Erkek Annesi Olmak Ne Demek?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Erkek Annesi Olmak Ne Demek?
Bu yaz? erkek annesi olmak hakk?nda bilgilere yer vermektedir.

Bende üç erkek annesi biri olarak a?a??da ki yaz?n?n son noktas?na kadar kat?l?yorum. Küçükken onlar? korumak ad?na elinizden geleni yapars?n?z. Doyas?ya sever, öper ve vakit geçirirsniz. Hani derler ya büyüdükçe dertleride ço?al?yor diye. Gerçekten çocuklar büyüdükçe kendi bildiklerini okumaya ba?l?yorlar. Ha birde son y?llarda gençlerde bir ergen havas? var. Aman dokunmay?n ergenime gariptir hesab? hadi bakal?m gelde bir laf söyle söyleyebilirsen:shootout:

Allah hay?rl? evlatlar nasip etsin cümlemize...Her?ey onlar için..?u an benim en büyük o?lum ergenlik döneminde, hatta bugünlere ilk k?z arkada?? bile olmu? havalarda uçuyor, gözlerinin içi gülüyor. Bizi dinliyormu hay?r...Üzerine gitmiyorum ama elimden geldi?incede yanl??? do?ruyu onunla oturup konu?maya çal???yorum. Tabiki ?imdi ben anlamaz hepimz öyle de?ilmiydk. Büyüklerimiz bizle nasihat bab?nda konu?tu?u zaman bir kula??m?zdan girer di?erinden ç?kard?. Yine kendi bildi?imizi okurduk. Zaman geçtikçe hayat bizi özellikle ac?lar? ile yo?urdukça i?te o zaman anne ve babam?z?n bizim hep iyili?imizi istedi?ini anlad?k..Özellikle de anne baba olunca bunu çok daha iyi anlad?k.:)

Tüm erkek annelerine gelsin bu yaz?m?z...?imdi doyas?ya öpün koklay?n sevin sar?l?n..Ergenlik dönemn de bunu çünkü çok fazla yapam?caks?n?z:h?ms:

erkek%20annesi-b0.jpg

Erkek annesi olmak ne demektir…? Bir kere en ba?ta çocu?unun fiziken sana benzemeyece?i gerçe?ini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmedi?in baz? ?eyleri ona ö?retmek, çocuklu?unda hiç oynamad???n oyun ve oyuncaklar? ona ö?retmek; birlikte araba sürmek, otoparklar in?a etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla ö?renmek demektir. O?lunun hayat?ndaki ilk kad?nken, büyüdükçe ba?kalar?n?n da ol
aca??n? bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek al?rken ona baz? ?eyleri neden senin gibi yapamayaca??n? anlatabilmektir. O?lunla yap???k ikiz gibi dola?makt?r. E?in için, hayat?nda bu kadar çok sevebilece?in ba?ka bir erkek yok diye dü?ünürken, sana aksini ispatlarcas?na ç?k?p gelen bu küçük prense deliler gibi a??k olmak, sevgini içinde ta??yamay?p durmadan hüngür ?ak?r a?lamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya k?yamamak demektir. Erkek annesi olmak… ?çindeki erke?i ke?fetmektir onunla. Bunca y?ld?r ‘kad?n’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya al???rken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi ö?retmen, en delikanl? arkada?, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelle?mektir..Fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sar?l?p öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak ...

Benim oğlum simdiden bana anne sen git bulaşık yıka veya nebileyim sen bilmiyosun gibi laflar sarf ediyooo daha 4,5 yaşında dil papuc gibi araba markaları öğrenmek konusu doğru şimdiden başladık hatta gemiye araba bindirme oyunu oynuyoruz tüm taksi tır kamyonlarını gemiye bindirmek için sıralıyoruz ergenlik çağına gelince ne olur henüz yaşamadım ama müdahale edemeyeceğim şeyler olduğunu biliyorum

Zamane çocukları işte:) Evlerimize kadar giren teknolojinin faydaları olduğu kadar zararlarıda ne yazık ki oluyor. Ben hatırlarım da benim çocukluğumda doğan bebeklerin gözleri yaklaşık kırk gün açılmazdı sürmeler çekilirdi gözlere öyle kimseye de göstermezlerdi. Şimdi öyle mi ya bebekler doğar doğmaz gözler faltaşı gibi birkaç gün sonra seni izlemeye ble başlıyorlar:D:D Allah hayırlı evlatlar nasip etsn cümlemize acılarını göstermesin

Çok harika bir paylaşımdı Mawim :kiss:
Ben de iki erkek evlat annesi olarak onların her geçen gün büyümelerini, öğrenmelerini görmek, gelişmelerini izlemek şansına sahip olduğum için Allah'a şükrediyorum. Büyük oğlum küçükken annem bana o senin en yakın arkadaşın olacak derdi, hakkı varmış. Büyük oğlum şu anda en yakın arkadaşım benim. Herşeyi paylaşıyoruz. Bazen özeliyle ilgili ayrıntıları anlatmak istemiyor, fazla üstüne düşmüyorum, onu bekliyorum, nitekim zamanı gelince kendi geliyor yanıma :) Arkadaşlarım olması yanında en büyük yardımcılarım üstelik onlar benim. Kız evlat ta olmayınca tüm iş güç benim üstüme kalıyor sanmayın, haftasonları temizliği beraber hallediyoruz. :)

Ama şu bir gerçek ki, küçükken bol bol öpün, yaş geçtikçe aklınıza estiği gibi şapır şupur öpemiyorsunuz :D:D Canlarının istemesi gerekiyor :oppucuk:

Çok harika bir paylaşımdı Mawim :kiss:
Ben de iki erkek evlat annesi olarak onların her geçen gün büyümelerini, öğrenmelerini görmek, gelişmelerini izlemek şansına sahip olduğum için Allah'a şükrediyorum. Büyük oğlum küçükken annem bana o senin en yakın arkadaşın olacak derdi, hakkı varmış. Büyük oğlum şu anda en yakın arkadaşım benim. Herşeyi paylaşıyoruz. Bazen özeliyle ilgili ayrıntıları anlatmak istemiyor, fazla üstüne düşmüyorum, onu bekliyorum, nitekim zamanı gelince kendi geliyor yanıma :) Arkadaşlarım olması yanında en büyük yardımcılarım üstelik onlar benim. Kız evlat ta olmayınca tüm iş güç benim üstüme kalıyor sanmayın, haftasonları temizliği beraber hallediyoruz. :)

Ama şu bir gerçek ki, küçükken bol bol öpün, yaş geçtikçe aklınıza estiği gibi şapır şupur öpemiyorsunuz :D:D Canlarının istemesi gerekiyor :oppucuk:

Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın cnm. Sana yardımcı olmaları çok iyi benim büyük oğlandan bu konuda tık yok ama ikinc oğlum şu an 8 yaşında ve o benim evimin erkeği diyebilirim. Ne bebeklkte nede şimdiye kadar beni ve bizi üzmedi. Hatta ikizlere hamileyken başıma tam bir erkek kesiliyordu. hahaha Bana bir poşet bile taşıtmıyor senin karnında bebekler var ver bana ben erkeğim taşırım derdi yavrum zorla alırdı elimden o kadar poşeti vermek istemezdim ama gelde anlat. Bebişlerimi onla birlikte büyüttük diyebilirim benim elim kolum kanadım oldu yeri geldi sabahladı benimle...En büyük oğlum da ne yazık ki bu tür beceriler yok onun kafası başka şeylere çalışıyor :D:D

Allah iyi günlerini göstersin Mawim, hepsinin güzel yanları başka başka işte. :D:D Allahtan ikisi de bana son derece yardımcı ama ufağım daha bir tertipli, düzenli :D:D Hep söylüyorum yüz tane kıza değişmem hiçbirini :D:D

Amin ecamin canım ben de ikinci oğlum olduktan sonra senin dediğinin aynısını derdim. Milyon kıza değişmem diye o benim sürmeli kara kaşlı kara gözlü koyunummm erkeğimm:D:D Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguları olanlarada uzun ömürler versin acılarını göstermesin

oglum suan 7 yasinda,okula birakirken asla öptürmez.bikeresinde benim biraz canim sikkindi bana nedese begenirsiniz-anne sen git alisveris falan yap,kafani bir dagit- ya melekler benimki harbi erkek....anne sen korkma ben varim diyor:)bunu derken daha 4yasindaydi...

Geri