gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Erken doğum bebeğin beynini vuruyor

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Erken doğdukları için beyinleri zarar gören bebekler, yetişkin birer birey olduklarında davranış bozuklukları gösteriyor. İngiltere’deki Londra Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, 8 aydan önce doğan bebeklerin beyni hasara uğruyor. Doğumda anlaşılamayan beyin hasarı, yetişkinlik döneminde kişinin davranış bozuklukları göstermesine neden oluyor. Prof. John Wyatt’ın tespitlerine göre, toplumsal yaşama ayak uyduramayıp yasadışı yollara yönelenlerin çoğu erken doğmuş kişiler. Sadece İngiltere’de yılda 7 bin erken doğum meydana geldiğini belirten ünlü tıp dergisi Lancet de araştırma sonuçlarını açıklayarak, durumun endişe verici olduğunu kaydetti.

Erken doğum bebeğin beynini vuruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beynini Dondurup Bebeği Kurtardılar

Beynini Dondurup Bebeği Kurtardılar

İngiltere’de doğum sırasında beyin sarsıntısı geçiren Olivia isimli bebek, 10 dakika boyunca oksijensiz kaldı. Kritik bir karar veren doktorlar, bebeğin kafasını özel bir cihazla dondurmaya başladı. İngiltere’de ilk kez böyle bir operasyona imza atan doktorlardan Prof. Marianne Thoresen, “Olivia 4 kilo doğmuştu ama hiç ses çıkarmıyor ve ağlamıyordu. Beyinde gerçekleşebilecek her türlü hasarı...
  2. erken doğum nasıl önlenir

erken doğum nasıl önlenir

erken doğum nasıl önlenir gebelikte karında sertlik hamilelikte karında sertlik hamilelikte karın sertliği karin sertligi Henüz doğmamış bebeğiniz sevgiden daha fazlasına ihtiyaç duyar. Gebeliğiniz süresince, bebeğinizin tam bir gelişme ve büyüme süresine ihtiyacı vardır.Gebeliğinizin 37. haftasında ve daha erken doğan bir bebek prematüre olarak değerlendirilir ve hastanede kalmasını...
  3. Erken doğumda artış

Erken doğumda artış

Gebelik sürecinin tamamlanamaması ve sonucu erken doğum olayları oldukça artmış konuyla ilgili yazıya bir bakalım. DÜNYA Sağlık Örgütü (DSÖ) her 10 bebekten birinin prematüre (erken doğum) doğduğunu açıkladı. Örgütün yayınlandığı aylık bültende şu istatistiki bilgilere yer verildi: - YILDA yaklaşık 130 milyon bebek erken doğuyor. 37 haftadan önce olan doğumların yüzde 85'i Asya (70...
  4. Erken Doğum Belirtileri

Erken Doğum Belirtileri

erken doğum, belirtileri, nedenleri, sebepleri, riskleri hakkında genel bilgiler burda melekler erken doğum belirtilerileri hakkında genel bilgileri ve belirtilerini siz melekelr için araştırdık işte erken doğum belirtileri Erken doğum eylemi nasıl belirti verir? Doğum eyleminin zamanından önce başlaması başta uterus kasılmaları olmak üzere anne adayı tarafından farkedilebilen çok...
  5. Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Yaklaşık olarak 32 gün hayata tutunmaya çalıştı ama acı haber geçen hafta geldi. Ben kendime gelemedim arkadaşlarım iki çocuğum sağlıklı ve yaşıyorlar ama anne olarak bebeğini kaybetmek ne kadar zormuş sizlere bu satırları yazarken bile ağlıyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin, Doyamadım yavruma doyuncaya koklayamadım erken doğum yaptım ve işte...

Sayfayı Paylaş