Erken Gebelik Belirtileri

Konu, 'Gebelik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen New Member

Ce: Erken Gebelik Belirtileri

Bir arkadaşım regli gecikmeden önceki hafta karnında devamlı iğneleme ve kramplar olduğunu söyledi. Ağrı gibi değil de, batma tarzındaymış. Eğilip doğrulurken de batma gibi bir acı hissediyormuş, anlık birşeymiş...

Hamişlik yaşayanlar, hadi paylaşın bildiklerinizi bizimle :)

ebruyetkin bunu beğendi.
  2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen New Member

Hamile miyim ?

Adetiniz geciktiyse,
    Çok hafif, leke şeklinde bir kanama olduysa,
    Ani mide bulantıları yaşıyorsanız,
    Göğüslerinizde şişkinlik ve hassasiyet varsa,
    Göğüs uçlarınızın ve çevresinin rengi genişleyip koyulaştıysa,
    Sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsanız,
    Bazı yiyecek ve kokular aniden rahatsız etmeye başladıysa,
    Yorgun hissediyorsanız,
    Baş dönmeleri oluyorsa,
    Karnınızda şişkinlik veya kramp hissediyorsanız,
    Kabızlık veya mide yanması başladıysa,
    Başağrılarınız oluyorsa,
    Ruhsal durumunuzda ani değişiklikler oluyor, sebepsiz yere mutlu, üzgün veya kızgın hissediyorsanız

evet hamile olabilirsiniz.

Ancak bu belirtiler ve ortaya çıkış zamanları her kadında ve hatta her hamilelikte farklılık gösterebilir. Hamilelik belirtileri bazı kadınlarda döllenmeden sonraki ilk hafta içinde, bazılarında ise birkaç hafta sonra görülebilir. Kimi hamilelerde ise belirtilerin büyük kısmı ortaya çıkmayabilir.

Saydığımız belirtiler başka nedenlerle de ortaya çıkmış olabilir. Gerçekten hamile olup olmadığınızdan emin olmak için gebelik testi yaptırmanız gerekir.

(link için Ecelin'e teşekkürler)

bur-ay, yaprak 28, sezen ersu ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Mirmiga

Mirmiga New Member

Bu belirtilerin bit çoğunu her ay yaşıyorum ama hamile değilim demekki hamile değilseniz bile depresyondasınız:D

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen New Member

Bazen bana da oluyor. Kendimizi çok dinlemekten herhalde :)

5. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen New Member

Bilgilerini paylaşacak başka tecrübeli melek yok mu buralarda? Hu huuu... Melekler hadi ama...

Erken Gebelik Belirtileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Erken gebelik belirtileri nelerdir?

gebelik,gebelik belirtileri,gebe,hamile,hamilelik belirtileri ile ilgili bilgiler aşağıdaki konumuzda.Sevgili Melekler mekanı.com üyeleri, her ne kadar hamilelik belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterse de hamile olup olmadığınıza dair cevaplar bulabileceğiniz en yaygın ilk belirtileri sizler için aşağıda sıraladık: [B]1. Adetinizin gecikmesi[/B] Bu belirti muhtemelen en kesin olan...
  2. erken gebelik belirtileri yaşayanlar yardım....

merhabalar....burda olanar lütfen yardım.beliritlerinizi paylaşın lütfen..
  3. Erken gebelik belirtileri

Erkenden gebelik ve hamilelik belirtileri ile ilgili araştırma yapıyordum baktım sitenizin gebelik bölümünde çok sayıda konu var dedim ki kendi kendime bu erken hamilelik hususunda bana yarasa yarasa bu sitenin meleklerin bilgileri yarar bende soru cevap bölümüne yazayım dedim. Arkadaşlarım benim adım edanaz ben yaklaşık 2 yıldır çocuk istiyorum doktora gittik bende ve eşimde en ufak bir sorun...
  4. Erken Gebelik Belirtileri iştahsızlık

[B]erken hamilelik belirtisi iştahsızlık,erken gebelik belirtisi iştahta artış,erken hamilelik belirtileri nelerdir ,erken gebelik belirtileri hakkında bilgiler[/B] Gebeliğin diğer bir işareti de kadın adaylarımızın iştahında oluşan açılmadır. Aşerme durumu da oluşup mevsimsiz meyve veya sebzeleri yiyecek isteyebilirler. Diğer taraftan bunun tersi olarak bazı kadın adaylarımız da çok sevdiği...
  5. Erken hamilelik- Erken gebelik belirtileri paylaşım alanı

Erken gebelik ve erken hamilelik sürecini kendi imkanları ile gerek gebelik testleri aracılığı ise gerekse başka yöntemler ile bulan ve hamile olduğunu göğsünü gere gere söyleyen değerli anneler, sizler bu alandan paylaşımlarınız ile anne adaylarına yardımcı olabilirsiniz. Allah, cümle anne olmak isteyenlerin kucaklarını boş bırakmasın inşallah. Haydi arkadaşlarım erkenden hamilelik testi için...

Sayfayı Paylaş