gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Erkekler daha utangaç

Konu, 'Erkek Sağlığı' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

utangaç erkekler dolunay kadıoğlu
    Erkekler daha utangaç
    “Cinsel işlev bozukluğu” sorunuyla başvuran erkekler, kimliklerini gizli tutuyor. Yüz yüze görüşmek yerine “telefonu” tercih ediyorlar
    Ankara’nın ilk ve tek “Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışma Merkezi”ne yapılan başvurular, başkentli erkeklerin ne kadar “utangaç” olduğunu gösterdi. “Cinsel işlev bozukluğu” sorunu ile merkeze başvuran erkekler, kimliklerini “gizli” tutuyor. Yüz yüze görüşmek yerine “telefonu” tercih ediyor. Çünkü telefonda daha “rahatlar…”
    Başvurular, başkentin “c**nsellik haritasını” da ortaya çıkardı. Merkez Koordinatörü psikoloji danışmanı Dolunay Kadıoğlu, “ücretsiz” olarak yüz yüze ya da telefonla (Alo danışma hattı: 491 21 55) danışmanlık hizmeti verdiklerini, başvuru sahiplerinin kimliklerinin “gizli” kaldığını belirtiyor.
    Kadıoğlu, “40’ar kişilik gruplar halinde eğitim veriyoruz. Lise ve üniversitelilerden oluşan 20 kişilik gönüllü kadromuz var. Üç haftada bir AIDS, c**nsellik, üreme yanında astım, hipertansiyon gibi konularda da eğitim veriyoruz” diyerek, sonuçları şöyle aktardı:
    • En çok erken boşalma, orgazm bozukluğu, ereksiyon sorunları gibi cinsel işlev bozuklukları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, sık mastürbasyon, aile planlaması soruluyor.
    • 70 yaşında da arayan var ama en çok 20 - 30 yaş arası geliyor.
    • Erkekler telefonu tercih ediyor. Kimliklerini gizli tutuyor ve telefonda daha rahat oluyorlar.
    • Kapıyı çalanların çoğu kadınlar. Kadınlar kendilerine daha çok yardım ediyor.
    Üniversiteli az soruyor
    • Ortaokullular çok rahat. Onlarla işimiz çok kolay. Bilgiyi daha çabuk alıyorlar.
    • Üniversitelilerde çok az soru soruluyor. Çünkü sosyalleşme sürecini geçirmişler. Bilgileri var ama yanlış. AIDS, gebelik, güvenli c**nsellik ve eşcinselliği soruyorlar. Sormaktan çok dinlemeyi tercih ediyorlar. Suskunlar.
    Kızlar hayır demeli
    “Araştırmalara göre cinsel eğitim ne kadar erken verilirse ilk cinsel ilişki yaşı ileriye atılıyor” diyen Kadıoğlu, şöyle devam ediyor: “Merkezimizde özellikle genç kızlara ‘hayır’ demesini öğretiyoruz. Erkek arkadaşını kaybetmemek için hayır demeyip cinsel ilişkiye giriyorlar.”

Erkekler daha utangaç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Utangaç çocuk

Utangaç çocuk

utangac cocuk Bazı çocuklar topluluk içinde yüksek sesle konuşmaya çekinip söylemek istediklerini en yakınlarının, tabii çoğunlukla annelerinin kulağına fısıldarlar. Böyle durumlarda yapmanız gereken en önemli şey onu yüksek sesle konuşmaya zorlamaktır. Bu davranış sadece onun tedirginliğinin daha da artmasına neden olur. Böyle bir durumda karşılaştığınızda önce ona insanların kendilerine...
  2. Erkekler daha dedikoducu:)

Erkekler daha dedikoducu:)

İnternet üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kadınlardan daha çok dedikodu yapıyor. Araştırma şirketi ?OnePoll :: Homepage tarafından 5 bin kişiyle yapılan dedikodu anketinin sonuçlarına göre, erkekler günde ortalama 76 dakikalarını, kadınlarsa 52 dakikalarını dedikoduya ayırıyor. Erkekler genellikle iş yerinde dedikodu yaparken, kadınlar evde dedikodu yapmayı tercih...
  3. erkek çocuk daha masraflıymış

erkek çocuk daha masraflıymış

Erkek çocuk isteyenler bir daha düşünün...Bütçenizi kontrol etmekte fayda var:)Ben de buna katılıyorum...Erkekler doğuştan itibaren masraflılar :)Biz kızlar pek ekonomiğiz hahaha ingiltere’de yapılan bir araştırmada, erkek çocuk yetiştirmenin ailelere daha pahalıya mal olduğu ortaya çıktı. Daily Mail’in haberine göre, bir erkek çocuğu büyütmek bir kız çocuğu yetiştir-mekten 7 bin sterlin...
  4. Kadınlar erkeklerden daha kıskanç

Kadınlar erkeklerden daha kıskanç

Kadınlar erkeklerden daha kıskanç Uzmanlara göre, erkekler evlendikten sonra eşini kaybetmeyeceğini düşünüyor. Kadınlar ise kocasını başka birine kaptırma endişesine kapılıp kıskançlık yapıyor ve ilişkiyi geriyor. Kıskançlık genellikle erkeklerle özdeşleştirilir. Oysa uzmanlara göre, evlilik içinde kadınlar daha kıskanç oluyorlar. Bunun nedenini, Doç. Dr. Armağan Samancı şöyle açıklıyor:...
  5. Erkek arkadaşım çok utangaç ne yapamam lazım ?

Erkek arkadaşım çok utangaç ne yapamam lazım ?

ben birisinden birazik hoslaniyorum yakisikli sayilir yani aslinda hoslaniyorum acik konusmak gerekse konusmakta istiyorum ustelik kendiside benden hoslanmis beni guzel buldugunu felan soylemis kuzeni soyledi bana benim hakkimda boyle dusundugunu ama hernedense salakmidir nedir benimle konusmuyor kuzeni utangac oldugunu ve benimle ondan konusamadini soyledi tamam o zaman ben konusuyum dedim...

Sayfayı Paylaş