erkekler 'ağaca' benzer.

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
erkekler 'ağaca' benzer.
erkekler ağaca benzer erkekler benzer oduna

Erkekleri ağaca benzetmiş biri...Güzel benzetme.Ağaçlar çeşit çeşit.İşe yarayanı var ,odunu var,var da varhahahaSizde bu benzetmeye katılacakmısınız bakalım.Okuyun karar verin:dil:

Bence erkekler 'ağaca' benzer. Bir ağaç gibi sert ve kuvvetli görünürler. Ama bu görüntü sizi kesinlikle yanıltmasın. Çünkü o sert erkeklere 'heykeltıraş bir kadın 'ın eli değdiğinde yere devrilirler. Hiç ummadığınız bir şekilde küçük parçalara ayrılırlar. Kadınlar, o küçük parçalara ayrılmış erkeği avuçlarına alıp, onlara şekil verdikleri zaman mutlu olurlar. Sonra da hep bir ağızdan haykırırlar: "İşte bu benim erkeğim! İşte bu benim eserim!" Sözüm ona erkeğe biraz kişilik kazandırdığını sanan kadınlar, şu gerçeği ne yazık ki bilmiyorlar. Bilmedikleri o gerçek de şu: "Kadının elinde kişilik kazanan erkekler bir süre sonra kurur ve yangın tehlikesi oluştur." Şimdi kadınlar bana şunu diyebilir ki, "Ne demek yangın tehlikesi?" Aynen şu demek: "Bu erkekler günü gelince gözlerini hiç kırpmadan sizi bir çalı çırpı için terk edip giderler!" Bu çalı çırpının adı da genellikle dışarıdaki 'başka bir kadın!' olur. Bu yüzden de akıl sahibi kadınlara naçizane önerim şu olacak: "İzin verin de eşiniz sizin aynanız olmasın!" Eşinize bakarken kendi yüzünüzü ve düşüncelerinizi görmeyin. Eşinizin yüzünde ve düşüncelerinde birleşmeyin. Yaşam boyu kocanızla beraber olmak için siz, 'siz!' olmalısınız, o ise kendisi. Bunun için de kocanızı biraz özgür bırakmanız yeter de artar bence.

MAYDANOZ OLMAYIN!
Kısacası size şunu söylemek istiyorum: Evlilikte yaşanan sorunların çoğu 'yuvayı dişi kuş yapar!' mantığından kaynaklanıyor. Sakın ola ki bu şeytani düşünceye uyup erkeğinizi kökten değiştirmeye ve evliliğinizi kurtarmak için tek başınıza sorumluluk almaya kalkmayın. Her şeye maydanoz olup kendi 'ölüm fermanınızı!' imzalamayın. Hatta siz değil misiniz ki zaman zaman şu lafı söyleyen: "Erkekler evdeki kadının değerini bilmiyor!" Şimdi ben de size soruyorum: "Erkeği her daim değiştirmeye kalkan bir kadın mı daha değerli, yoksa bir erkeği arzulayan kadın mı?" Sizin ne düşündüğünüzü bilemem. Ama bana göre erkekler, kendilerini değiştirmeye çalışan evdeki kadından bıkıp, kendilerini arzulayan çalı çırpı kadınları tercih ederler. Bu yazdığım gerçekler de kadınlar tarafından böyle biline. Tez vakitte ayaklar denk alına...

Alıntı, vallahi ben yazmadım...
smile.gif

Genelde kadınlar erkekleri değil de erkekler kadınları değiştirmeyi düşünürler ... Insanlar karşılarındakini oldukları gibi kabullenmeyi bilseler ne evlilikler de ne de arkadaşlıklar da sorunlar olur... Olduğu gibi kabul edip sevmek iki tarafında mutlu olmasını sağlar diye düşünüyorum...

Genelde kadınlar erkekleri değil de erkekler kadınları değiştirmeyi düşünürler ... Insanlar karşılarındakini oldukları gibi kabullenmeyi bilseler ne evlilikler de ne de arkadaşlıklar da sorunlar olur... Olduğu gibi kabul edip sevmek iki tarafında mutlu olmasını sağlar diye düşünüyorum... JNM SANA KATILIYORUMM ÇOK DOGRU SÖYLEMİŞİN

Geri