gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Erkekler ağlasa şiddet olmaz

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Türk toplumunda erkeklere ağır adam modeli çizilmiştir. Ağır adam asla ağlamaz! Oysa, bir ağlasalar!..[/FONT] [FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Ağlamanın ailede şiddetin panzehiri olduğunu savunan psikologlara göre, erkekler doğal davranamayıp, duygularını sürekli bastırdığı için en küçük olayda patlarlar ve de saldırganlaşırlar. Ağlamanın depresyona iyi geldiğini söyleyen uzmanlar, "Eğer erkekler ağlayabilseydi, kadınlara uyguladıkları olumsuzluklardan arınabilir ve şiddet de olmazdı" diyorlar.[/FONT] [FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Nevşehir Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yusuf Çağlayan, ağlamanın duyguların ortaya konulmasında etkin bir iletişim rolü üstlendiğini belirterek, "Erkekler ağlayabilseydi, başta şiddet olmak üzere kadınlara uyguladıkları birtakım olumsuzluklardan arınabilirdi" dedi. Erkeklerin, kadınlara oranla daha az ağladıklarını ifade eden Çağlayan, "Ülkemizde erkekler, ağlamanın zayıflık olarak algılandığı bir kültür ortamında yetiştirildikleri için daha az ağlama eğiliminde. Ancak ağlayan insan psikolojik rahatsızlıkları daha kısa sürede aşabilir" diye konuştu. Uzman Rehber Çağlayan"ın bu görüşüne İzmirli psikiyatri uzmanı Dr. Hüsnü Uçar'dan destek geldi. Türk toplumunun erkeklerin ağlamasını, duygularını açığa vurmasını zayıflık olarak kabul ettiğini bu yüzden de erkeğin bu tür duygularını sürekli bastırdığını kaydetti. Dr. Hüsnü Uçar, "Türk toplumunda erkeklere ağır adam modeli çizilmiştir. Ağır erkek fazla gülmez, asla ağlamaz, oturmasına, yürümesine dikkat eder. Farklı davranırsa çevresi ona kötü gözle bakar, imajı zedelenir. Bu nedenle erkekler doğal davranamayıp, duygularını sürekli bastırdığı için en küçük olayda patlarlar saldırganlaşırlar. İşyerinde arkadaşlarıyla kavga ederler, evde karılarını, çocuklarını döverler" dedi. "Duygularınızı ne kadar bastırırsanız, o kadarçok sorunlara davetiye çıkarırsınız" diyen Hüsnü Uçar, kadınların gülüp, ağlayabildikleri için erkeklere göre daha rahat, sorunsuz ve uyumlu olduğunu sözlerine ekledi.[/FONT]

Erkekler ağlasa şiddet olmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalbin ağlasa da gülümse inadına...

Kalbin ağlasa da gülümse inadına...

gülümse mesajları kalbin ağlasa da gülümse inadına sen hep kalbim ağlasada inadına Keşke... Her şeye çare bulabilirdim ama her şeye. Bu çeşit bir gidişe çare yok biliyorum...Keşke olsaydı. Seni geri döndürebilmek için ne gerekiyorsa yapardım...Gitmeseydin Bebeğim gitmeseydin...Seni özledim daha şimdiden nasıl dayanacağım. Artık sadece gece değil karanlık olan gündüzlerim de karanlık sen...
  2. şiddetle uzak durulması gereken erkek tiplemeleri

şiddetle uzak durulması gereken erkek tiplemeleri

Hava da oldukça soğuk evime gidelim mi? (vur tekmeyi öyle kaç) *Film oldukça sıkıcı, yerimi de beğenmedim kolumu şöyle atayım, arkalara doğru gitsek mi? (filmi bitir, olduğun yerden kımıldama, film bitince tanımıyormuş gibi çek git) *Evlenmek mi neden biz böyle de mutlu değil miyiz? (tek kelime bile etme, ayrıl) *Saçmalama, o eski bir arkadaş üstelik elini falan da tutmuyordum...
  3. Eğitimli erkekte kadına şiddet uyguluyor!

Eğitimli erkekte kadına şiddet uyguluyor!

Kız ve erkek çocukların eğitime erişimi konusunda ciddi düzeylerde eşitsizlik bulunuyor. 6 ilde iki erkek çocuğuna karşılık yalnızca bir kız çocuğu ilköğretimden mezun oluyor. Kırsal alanlarda ilköğretime devam etmeyen her üç çocuktan ikisi kız çocuğu. Zorunlu göçe maruz kalmış ailelerde, ilköğretim çağındaki 10 kız çocuğundan üçü okula devam etmiyor. Eğitim Reformu...
  4. Neden Erkeklerden Model Olmaz...!

Neden Erkeklerden Model Olmaz...!

Anladınız mı niye olmazmış hahahahahaha
  5. Erkeklerin uyguladığı şiddetin nedenleri

Erkeklerin uyguladığı şiddetin nedenleri

Meleklermekanı olarak; şiddetin her türlüsünü tasvip etmiyor ver kesinlikle karşı çıkıyoruz. Sevgili Melek'ler, toplumun acı gerçeklerinden biri olan erkek şiddetine dair Psikiyatrist Profösörlerinden bilgiler sunuyoruz sizlere bu yazımızda. Karısını, sevgilinisini bir kadını döven erkeğin çok büyük bir aciz olduğunuda söylemeden geçemeyeceğim. Erkekler kadınları neden öldürüyor, neden...

Sayfayı Paylaş