gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

erkekler 'ağaca' benzer.

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

erkekler ağaca benzer erkekler benzer oduna Erkekleri ağaca benzetmiş biri...Güzel benzetme.Ağaçlar çeşit çeşit.İşe yarayanı var ,odunu var,var da varhahahaSizde bu benzetmeye katılacakmısınız bakalım.Okuyun karar verin:dil:

Bence erkekler 'ağaca' benzer. Bir ağaç gibi sert ve kuvvetli görünürler. Ama bu görüntü sizi kesinlikle yanıltmasın. Çünkü o sert erkeklere 'heykeltıraş bir kadın 'ın eli değdiğinde yere devrilirler. Hiç ummadığınız bir şekilde küçük parçalara ayrılırlar. Kadınlar, o küçük parçalara ayrılmış erkeği avuçlarına alıp, onlara şekil verdikleri zaman mutlu olurlar. Sonra da hep bir ağızdan haykırırlar: "İşte bu benim erkeğim! İşte bu benim eserim!" Sözüm ona erkeğe biraz kişilik kazandırdığını sanan kadınlar, şu gerçeği ne yazık ki bilmiyorlar. Bilmedikleri o gerçek de şu: "Kadının elinde kişilik kazanan erkekler bir süre sonra kurur ve yangın tehlikesi oluştur." Şimdi kadınlar bana şunu diyebilir ki, "Ne demek yangın tehlikesi?" Aynen şu demek: "Bu erkekler günü gelince gözlerini hiç kırpmadan sizi bir çalı çırpı için terk edip giderler!" Bu çalı çırpının adı da genellikle dışarıdaki 'başka bir kadın!' olur. Bu yüzden de akıl sahibi kadınlara naçizane önerim şu olacak: "İzin verin de eşiniz sizin aynanız olmasın!" Eşinize bakarken kendi yüzünüzü ve düşüncelerinizi görmeyin. Eşinizin yüzünde ve düşüncelerinde birleşmeyin. Yaşam boyu kocanızla beraber olmak için siz, 'siz!' olmalısınız, o ise kendisi. Bunun için de kocanızı biraz özgür bırakmanız yeter de artar bence.

MAYDANOZ OLMAYIN!
    Kısacası size şunu söylemek istiyorum: Evlilikte yaşanan sorunların çoğu 'yuvayı dişi kuş yapar!' mantığından kaynaklanıyor. Sakın ola ki bu şeytani düşünceye uyup erkeğinizi kökten değiştirmeye ve evliliğinizi kurtarmak için tek başınıza sorumluluk almaya kalkmayın. Her şeye maydanoz olup kendi 'ölüm fermanınızı!' imzalamayın. Hatta siz değil misiniz ki zaman zaman şu lafı söyleyen: "Erkekler evdeki kadının değerini bilmiyor!" Şimdi ben de size soruyorum: "Erkeği her daim değiştirmeye kalkan bir kadın mı daha değerli, yoksa bir erkeği arzulayan kadın mı?" Sizin ne düşündüğünüzü bilemem. Ama bana göre erkekler, kendilerini değiştirmeye çalışan evdeki kadından bıkıp, kendilerini arzulayan çalı çırpı kadınları tercih ederler. Bu yazdığım gerçekler de kadınlar tarafından böyle biline. Tez vakitte ayaklar denk alına...

Alıntı, vallahi ben yazmadım...[​IMG]

2. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde kadınlar erkekleri değil de erkekler kadınları değiştirmeyi düşünürler ... Insanlar karşılarındakini oldukları gibi kabullenmeyi bilseler ne evlilikler de ne de arkadaşlıklar da sorunlar olur... Olduğu gibi kabul edip sevmek iki tarafında mutlu olmasını sağlar diye düşünüyorum...

3. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde kadınlar erkekleri değil de erkekler kadınları değiştirmeyi düşünürler ... Insanlar karşılarındakini oldukları gibi kabullenmeyi bilseler ne evlilikler de ne de arkadaşlıklar da sorunlar olur... Olduğu gibi kabul edip sevmek iki tarafında mutlu olmasını sağlar diye düşünüyorum... JNM SANA KATILIYORUMM ÇOK DOGRU SÖYLEMİŞİN

erkekler 'ağaca' benzer. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşa göre kadınlar hangi ülkeye, erkekler ise hangi demiryolu taşıtına benzer?

Yaşa göre kadınlar hangi ülkeye, erkekler ise hangi demiryolu taşıtına benzer?

en çok kadın hangi ülkede ülkelere göre kadınlar yaşına göre kadın 20 yaşından itibaren kadınlar ve erkekler, her 10 yılda bir karakteristik farklılıklara sahip oluyorlar. Kadınlar her 10 yılda bir hangi ülkeye benzerler ve neden? Peki ya erkekler?... Onlar her 10 yılda bir hangi demiryolu taşıtına benzerler ve neden? Yorumlar sizin görüşünüze kalmış... KADINLAR 20 yaşında kadın Afrika...
  2. Kadınlar ağaçtaki elmaya benzer

Kadınlar ağaçtaki elmaya benzer

kadınlar elmaya benzer Kadınlar ağaçlardaki elmalara benzer. En iyisi ağacın en üstündekidir. Birçok erkek bu iyi olanlara erişmeyi istemezler düşmekten ve yaralanmaktan korkarlar. Onun yerine yerdeki çürük elmaları alırlar ki onlar iyi değildir ama kolaydır. Böylece tepedeki elmalar kendilerinde yanlış bir şeyin olduğunu sanırlar. Onlar doğru adam gelene kadar yalnızca beklemelidir ki O ,...
  3. Kadınlar, Erkekler ve Bir Ağaç :)

Kadınlar, Erkekler ve Bir Ağaç :)

Bunu yabancı sitelerden birinde buldum :) Çok hoşuma gitti hem resmi vereyim hem de Türkçe'ye çevireyim dedim. Ağaçta yazanın Türkçesi: "Kızlar ağaçlardaki elma gibidirler. En iyileri ağacın en tepesindedirler. Erkekler iyi olanlara erişmek istemezler çünkü düşmekten ve bir yerlerini incitmekten korkarlar. Bunun yerine, sadece yerdeki çok iyi olmayan ama kolay elde edilen çürük...
  4. .......... Erkek, Balkonsuz Eve Benzer

.......... Erkek, Balkonsuz Eve Benzer

:) Bu anketimizde en fazla 3 seçenek işaretliyoruz melekler, sonra da 1'den 3'e doğru önem derecesine göre sıralıyoruz. Evet size göre nasıl erkekler balkonsuz eve benzer? :) Sevgiler...
  5. Bütün Erkekler Birbirine Benzer Lafı Doğruymuş

Bütün Erkekler Birbirine Benzer Lafı Doğruymuş

erkekler Biz kadınlar hep bütün erkekler birbirine benzer der dururuz ama bu sözümüz doğruymuş kızlar...Kadınlarin erkekler hakkinda gozlemlerini derleyen Rita Rudner (ABD) su noktaları sıralıyor: Erkekler kadar kendini ciddiye Alan ve abartan bir baska yaratik yoktur. Erkek, televizyonda maca konsantre olmasiyla takimina mac kazandiracagini dusunen tek canlidir. Kulaginda kupe olan yeni...

Sayfayı Paylaş