gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Erkeklerin Küpe Takması

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

erkeklerin küpe takması erkeklerin küpe takması günah mı

Az sonra bir soru soran misafirimize yanıt olarak açtığımız bu konuda , dinimize göre erkeklerin küpe takıp takmaması hakkında ki İslam hukukçularının açıklamalrına yer vereceğiz melekler :)

Erkeğin küpe takıp takmaması tamamen örfe, geleneğe bağlı şeylerdir. Bunlar zamanla değişebilir ve dinin temel yükümlülüklerine aykırı olanlar dışında örf ve geleneklerde geçerlidir.

Bazı İslam hukukçuları, erkek çocukların da kulaklarının delinebileceğini ve bu tür bir olayın Hz. Peygamber zamanında yapıldığı halde yasaklanmadığını ileri sürmektedirler. Her halükarda ergen erkeklerin kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları, çoğu hukukçulara göre haram ve bazılarına göre ise mekrûhtur yani kısaca caiz değildir.

Erkeklerin Küpe Takması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sİzce Bİr ErkeĞe KÜpe YakiŞir Mi

Sİzce Bİr ErkeĞe KÜpe YakiŞir Mi

BAZISINA YAKIŞIOOOOO BENCE
  2. Erkeklere küpe yakisir mi?

Erkeklere küpe yakisir mi?

Evet Melekler ne dersiniz?? Ben fikrimi söylüyorum hayir yakismaz bana küpeli erkekler cok itici geliyor!
  3. erkeklerin küpe takması günah mı?

erkeklerin küpe takması günah mı?

erkeklerin küpe takması günah mı? selam millet size bir soru saracağım ama sizde kendi fikirlerinizi cevaplarınızı yazın ok mi:) sizce erkeklerin küpe takması günah mı?
  4. Erkekler sizce küpe takmalı mı??????

Erkekler sizce küpe takmalı mı??????

Erkekler sizce küpe takmalı mı??????
  5. Erkeklere küpe yakışırmı???

Erkeklere küpe yakışırmı???

Meleklerim herkesin görüşü farklıdır tabi ama sizce erkeklere küpe yakışırmı

Sayfayı Paylaş