gebe
?

Erkek esine ev islerinde yardim etmeli mi?

Anketin kapanma tarihi 13 Eylül 2008.
  1. Esi calisiyor ise evet etmeli

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Hayir etmemeli

oy sayısı 1
    25,0%
  3. Evet herzaman etmeli

oy sayısı 3
    75,0%
  4. Esi hasta ise etmeli

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Diger

oy sayısı 0
    0,0%
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Konu, 'Çöplük' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Anket acilmistir:)

Bence ikiside calisiyorsa tabiki herzaman yardim etmeli :ciks:
    Hastaysa´da

Calismiyorsa kadin yinede biraz yardim etsin.

Yani hep etsin:D

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Ben çalışıyorum mesela, ankette ise "her zaman etmeli" dedim. Kış dönemi eşimden önce çıkıyorum evden, onunla aynı saatte dönüyorum, yaz dönemi ondan daha geç çıkıyorum, ben geldiğimde evde oluyor. Bütün gün ayakta oluyorum, doğru düzgün dinlenemiyorum, eve geldiğimde birşeyleri tek başıma yapmaya çalışmak bana mantıklı gelmiyor. Ben de yoruluyorum, ben de çalışıyorum, kadınım diye niye ev sadece bana ait olsun ki?

Bunun tam tersini düşünen biriyle birlikte olamazdım sanırım. Üniversite işlerimin olduğu dönemlerde gece bile döndüğüm oluyordu eve, geldiğimde en ufak bir iş yapacak halim olmuyordu. Eşim de nasıl biriyle evlendiğinin farkında, bunları hep konuştuk biz, açık açık ifade ettim kendimi, ben yardımsız iş yapabilecek biri değilim diye. Ayrıca ev sadece bayana ait değil, burası "biz"im evimiz, sadece "ben"im değil.

Ve bugüne kadar evde işlerimiz hep bölüşülmüştür. Olması gerektiği üzere, bunun aksini tahayyül edemiyorum. Ev hanımı olsaydım nasıl olurdu bilmiyorum. O zaman en büyük işim ev olurdu belki. Lakin Türk toplumunda erkeklerin hiçbir işe el sürmemeleri standardı beni çileden çıkarmaktadır. Kadın demek işi yapacak olan demek değildir her zaman.

Hem evliliğin en güzel amacı ortak bir yaşam ve ortak paylaşımlar değil mi? Biri çalışırken diğerinin umursamadan oturması bu amaca da uygun düşmüyor. Herşeyi birlikte yapmak fikri evliliğin de amaçlarından biri. Yaşasın kolektif çalışma :)

Not: Tatildeyim bütün gün evdeyim, alışmışım pek iş yapmamaya, zor geliyor :D Zaten çok sıcak ortalık, ben de iyice üşeniyorum.

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

bence herzaman yardım etmeli hayat müşterek :)

4. ecege

ecege Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çalışmıyorum ama 2 tanem çocuğa bakıyorum ew işlerini bilirsiniz ve eşimde herzaman yetişemediklerimi yapar beni hiç kırmaz.......

Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ingilizleri sok eden isim

ingilizleri sok eden isim

İngilizleri şok eden isim! İngiltere'de en popüler çocuk isimlerinden biri bugüne kadar George'du. Ancak ülkedeki dini ve etnik yapının değişmesi ile bu isim alt sıralara düştü. Onun yerini ise Muhammed ismi aldı. Haberi The Daily Telegraph gazetesi verdi. "Muhammed" ismi değişik şekillerde yazıldığı için en çok konulan adlar sıralamasında iki ayrı yerde bulunuyor. İngiltere'deki...
  2. kizima isim bulmaya yardim edermisiniz??

kizima isim bulmaya yardim edermisiniz??

ışılsu anlamı asel ismi asel isminin anlamı armina Merhaba arkadaslar.... dün ögrendim Kizim olacak.... isim zaten bayadir ariyordum... iki isim arasinda bi türlü secim yapamiyorum.... 1. Asel = Cennetteki 4 irmaktan biri, bal irmagi... ( selvi boylum al yazmalimin romaninda görmüstüm bu ismi, filmde Asya diye geciyor) 2. Tugce = Cennetteki Tugba agaclarina verilen ad ( benim adimda...
  3. Oğluma isim konusunda esimle anlaşamıyoruz lütfen yardim

Oğluma isim konusunda esimle anlaşamıyoruz lütfen yardim

Merhaba arkadaslar Allah nasip ederse 7 hafta sonra dogum yapacagım ve doktorumun söylediği kadarıyla oğlum olacak ikinci gebeliğim bir oğlum daha var onun adı berkant.şimdi esimle isim konusunda anlaşamıyoruz ben şimdi esimin ve benim istediklerimi siraliyim yardımcı olursanız sevinirim. Esim:Enes,Alper,emirhan Ben:Aras,Batuhan,eymen,doruk Doruk ismine biraz ılımlı bakıyor ama kararlı değil.
  4. evde erkek sperm testi yapılabilir mi?

evde erkek sperm testi yapılabilir mi?

Kısırlık kadermi kısırlık tedavisi selam kızlar öncellikle allah herkese dertsiz tasasız hamilelik verir inşallah bazen denemelerin sonuç vermediği zamanlarda hemen araştırmalara gireriz hamile kalmak için heryolu deneriz peki erkek sperm testini evde yapabilirmiyizEvet bu tür testler piyasada evde sperm testi veya erkekler için kısırlık testi gibi çeşitli isimlerle satılmaktadır. erkeklerin...
  5. Zina eden nasıl tevbe etmelidir?

Zina eden nasıl tevbe etmelidir?

Zina yapanın dinde cezası bekâr ise yüz sopa, evli ise taşlanarak öldürülmektir. Mevcut durumda ise İslam’ın cezalarını uygulayacak bir devlet yapısı yoktur. Bu durumda da bu suçu işleyen kişiye samimi bir tevbe gerekir. Kat-i bir tevbe ile geçmişini temizlemeli ve Allah’a yalvarmalıdır. Soru: Zina eden bir şahıs günahına tövbe ederse bir başka insanla evlenebilir mi? Çünkü Kuran-ı Kerimde...

Sayfayı Paylaş