gebe
  1. ayışığı

ayışığı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

erkegin hanımının istemedigi birinden para alması günahmıdır

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında ayışığı tarafından paylaşıldı.

eşimm benim istemedigim birinden para alıyo ben bı yuzden ona cok kırgınım benı dınlemıyo konu uzun bılgılendırırsenız sevınırım

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bilgim yok ama bende merak ettim bilgisi olan cevaplayabilirmi :)

erkegin hanımının istemedigi birinden para alması günahmıdır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cocugunuz istemediginiz bir seyimi yapiyor?yoksa inatcimi???

cocugunuz istemediginiz bir seyimi yapiyor?yoksa inatcimi???

cocuklarda 2-5 yaslari arasinda ana-baba ve kendileri icin guc olan inatcilik donemi baslar,o yasa kadar kolay yonetilen bir cocuk;bas kaldiran,ters,huysuz ve dayanilmaz biri olur,herseyi rededer ve herzamn kendi istedigini yapmk ister, aslinda normal bir gelisim kabul edilir,bu yasta cocuk ilk defa olmak uzere kendini yetiskinlerden ve bilhassa annesinden bagimsiz bir varlik olarak gormeye...
  2. mutlu bir erkegin gunlugunden...

mutlu bir erkegin gunlugunden...

Karim ve ben bir evliligi sonsuz yapmanin sirlarini kesfettik... Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz, biraz sarap, biraz güzel yiyecek... Sali günleri o gider, Cumalari ben... Ayri yataklarda yatariz... Onunki izmir'de, benimki istanbul'da. .. Karimi her yere götürürüm... Ama her seferinde dönüs yolunu bulur... Yildönümümüz icin karıma nereye gitmek istedigini sordum... O da...
  3. bir erkege tokat attınız mı

bir erkege tokat attınız mı

bakalım meleklerı tokat atacak kadar kızdıran olmuş mu?
  4. Birine lakap takmak günahmıdır?

Birine lakap takmak günahmıdır?

Lakap, ya yermek, alay etmek veya övmek, takdir etmek için kullanılır. İnsanları beğenmediği, üzüleceği lakaplarla çağırmak günahtır. Böyle bir lakapla arkasından konuşmak da gıybettir, haramdır. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruldu ki: (Ey müminler, bir kısmınız, diğer kısmınızı alaya almasın! Belki de alay edilenler, kendilerinden daha iyidir. Birbirinizi ayıplamayın, kötü lakaplarla...

Sayfayı Paylaş