gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Erken Dönem de Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilemiyim, hamile olduğumu nasıl anlarım, hamilelik belirtileri nelerdir Erken dönem de hamile olup olmadığınıza dair bir takım belirtiler vardır. Hamileliğin en büyük belirtisi ise adet olmamaktır. Eğer düzenli bir şekil de adet olurken birdenbire gününüz geçti ise ve diğer hamilelik belirtilerini de yaşamaya başladıysanız büyük bir ihtimalle hamilesiniz demektir. Ama şunu unutmamak gerekir ki her adet olmayan kadın illaki hamile olmayadabilir. Birtakım sorunlardan dolayı ve menopoz başlangıcında adetten kesilebilirsiniz. Merak eden bayanlar için hamileliği anlamanın yolları hakkın da gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
    gebeligi_nasil_anlarim.jpg

Hamilelik belirtileri kendini çok belirgin bir şekilde gösterir eğer mide bulantıları yaşıyorsanız ve adetiniz geciktiyse hamile olma olasılığınız yüksek. Emin olmak için hemen eczaneden bir test alın. Sonucun negatif çıkması durumunda testi birkaç gün sonra tekrarlayın. Sonucun pozitif çıkması durumunda ise doktorunuzdan randevunuzu alın.

Adet gecikmesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Bunlardan bazıları Adet gecikmesinin en yaygın nedeni hamileliktir.Emzirirken adet görmeyebilirsiniz. Ancak bu dönemde regl olmasanız dahi hamile kalabileceğinizi unutmamalısınız.

Gebeliğin en önemli bulgusu adet gecikmesidir. Ancak her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez. Yaşam tarzındaki herhangi bir değişiklik, çeşitli rahatsızlıklar, diet, psikolojik durum değişiklikleri, stres gibi pek çok faktör adet gecikmesine neden olabilir. Bebek sahibi olmak için bir kadının en uygun olduğu yaş dilimi 18-35 yaşlar arasıdır.Bu dönemin başlangıcında kadının kendi vücudu gelişimini tamamlamıştır ve bir bebek gelişimi için uygun hale gelmiştir. Yaşınız ya da pozisyonunuz ne olursa olsun gebe kalmak istediğinizde ya da gebe olduğunuzu düşündüğünüzde mutlaka uzman bir hekime müraacat etmelisiniz.Gebelik ne zaman başlar ? Gebelik erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği anda başlar.Bu andan 8.haftanın sonuna kadar olan dönem ebryonik dönem olarak adlandırılır. Sekizinci haftadan doğuma kadar olan süreye de fetal dönem denir.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Erken Dönem de Hamilelik Belirtileri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erken Gebelik Belirtileri

Erken Gebelik Belirtileri

erken gebelik belirtileri gebelik belirtileri erken hamilelik ne zaman başlar hamilelik ne zaman başlar Sevgili melekler... Erken gebelik belirtileri nelerdir nasıl gebilik olduğunu anlarız, diye düşünüyorsanız bu konu tam sizlik. Özellikle anne olan melekler... Hamile kalmak isteyenlere sizin de bir yardımınız olsa. Benim merak ettiğim konulardan biri de... İLK HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ...
  2. çatlatma iğnesinden sonra en erken gebelik belirtileri neler melişler ya

çatlatma iğnesinden sonra en erken gebelik belirtileri neler melişler ya

gebelik belirtileri kızlar ne olur bana bir careeee bu benim ikini gebeligim olucak ama bende garıp degısıklıkler var ben bu ay korunmayı bıraktım ogluma bırkardes olsun dıye fakat hamılemıyım degılmıyım kestıremıyorum goguslerım sıstı yorgunum saclarımı sallıyamıyorum bıle bıde bu hasta goguslerımden sut gelmeye basladı ınanılmaz yuzun sıvılcelı oldu hayatımda ben bu kadar sıvılce bır...
  3. Erken hamilelik belirtileri nelerdir ?

Erken hamilelik belirtileri nelerdir ?

Erken hamilelik ve gebelik belirtileri nelerdir nasıl tespit ediliyor hangi durumlarda gebe olduğumuzu anlayabiliyoruz ? Bu bölümden ve bu konu altından sevgili meleklerim. Sizlerde yaşadığınız belirtileri bizlere bu başlık altından yazın, bizlerde daha önceki tecrübelerimiz ve uzman görüşlerinden yararlanarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Dileriz ki; Allah, isteyen tüm meleklerin...
  4. Hamilelik belirtileri kaçıncı hafta  başlar?

Hamilelik belirtileri kaçıncı hafta başlar?

erken gebelik belirtileri,gebe olduğumu nasıl anlarım, hamile olduğumu nasıl anlarım,hamilelik belirtisi ne zaman başlar ,en erken hamilelik belirtileri hakkında bilgiler Hamileliğe ait belirtilerin başlayabilemesi için gebeliğin en erken 4-5 hafta civarında olması gerekir. Yani adet gecikmesi yaşandıktan sonra ancak hamilelik belirtileri başlar. Bazen halk arasında sanıldığı gibi...
  5. ilk hafta hamilelik belirtileri nelerdir

ilk hafta hamilelik belirtileri nelerdir

selam melekler adetim geçti henüz test yapmadım bana ilk hafta hamilelik ile ilgili belirtilerden söz edermisiniz idrarım koyu renk aşırı halsiz ve sürekli bir uyku halim var acaba hamilemiyim başka erken gebelik belirtileri neler tecrübeli meleklerden bilgi istiyorum teşekkürler HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM...

Sayfayı Paylaş