gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

erken kalkamanın faydaları

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Uzmanlar erken kalkmanın genlerden mi, yoksa hayat tarzından mı kaynaklandığı konusunda farklı görüşteler. Ama faydaları konusunda hemfikirler...
    Loughborough Üniversitesi Uyku Araştırma Merkezi’nden Profesör Jim Horne, ‘Küçük çocuklar, kadınlar ve yaşlılar erken kalkmaya meyillidir. Gençler ise uykuya daha düşkündür. Kadınların neden erkeklerden daha erken kalktığını bilmiyoruz’ diyor. Bazı uzmanlar ise aile üyelerinin uyku düzeninde benzerlikler olmasının genlerden kaynaklandığını ifade ediyor.

ERKEN KALKMANIN YARARLARI

Erken kalkanların uyku problemleri daha azdır. Erken kalkanların üçte ikisi uykularını aldıklarını ve nadiren yorgunluk hissettiklerini söylüyor.

Araştırmacılar erken kalkmanın depresyonu yenmeye yardımcı olduğunu söylüyor.
    Vücut hormonlarını düzenlediği gibi kilonun korunmasında da etkilidir.
    Erken saatteki güneş ışığı mevsimsel duygulanım bozukluğuna karşı iyi gelir.
    Stresi hafifletir. Kişinin sabahları beş dakika sessizlikte kendisiyle baş başa kalması günü sakin geçirmesinde de etkilidir.

Vücut saatinizi ayarlamanın yolları

1. Perdeler açık uyuyun, bu sayede güneş ışığı erken kalkmanıza yardımcı olur.

2.
    Günün erken saatlerinde vücudunuzun güneş ışığına maruz kalmasına çalışın.

3.
    Akşamüstü beşten sonra güneş ışığının gözlerinizi kamaştırmasına izin vermeyin, zira bu sizi güneş gözlüğü takmaya teşvik eder.

4. Kalktıktan kısa bir süre sonra egzersiz yapın.

5. Her gün aynı saatte kalkın.

erken kalkamanın faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erken Ergenlik

Erken Ergenlik

ergellik,geçiş, erken, büyümek,erken ergenlik hakkında bilgiler burada Meleklerim çocukluktan ergenliğe geçişte onların yanında olun. Ne yapacağınızı bilin .Ergenlik Hakkında Detaylı Bilgileri sizlerle paylaşıyorum.. Ergenlik belirtileri kızlarda 8-13 yaşlar arasında (ortalama 11-11.5 yaş), erkeklerde 9-14 yaşa arasında (ortalama 11.5-12 yaş) başlar. Ergenlik belirtilerinin başlaması ve...
  2. Erken Kırışıklıklara Erken Çözüm

Erken Kırışıklıklara Erken Çözüm

kırışıklıklara çözüm, önlem, tedavi, bakım, kurtulmanın yolları burada arkadaşlar Kırışıklıklarınız, kendini göstermeye mi başladı? Dert etmeyin, çözümü bu makalemizde sizlere sunuyoruz Melek'ler. Yeni başlayan kırışıklıklarınız için, çözüm ve bakım önerilerimiz için, mausenizi biraz daha aşağıya kaydırmanız ve önerdiğimiz bilgileri uygulamanız kafidir Melek'ler:) Doğal yaşlanma...
  3. Erken dönemde emzirmenin anne için faydaları

Erken dönemde emzirmenin anne için faydaları

Emzirmenin, anne sütünün bebek için ne kadar faydalı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak emzirmenin bebek için olduğu kadar anne için de faydalı olduğu unutulmamalıdır. Anne için emzirmenin faydalı erken dönem faydalar ve uzun dönem faydalar olmak üzere 2’ye ayrılır Emzirme sayesinde beyinden oksitosin hormonun salgılanma oranı artar. Bu sebeple de doğum yaptıktan sonra rahmin kasılır ve...
  4. erken hamilelik

erken hamilelik

merhabalar kızlar Yazdıklarınız okuduktan sonra bende yazmaya karar verdim. son regli dönemim 10.11.2015 de geçirdim son günlerinde kahverengi lekelenmeler oldu ama fazla üstünde durmamıştım. Şimdi ise göğüslerimde hafif hassasiyet ve kasık ve bel ağrısı çekmekteyim sanki regli olacakmış gibi... Soğuklardan olabilir mi ? Yoksa erken hamilelik olabil mi? Yorumlarınızı bekliyorum Kızlarrrr
  5. Erken Menopoz

Erken Menopoz

Merhabalar 26 yaşındayım. 1 yaşındayken bir yumurtalığım alındı ve tek yumurta kaldı. Yakşalık 3 sene önce premenopoz yani erken menopoza girdim 5 ay önce evlendim ve evlenmeden önce eşime söyledim şimdi ise çocuğumuz olmuyor aslında buna hazırdık ama doktor kötü şeyler söyleyince umudumuz olan tüp bebek tedavisinden de vazgeçmek zorunda kaldık. Çünkü FSH değerim 45 ve AMH ise 01 yani...

Sayfayı Paylaş