gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ermeniler yakınlaşmak istemiyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ermenistan vatandaşları ve diasporanın, Türkiye ile yapılacak bir anlaşmaya karşı oldukları belirlendi. Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesine ilişkin tartışmalar sürerken, Ermenilerin çok önemli bir bölümünün iki ülke arasındaki yakınlaşmaya karşı oldukları öne sürüldü. Ermenistan vatandaşları ve diaspora arasında gerçekleştirilen bir anket, katılımcıların yüzde 61’inin Ermenistan yönetiminin Türkiye ile yakınlaşma politikasını desteklemediğini ortaya koydu.
    Ararat Stratejik Merkezince gerçekleştirilen ankete katılanların yüzde 61’i, Türkiye ile Ermenistan arasındaki bağların normalleştirilmesine ilişkin bir soruyu yanıtlarken Türkiye ile daha yakın ilişkilere karşı olduklarını belirttiler.

DESTEKLEYENLERİN ORANI % 11

Ermenistan basınına yansıyan, merkez direktörü Armen Ayvazyan’ın verdiği bilgilere göre, Ermenistan yönetiminin mevcut politikasını destekleyenlerin oranı, yüzde 11 kaldı.

Bu arada, katılımcıların yüzde 20’si, Ermenistan’ın Türkiye ile ilişkileri ancak ulusal çıkarlarına zarar vermeden normalleştirmeye çalışabileceğini söyledi.
    Ankete yanıt verenlerin yüzde 74'ünün Ermenistan vatandaşı, geri kalanlarının ise diasporadaki Ermeniler olduğu belirtildi.

Ermeniler yakınlaşmak istemiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ermenilere görülmemiş mesaj

Ermenilere görülmemiş mesaj

Onu Türkiye'de de tercih edenler çok... Amerikan siyasetinin yeni yıldızı, Demokrat başkan adayı Obama, Ermeni iddialarına şimdiye kadar görülmemiş biçimde destek ilan etti. İşte o müthiş mesaj. ABD'de 4 Kasım'da yapılacak başkanlık seçiminde Demokrat Parti'yi temsil etmesi kesinleşen senatör Barack Obama, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına verdiği desteği yineledi. Obama, Amerika...
  2. Aydınlar ERmenilerden özür diliyor

Aydınlar ERmenilerden özür diliyor

Bir grup aydın, 1915’teki Ermeni tehciriyle ilgili “Özür diliyorum” adıyla bir imza kampanyası başlatıyor. 1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor. NTV'nin haberine göre kampanyanın öncülüğünü akademisyenler Ahmet İnsel, Baskın Oran ve Cengiz Aktar ile gazeteci-yazar Ali Bayramoğlu yapıyor. Kampanya metninde, “1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz...
  3. artik  istemiyorum

artik istemiyorum

vur hadi vur bikere daha vur ne anlar yarali can istersen iki vur bir zamanlar bebegimdin sevdigimdin herseyimdin en cok baglandigim inandigim ask sendin gönderdigin mesajlar meger hep yalanmis yasadigigmiz o güzel günler hepsi rüyaymis....... inanilmazdoyulmazanlatilmazkanilmaz hepsi bir anda yok oldu yok birdaha bulanmaz kac kere kostum pesinden hayirsiz yalvardim yakardim yikildim...
  4. umutlanmak istemiyorum

umutlanmak istemiyorum

hanımlar üye olmaya çalıştım ama beceremedim adetime 7 gün var ama yumurtalıklarımda feci bir sancı var yumurtlama günlerimde dahil 1 ay boyunca bebek çalışmasındayız... bugünde baş dönmesi var iştahımda açıldı...gaz oluyor sürekli yani bir kaç gündür hamilemiyim ki ???
  5. Google Ermenileri kızdırdı

Google Ermenileri kızdırdı

Google Ermenileri kızdırdı 18 Şubat'ta sanal alemde Ermenileri tuhaf bir sürpriz bekliyordu. Sürprizin kaynağı, Google'ın online hizmet veren çeviri servisi 'google translate' idi.Çünkü siteye Ermenice ‘Ermenileri seviyorum’ yazıp bunu İngilizce’ye çevirmesini isteyenlerin karşısına, ‘I love Turkey/Türkiye’yi seviyorum’ cümlesi çıkıyordu.Ermeni dünyasından haberler veren Armenian Weekly...

Sayfayı Paylaş