gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Erkekler kadınları neden anlamıyor?

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kadınlar sık sık erkeklerin kendilerini dinlememesinden yakınır. Ancak erkeklerin artık bilimsel bir mazereti var... İngiltere`deki Sheffield Üniversitesi`nde yapılan ve The Daily Mail gazetesinde yer alan çalışma, erkeklerin kadınları neden anlamadığını ortaya koydu. Araştırmaya göre kadınların sesi, erkeklere fazla komplike geliyor. Bunun en önemli nedeni erkek beyninden kaynaklanıyor.

Kadın sesi daha komplike Erkekler, kadın sesini beynin müziği algılamayla sorumlu bölgesini kullanarak deşifre etmeye çalışıyor. Ancak diğer erkeklerin sesini daha basit bir mekanizma ile algılıyor. Çalışmayı yürüten Michael Hunter `Kadınların sesleri, erkekten daha komplike. Çünkü ses tellerinin büyüklüğü ve şekli erkekten farklı. Bu yüzden daha geniş bir frekans aralığına sahipler. Bu ise kadınların sesine doğal bir melodi katıyor` dedi.

Bu gelişme aynı zamanda gaipten gelen seslerin neden hep erkek sesi olduğunu da açıklıyor uzmanlara göre. Beyin, bir ses hayal edeceği zaman bunu daha basit yapıya sahip olan erkek sesinden üretiyor.

2. miranda

miranda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Erkekler kadınları neden anlamıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler kadınları anlamıyor!

Erkekler kadınları anlamıyor!

Şöyle bir gerçek var: Erkeklerin düşünce mekanizması, kadınların bazı davranışlarını anlamalarına uygun değil. Hangileri mi? İşte ana hatlarıyla erkeklerin bir türlü anlayamadığı olaylar... Küçük çanta Kadınlar genelde ufak çantaları tercih edip, çantalarına sığdıramadıkları eşyaları erkeklere taşıtırlar. Erkekler ise bu tercihi bir türlü anlamazlar. Hatta açıklanamayan bir sır daha var:...
  2. Erkekler kadınları anlamıyor! erkeklere saçma gelen detaylar

Erkekler kadınları anlamıyor! erkeklere saçma gelen detaylar

Erkekler kadınları anlamıyor! Erkekler kadınların tuvalete arkadaşlarıyla gitmesini, küçük çantalar taşımasını, sadece salata yemesini anlamıyor... Cevapsız sorular Neden kadınlar aslında cevap istemedikleri soruları ısrarla sorarlar? Örneğin, kız arkadaşlarımız hakkında sevgilimizin fikrini sık sık sorarız. Olur da yanlışlıkla "Çok seksi bir kadın" veya "Çok etkileyici...
  3. Erkekler kadınları dünya kurulduğundan beri anlamıyor!

Erkekler kadınları dünya kurulduğundan beri anlamıyor!

Valla bazen eşime diyorum beni anlamıyorsun die.Bir tek benim eşim böyle sanıyorum.Ama anlaşılan tek dert bende yok.Baksanıza erkekler dünyaya geldiklerinden beri anlamıyrolarmış bizi.Anlaşılan bu dünyadan göç edip gidene kadar da anlamıyacaklar.En iyi zorlamamak:)yoksa ters tepecek:Dİşte mükemmel bir yazı daha.Yazan kişi sen bizi anlıyorsun.Teşekkürler.:):) Beyinlerimiz ayrı çalışıyor....
  4. Erkekler kadınları anlamıyor

Erkekler kadınları anlamıyor

Çok güzel bir konuya değiniyorum sevgili melekler.Erkekler bizi anlamıyor.Anlamayacaklarda.Bizi anlamadıkları zaman bizde direk davranışlarımzla belli etmeye çalışırız ama onuda anlamıyorlar ki:D İşte erkeklerin bizleri anlayamadıkları davranışlarımız.. “Neden neden tek tip saç tokası kullanmazsınız? Sırf saçlarınızı toplayabilmeniz için binlerce saç lastiği ve toka var. Ufak bir olayı neden...
  5. Erkekler Kadınları Anlamıyor İşte İspatı

Erkekler Kadınları Anlamıyor İşte İspatı

Hani hep diyoruz ya bu erkekler biz kadınları anlamıyor diye aslında haklıyız hiç mi hiç anlamıyorlar.İşte bunun size kanıtını sunuyorum melekler bakın sizcede dogru degil mi??

Sayfayı Paylaş