Erken Gebelik Belirtileri

Konu, 'Gebelik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

 1. erken gebelik belirtileri gebelik belirtileri erken hamilelik ne zaman başlar hamilelik ne zaman başlar
  Sevgili melekler... Erken gebelik belirtileri nelerdir nasıl gebilik olduğunu anlarız, diye düşünüyorsanız bu konu tam sizlik. Özellikle anne olan melekler...

  Hamile kalmak isteyenlere sizin de bir yardımınız olsa. Benim merak ettiğim konulardan biri de...


  gebe.jpg


  Hamişlik yaşayan melekler, hatırlayın o günlerinizi, özellikle ilk zamanları...

  Regliniz gecikmeden yaşadığınız erken belirtiler var mıydı?

  Bu herkesin hep sorduğu bir konu. Burada paylaşırsak birçok kişiye yardımcı da oluruz... :)


  YUMURTLAMANIN HESAPLANMASI OTOMATİK NASIL YAPILIR


  ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ NELERDİR GEBE OLDUĞUMUZUN İBARELERİ NELERDİR ?

  1. Adetinizin gecikmesi

  Bu belirti muhtemelen en kesin olan belirtidir. Bazı anne adayları adet dönemlerinde oldukça açık renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilir.

  2. Kendini hamile hissetmek

  Bu erken belirti belki de şu an bu yazıyı okuyor olmanızın da bir nedeni olabilir. Birçok anne adayı hamile olup olmadığına dair bir önseziye sahip olur ve önsezinin sıklıkla doğru çıktığı kanıtlanmıştır.

  Birden bire kendinizi farklı hissetmeye başlamış olabilirsiniz, mesela kendinizi daha yorgun hissediyor olabilir ya da zaman zaman iç bulantıları, hafif baş dönmeleri ya da stres, aşırı duygu değişimleri yaşıyor olabilirsiniz. Bunların yanı sıra kabızlık şikayetiniz olabilir ya da tuvalete eskisine göre daha sık çıkıyor olabilirsiniz. Bunlar da muhtemel bir gebeliğin habercisi olabilirler.

  3. Göğüslerde hassasiyet

  Gebeliğin göze çarpan en erken belirtilerinden bir tanesi de şişmiş, hassas ve de bir dereceye kadar ağrıyan göğüslerdir. Bu belirtiyi uykuya dalmadan evvel sağa sola dönerken ya da giyinirken, banyo yaparken hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücudunuz süt üretimi için ya da emzirme için kendisini hazırlamaya başlar. Buna ek olarak göğüslerde hassasiyet, şişme, göğüs uçlarında acıma ya da ekstra hassasiyet. Bazı anne adaylarımız göğüs uçlarında renk değişikliği de yaşarlar.

  4. Yorgunluk

  En erken gebelik belirtilerinden bir diğeri de aniden baş göstermeye başlayan aşırı yorgunluk hissidir. Yatağa daha erken girmeye başlayabilir ya da sabahları yataktan kalkmak daha zor gelmeye başlayabilir. Eğer çalışıyorsanız öğlene doğru iyice artan bir yorgunluk ve uyku hali yaşayabilirsiniz. Yaptığınız en küçük bir aktivite ya da hareket gücünüzün tükenmesine neden olup tansiyonunuzun düşmesine ya da kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilir.

  5. Sık sık tuvalete çıkmak

  Diğer bir önemli belirti de tuvalete çıkma sıklığında oluşan artıştır. İş arkadaşlarınızın ya da etrafınızdaki kimselerin gözüne de çarpacak kadar artabilir bu sıklık. Bunu söylemek istemezdik ama bu durum bazen dokuz ay boyunca devam edebiliyor.

  6. Mide bulantısı

  Gebeliğin erken dönemlerinde ortaya çıkan diğer bir durum da mide bulantısıdır. Mideniz aşırı derecede bulanabilir hatta hiç ummadığınız bir anda çıkarabilirsiniz. Bu erken belirti gebeliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarımız bu problemi yalnızca sabahları deneyimlerken diğer bir kısım için bu durum bütün gün sürebilir.

  7. Baş dönmesi ve/veya bayılma

  Diğer bir erken hamilelik belirtisi ise baş dönmesi hissidir. Bir müddet ayakta durduktan sonra, market alışverişinde kuyrukta beklerken, oturup da birden ayağa kalktığınızda baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Bu durum uterusun şişip bacaklarınızdaki damarlara baskı yapmasından kaynaklı olarak tansiyonunuzun düşmesi sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

  8. İştahın açılması ya da bazı yiyeceklerden tiksinme

  Hamileliğin diğer bir işareti de anne adaylarımızın iştahında oluşan açılmadır. Aşerme durumu da oluşup mevsimsiz meyve ya da sebzeleri yemek isteyebilirler. Diğer yandan bunun tersi olarak bazı anne adaylarımız da çok sevdiği yiyeceklere karşı tiksinme ve iğrenme yaşayabilirler.

  9. Kokulara karşı hassasiyet

  Anne adaylarımızın bir kısmında sıklıkla göze çarpan diğer bir belirti de kokulara karşı oluşan aşırı hassasiyettir. Her hangi bir yiyecek kokusu ya da parfüm kokusu aşırı derecede rahatsız edebilir ya da mide bulantısına sebep olabilir.

  10. Mide ekşimesi ve/veya kabızlık

  Bu problemin sebebi uterisin şişmeye başlayıp mideye baskı yapmasıdır. Aynı zamanda vücudunuzda artan hormon seviyeleri de hazmı yavaşlatabilir. Bu süreçte doktor gözetiminde ek vitaminler almanız gelişmekte olan bebeğiniz için faydalı olabilir. Yine kısa aralıklara sık sık yemek yemeniz de bu sıkıntıların azalmasına katkıda bulunabilir.

  11. Ruh halinde oluşan değişimler

  Vücudunuzda oluşan hormonsal değişimlere bağlı olarak ruh halinizde de bir takım değişiklikler oluşabilir. Bir anda sinirlenebilir ya da strese girebilirsiniz. Bir an kahkahalar atarken hemen ardından duygulanıp ağlayabilir ya da aşırı heyecanlanma yaşayabilirsiniz. Bütün bunlar oldukça normaldir ve muhtemel gebelik belirtileridir.

  12. Artan vücut ısısı

  Vücutta oluşan ısı artışı da hamileliğin önemli belirtilerinden bir tanesidir. Hafif ateşleniyor gibi hissedebilirsiniz ve soğuk algınlığı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden hamile kalma sürecinde iseniz vücut ısınızda oluşan artışları takip edebilirsiniz. Uzun süre devam eden aşırı ateşlenme gibi durumlarda doktorunuza başvurmanızı öneririz. KAYNAK:http://www.anademi.com/makale/erken-hamilelik-belirtileri-mid36.html


  Hamilelikte Saç Boyatılır mı konu için lütfen TIKLAYINIZ
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mayıs 2014
  Arzu 18 ve SadmiN bunu beğendi.
 2. Ce: Erken Gebelik Belirtileri

  :preggers::preggers::preggers:Evet HamİŞ Yada Anne Meleklerrrrr Yardim Edİn Bİzeeee:angel::angel::angel:
 3. Ce: Erken Gebelik Belirtileri

  ben 1 hafta dolmadan değişiklikler sezdim..yanılıyor olabilirim hamile olduğum konusunda.benim gibi hissedenler oldu mu acaba? hamişler ve anneler,sizlerin tecrubelerini bilmek istiyorum :)
  Son düzenleme: 3 Haziran 2010
  mado90 ve gamze bayram bunu beğendi.
 4. Ce: Erken Gebelik Belirtileri

  kıskardeşim . birkaçgün içinde mide bulantısı çekmiş. ancak ben bilemiyorum.eylül 9 una son regl görmüştüm. ayın 7 si gibi tekrar olmam lazım. şuanda göğüslerde hassaslık olması lazımdı normal reglime göre daha başlamadı bilemiyorum, regl görürsem bebiş yok daha demektir, bekliyorum bende...
 5. Ce: Erken Gebelik Belirtileri

  allah Hayirlisini Hayirli Zamanda Versİn Kizlarrr......

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelik belirtileri

  ,
 2. gebelik belirtileri

  ,
 3. erken hamilelik belirtileri

  ,
 4. Hamılelık belırtılerı nelerdır,
 5. hamılelık belırtısı,
 6. erken gebelik belirtileri,
 7. hamileliğin belirtileri,
 8. gebelik belirtisi,
 9. en erken hamilelik belirtileri,
 10. gebeliğin belirtileri,
 11. en erken gebelik belirtileri,
 12. hamilelik belirtileri ilk hafta,
 13. gebelik belirtileri nelerdir,
 14. hamilelık belirtileri neler,
 15. hamileliğin belirtileri nelerdir