıyorken,kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatın.Soğuyana kadar yerinden kımıldatmayın.

Ellerine sağlık Meleğim :)

Bu sene ben de yaptım erik marmelatı, gayet de güzel oldu ama biz kahvaltıda değil tatlı yerine kaşıklamayı seviyoruz. Kahvaltının güzelleri vişne, çilek ve kayısı :D:D

beyaz melekimm bende erik reçeli yaptım öyle güzel olduki kavanozu ters çevirdiğim halde dökülmüyo bilem reçel hahaha
hahaha bu bir şans mı acaba yoksa kaderin bize oyunu mu benim reçelimde eynen ter çevir umrunda değil hahaha

Ellerine sağlık Meleğim :)

Bu sene ben de yaptım erik marmelatı, gayet de güzel oldu ama biz kahvaltıda değil tatlı yerine kaşıklamayı seviyoruz. Kahvaltının güzelleri vişne, çilek ve kayısı :D:D
​canım ben de çayın yanında ikram edince pek bir beğenildi :) anamm çilek :S bayılırım ama ben yapamadım :küstüm:

BeyazMelek;87896 [B' Alıntı:
​canım ben de çayın yanında ikram edince pek bir beğenildi :) anamm çilek :S bayılırım ama ben yapamadım :küstüm:[/B]

Bosver ben yaptim ne oldu, bitmek uzere:oppucuk:
Visneyle cilek dayanmiyor bizde. Ben bir de kayisiyi cok severim :D:D

Geri