gebe
  1. zenas61

zenas61 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

erken doğum riskine karşı ciğer geliştirici iğne kullanan var mı ??

Konu, 'Gebelik' kısmında zenas61 tarafından paylaşıldı.

merhaba kızlar ben suan 29+1 haftalık hamileyim birinci gebeliğim 33 hafta sürdü oğlum erken doğdu o yüzden suan da erken doğum riskim var ve doktorum ciğer geliştirici iğne vericek bu hafta bu konuda bilgisi olan varsa bana yardım edebilir mi çok endişeliyim yaa [​IMG]

2. mrs m.

mrs m. Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba inşallah herşey yolunda gider.
    ben 37+5 te doğum yaptım ve doktorum doğumdan hemen önce belki akciğeri gelişmemişse diye iğne yapmıştı. bu sadece bir önlem oldu. doğumdan sonra küveze alınabilirdi ama çok şükür gerek kalmadı.
    senin birinci doğumun erken olduğu için muhtemelen bu da erken olabilir. doktorunun aldığı önlem bence çok iyi. korkma ama istersen bir başka doktora da danış. hem için rahat eder.

3. zenas61

zenas61 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkür ederim cnm 31. haftadayım simdi allah ın izniyle bu sefer hersey yolunda gidicek ben inanıyorum bu iğne 35. haftada tekrarlanıcak galiba allah ım herkese herseyin hayırlısını nasip etsin

4. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    korkma bende 36+2 de dogum yaptım bır degıl ıkı kere cıger gelıstırıcı ıgne yapıldı allah sukur sorun olmadı arkadasımın da dedıgı gıbı küveze alınma ıhtımalı ortadan kalktı ıcını rahat tut

5. Lara74

Lara74 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Slm zenas.Banada 24 saat arayla iki kez bu igne (kortizon ignesi) yapildi.Ben almanyadayim ve burada bu igneyi hastaneye yatiripta yapiyorlar cünkü sürekli gözetim altinda olmak gerekiyormus bu igne kullanildiginda cünkü ödem,birde baska bisey daha yapabilirmis ama onun türkcesini malesef bilmiyorum.24 saat boyunca benden ne kadar sivi alip ne kadar afedersin idrar yaptigimi yazmami istediler.Giris ve cikisin arasindaki farkin cok büyük olmamasi gerekiyormus.Yan etki olarak asiri sicak basmasi ve carpintim olmustu.Hatta bazi arkadaslarda günes yanigi gibi yüzde kizariklik olusmus.ve benim gebelik sekerim vardi,o igneye basladigim günden itibaren 5 gün boyunca seker degerlerim tavan yapti ama bunun böyle olacagini Dr lar daha önceden söylemislerdi bana.Birde birkac gün bebegimin hareketlerinde azalma oldu ve bu beni cok endiselendirmisti.Ama sonuc olarak kizimi 36+5 te dünyaya getirdim ve hic bir sorunumuz yok cok sükür. Bu arada,tatli cadim,seninde bu kadar erken bir haftada dogum yaptigini bilmiyordum,simdi ögrenmis oldum:)

6. zenas61

zenas61 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok sevindim lara74 allah sana bagıslamıs bebişini ben simdi 36+2 haftalıgım doktor suyu azalmıs dedi dopler ve nst istedi cuma günü sanırım azalma coksa bebeği alalım diyicek ama tutabildiğimiz kadar tutalım dedi allah herkese hayırlı ve saglıklı evlatlar versin insallah

7. zenas61

zenas61 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    suan bende 36+2 yim tatlı cadım bebegin kac kilo dogmustu

8. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    sımdı okudum yazını dogum yaptınmı bılemıyorum benım bebegım 3kılo 80 gr dogmustu....zayıf degıl doktor ama bana hep zayıf geldı eger vaktını tamamlasaydı 3bucuk kg olurdu sanırım zaten dogdugunda bebekler cok şiş oluyor kıloyu sorun etme zayıf dogsada sütün yaradıgı surece kılo alıyorlar....

9. pinar ozbay

pinar ozbay Forum Okuru

Ya bnmde bebegim 34+4 gunluk bebek kucuk gerileme goruldu drum bana da oglen iki tane vurdu hast aksam 12 de 2 tane daha vuruldu yalnis mi anladim yoksa herkes bir hafta sonra dio ve yarin oglen sezeryana gireceğim

10. selma aslan

selma aslan Forum Okuru

Selam arkadaslar ben tup bebekle hamile kaliyorum ilk hamileligim ikizdi bes bucuk aylik erken dogumla kaybettim ve tekrar hamileyim 36+3 gunlukken dr a gittim nstde sancim cikti sikinti olmasin diye 12 saat arayla ciger gelistirici igne vurdu sikinti olrmu şimdiden teşekkür ederim

11. Ftm24

Ftm24 Forum Okuru

Bu igneyi vurduranlar hep sezeryan mi oldular acaba?

erken doğum riskine karşı ciğer geliştirici iğne kullanan var mı ?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erken doğum riskim var önlenebilirmi?

erken doğum riskim var önlenebilirmi?

erken doğum önlenebilirmi erken doğum önlenebilir mi Eğer erken doğum, en erken dönemlerinde yakalanırsa ve kanama, enfeksiyon ya da diğer problemler sizin fetüsünüzün sağlığını tehdit ediyorsa; doktorunuz fetüsünüzün daha iyi gelişmesini sağlayacak zamanı kazanmak için erken doğumu durdurmaya çalışabilir. Bunu...
  2. clexane 4000 kan sulandırıcı iğne kullanan var mı ?

clexane 4000 kan sulandırıcı iğne kullanan var mı ?

clexane 4000 clexane kan sulandırıcı iğne nedir 04 sevgili melekler bir önceki hamileliğimin kötü sonuçlanması sebebiyle doktorum bu sefer clexane iğne yazdı hergün bir tane göbekten yapıyorum. merak ettim daha önce benim kullandığı iğneden kullanan varmı? göbeğinde herhangi bi morartı şişlik falan meydana gelen. benim şuan iğne olan yerlerde ağrı mevcut. Rabbim bu sefer bu kadar sıkıntının...
  3. Erken Doğum riskine Karşı alınacak önlemler

Erken Doğum riskine Karşı alınacak önlemler

erken doğum, nedir, önleme yöntemleri, önlenebilirmi, alınması gereken önlemler ,merak ettiğiniz herşey burda meleklerim... gebelerin korkulu rüyası erken doğumdur.Bu durum için bazı önlemler almak gerekir bu önlemlerle bu durum atlatılabilir. erken doğum;Erken doğum, son âdet tarihinden sonra 37 hafta, yani yaklaşık 9 aylık sürede gerçekleşen doğumlar. Tüm gebeliklerin yaklaşık %8'i...
  4. Kızlar aranızda sivilcelere karşı nadixa krem kullanan var mı ?

Kızlar aranızda sivilcelere karşı nadixa krem kullanan var mı ?

Kızlar nadixa diye bir krem varmış ve bu kremin sivilcelere karşı son derece iyi geldiğini söyleyen arkadaşlarım var ama. Ben yinede sizlere sormadan bunu kullanmak istemedim. Aranızda bu nadixa sivilce kremini kullanıpta gerçekten iyi sonuç alanlar var mı ?= Kullanayım mı ? Ne diyorsunuz. Birde sivilceler için başka tavsiyeleriniz varsa benimle paylaşır mısınız. Gerçekten benim için önemli...
  5. erken doğum riskine karşı nidilat kullanan varmı aranızda?

erken doğum riskine karşı nidilat kullanan varmı aranızda?

Merhaba.Ben 28. haftamdayım ve erken doğma karşı drum 3 saatte bir kullanmam için nidilat yazdı. Benim durumumda olanlar varmı aranızda? Şu an herşey yolunda gidiyor..

Sayfayı Paylaş