gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Erken Doğumlarda Bebeğin Yaşama Şansı Nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu erken doğan bebeklerde yaşama şansı hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bazı gebelikler normal doğum haftasına kadar sürmeden gebeliğin erken dönemlerinde doğum gerçekleşerek prematüre bebek dünyaya gelir. Günümüz de erken doğan prematüre bebeklerin yaşama şansı oldukça yüksek oranlara ulaşmışdır. Ben de 33 haftalık erken doğumla ikiz dünyaya getirerek prematüre bebek annesi olarak erken doğan bebekler hakkında epey bir araştırma yaptım. Benim gibi erken doğum yapan anne ve babaları yakından ilgilendiren prematüre bebeklerde yaşama şansı hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için paylaşıyorum. Ama şunu unutmayın ki bebekler her ne kadar küçük doğsalarda bazen öyle bir inatçı oluyorlar ve hayata tutunmak için o minicik bedenleri ile mücadele veriyorlar ki inanın bana siz bile şaşırırsınız. Allah kimseyi evladı ile sınamasın (Amin)

Erken doğumda günümüzde 1000 gramın altında dünyaya gelen bebeklerin yaşam şansı, yüzde 85-90'lara ulaşmıştır. 1000-1500 gram arasındaki bebeklerdeki yaşam oranı yüzde 92-95 civarında seyretmektedir. Ancak, bugünkü teknoloji ile 23. haftanın altında gerçekleşen doğumlarda, en gelişmiş ülkelerin ileri teknolojik donanımı ve deneyimi kapsamında bile yaşam şansı yüzde 5-10 oranındadır.

Erken Doğumlarda Bebeğin Yaşama Şansı Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. doğumuma yakın bebek zarının erken yırtılması sakıncalımıdır

doğumuma yakın bebek zarının erken yırtılması sakıncalımıdır

rahim yırtılması tedavisi hamilelikte karın yırtılması Bebeğin normal fonksiyonları, büyüme ve gelişimi ve rahat hareket etmesini sağlamak için amniyon sıvısı gereklidir. Bu sıvı, amniyon ve koryon adı verilen zarlarla çevrilidir ve gebelikte oldukça önemli işlevleri olan dinamik bir sıvıdır. Amniyon sıvısı;...
  2. Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

kadınlarda erken emeklilik 2010 erken emeklilik varmı yasasında değişiklik varmı Yasaya göre “Sosyal Güvenlik Reformu” ile yapılan kanuni değişiklikler sebebiyle 1 Mayıs 2008 günü ve sonrasında işe giren daha doğrusu sosyal güvenlik sistemine girenler 65 yaşından emekli olacaktı… İşte gerek kendilerini ve gerekse çocuklarını 65 yaşındaki emeklilikten kurtarmak isteyenler SSK önünde...
  3. Erken doğumlar engellenebilir

Erken doğumlar engellenebilir

erken doğum nasıl engellenir Doğum sancılarının başlamasına neden olan hormonların tespit edilmesi ile birçok erken doğum önlenebilecek... Doğum sancılarının başlamasına neden olan hormonları tespit eden Avustralyalı bilim adamları, gelecekte erken doğumları önleyebileceklerini, hatta doğum sancılarını öne alabileceklerini umuyor. Journal of Clinical Endocrinology & ****bolism dergisinde...
  4. Sezaryen Doğumlar Neden Arttı?

Sezaryen Doğumlar Neden Arttı?

sezaryen doğumları, artış sebepleri, avantajları, dezavantajları, yapılması gerekenler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Normal doğumun en sağlıklı doğum yöntemi olduğu bilinmesine rağmen,ne yazık ki sezaryen doğum keyfi olarak seçilmektedir.Sebebi ise doğum sancılarının çekilmemesidir.Fakat sezaryenin bir cerrahi müdahale yöntemi olduğunu gözardı denen...
  5. Tek embriyo ile tüp bebek şansı nedir?

Tek embriyo ile tüp bebek şansı nedir?

tüp bebek tedavisinde tek embriyonun tutma olasılığı,tüp bebek tedavisinde tek ambriyosu olanlar,tüp bebek tedavisinde tek embriyo ile hamile kalanlar,tüp bebek tedavisi ve tek embriyo hakkında bilgiler Embriyonun 5. gün aşamasına getirilebilmesi başarıyı arttırdı Bu karar alındığında, tek embriyo transferini yaklaşık 10 yıldır uygulamakta olan bazı ülkelerde başarı oranlarının...

Sayfayı Paylaş