gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Erkekler neden kadınları dinlemez

Konu, 'Ah Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadinlar bisey anlatirken laflar erkegin bi kulagindan girip digerinden cikar.. Acaba kadin sesi ile erkek kulagi arasinda bir tonal fark mi var?
    Yada frekanslar tutmazda erkek kadinin dedigini anlamaz mi?

Sevgiliniz durmadan 'neden beni hic dinlemiyorsun?' gibi laflar ediyorsa bu konuyu degerlendirme zamani gelmis demektir..

Gectigimiz yil ingilteredeki Sheffield Universitesi PsIkiyatri laboratuarinda yapilan arastirmaya gore kadin sesi ile erkek sesi bir ekegin beyninde farkli bolgeleri aktive ediyor. Bilim adamlarinin bulgularina gore kadin sesleri erkek beyninde kompleks seslerin islendigi bolgeyi harekete gecirior. bu bolgede ise muzik, gurultulu gibi karmasIk sesler analiz ediliyor. Erkek sesi ise bir erkegin basit gorsel islemleri yaptigi beyin bolgesini uyariyor. buna gore kadin sesi erkek icin kavramasi zor ve kompleks bir taniya sahip...

Dahasida var. 2001'de Indiana universitesinde yapilan bir arastirmaya gore, kadin ve erkegin dinleme ve anlatilani takip etme aliskanliklari da farkli, arastirmada 20 erkek ve 20 kadina bir romandan bir pasaj okunur. metin dinletilirken bir yandan da beyinlerinin MR'i cekiliyor.

Sonuc sasirtici..
    Erkeklerin buyuk cogunlugunda beynin sol lobunda aktivite gorulurken, kadinlarda da her iki beyin lobunda da esit aktivite izleniyor. Yani bir erkegin anlatilan seyi algilayis tarzi da kadinlardan farkli..

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Erkekler neden kadınları dinlemez
    Bu araştırmaları tek tek okumuştum :) Ellerine sağlık canım, güzel bilgiler.

3. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

bende diyordum benim kociş beni neden dinlemiyor yada anlamıyor diye yazık sebebi varmış:f060::f060::f060:

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

daha neler öğrenecez.emeğine sağlık canım:):)

5. çalıkuşu

çalıkuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu durumda benim işim hepsinden zor.
    Zaten eşimin bir kulağında %35 diğerinde%48 işitme kaybı oluştu.
    Ben ona derdimi anlatasıya çok işim var çooook.....

6. oya

oya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çalıkuşum allah yardımcın olsun:rant:

7. ^*^eLa^*^

^*^eLa^*^ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Demek normalmiş bende kendimi paralıyodum bu herif beni neden dinlemiyo diye :hysteric:
    Emeğine yüreğine sağlık canım

8. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık canım

Erkekler neden kadınları dinlemez konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler Kadınlardan Ne Bekler ?

Erkekler Kadınlardan Ne Bekler ?

Bir erkek neyi bekler? Gerçek 1' kadın bekler, annesinin besledigi gibi onu besleyen, Evini temiz,pak ve sıcak tutan, Dır dır nedir bilmeyen, Paranın kıymetini bilip alışveriş etmeyen, Bütün gün çalısıp, Bütün gece dans edebilien, Ve asla HAYIR! demeyen, Asla Başı Ağrımayan; Ve Her Zaman Tedbirli, Yalnız Kendisini sevecek, Ve Şımartacak Bir Kadın. Bekler... ve çok bekLerLeR
  2. Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır?

Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır?

İnsanların gerçekte ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduklarını öğrendiğinizde, dünyadaki bütün kadın erkek ilişkilerinde de sihir yaratabilirsiniz! Karşınızdakini anlamak için çaba gösterin Özel hayatımızda tıpkı iş yaşantımız gibi idare edilmek ister, ilişkinin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamak için çaba göstermek gerekir. Bu ihtiyaçları ve istekleri anlayıp çözümünü bulursanız,...
  3. Erkekler kadınları neden dinlemiyor

Erkekler kadınları neden dinlemiyor

Kadınlar bir şey anlatırken laflar erkeğin bir kulağından girip diğerinden çıkar.. Acaba kadın sesi ile erkek kulağı arasında bir tonal fark mı var? Ya da frekanslar tutmaz da erkek kadının dediğini anlamaz mı? Sevgiliniz durmadan 'neden beni hiç dinlemiyorsun? ' gibi laflar ediyorsa bu konuyu değerlendirme zamanı gelmiş demektir.. Gectiğimiz yıl İngiltere'deki Sheffield Üniversitesi...
  4. Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır.

Erkekler Kadınlara Neden Bağlanır.

İlişkilerde çoğu zamanlar iletişimde kopukluklar yaşanır.Anlamak ve anlatmakta gittikçe zorlaşır,bu yüzden istenmeyen sebebler ortaya çıkar.Öncelikle karşı tarafı anlamaya çalışmak gerekir.Doğru adımlar atılarak ihtiyacınız olan sevgiyi kazanabilirsiniz. Erkeğiniz sizi neden sevmeli ve neden bağlanmalı? Sevgisini göstermiyorsa şüpheler oluşur. Bir çok kişiye sorulsa “beni sevse anlardım”...
  5. Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Kadınlar erkeklerden neleri saklar ?

Çenesi hiç kapanmayan biz kadınlar ne de çok sır saklarmışız şaştım da kaldım vallahi :)) Bayanların bazı alışkanlıkları o derece muamma ki bazen kendilerine bile bunu niçin yaptıklarını açıklayamıyorlar. Erkeklerin Bayanların anlamamalarına şaşmamalı, evet bazen erkek cinsi de inanılmaz derece düz düşünebiliyor, ama problem konusu da bu kadar çetrefilli olunca gerçekten hallerine biraz...

Sayfayı Paylaş