gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Erol Büyükburç biyografisi ve fotoğrafları

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Erol Büyükburç Hayatı Erol Büyükburç Fotoğrafları

Son dönemlerde magazin dünyasını kızını Jeyan Büyükburç ile arasında ki kavgayla gündeme gelen Erol Büyükburç'un hayatı ile ilgili bilgileri ve resimlerini bu sayfamızda sizler için paylaşıyoruz Melek'ler.[​IMG]
    Erol Büyükburç 1936’da Adana'da dünyaya geldi. Eğitimini babasının görevi nedeniyle bulunduğu Halep'te Frere Maris'te yaptı. Daha sonra Adana Kemal Paşa İlkokulu'na devam etti. İstanbul'da Fatih Gelenbevi Ortaokulu'nu ve Ticaret Lisesi'ni bitirdi.

Erol Büyükburç Bu arada İstanbul Belediyesi Konservatuvarına devam ederken Alis Rosental'dan şan dersleri aldı. Yüksek ticaretin üçüncü sınıfından ayrıldı. Müzik çalışmalarını daha lise öğrencisi iken İsmet Sıral Orkestrası eşliğinde Caddebostan Gazinosu'nda sahneye çıkarak başladı.

Yedeksubaylığını Urfa'da yaparken orduevinde müzik ve sahne çalışmalarına devam etti. Bu denemelerden elde ettiği olumlu sonuçlar üzerine yorumcu ve besteci oldu. Yaratıcı, yenilikçi ve çok yönlü olan Erol Büyükburç, Türk pop müziğine getirdiği yenilikle anılıyor.

Erol Büyükburç 28 film, 20 fotoroman, 6 taş plak, 5 long play, 75 tane 45'lik, 9 kaset, 200'e yakın ödül, 1800 beste yapan Büyükburç, Balkan Festivali'nde En İyi Şarkıcı ödülünü aldı.

Erol Büyükburç 1975'de Emel Büyükburç ile evlendi. İki yıl sonra Evren adını verdiği bir kızı oldu.

Erol Büyükburç biyografisi ve fotoğrafları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erol Büyükburç - İnleyen Nağmeler

Erol Büyükburç - İnleyen Nağmeler

erol büyükburç inleyen nağmeler inleyen nağmeler erol büyükburç İnleyen nağmeler ruhumu sardı bir rüya ki orda hep şarkılar vardı *2 Uçan kuşlar, martılar Yeşil tatlı bir bahar gülen şen sevdalılar vardı *2 Arzular orada, dert oradaydı bir deniz ki aşk dolu dalgalar vardı *2 Uçan kuşlar, martılar Yeşil tatlı bir bahar gülen şen sevdalılar vardı *6
  2. Erol Büyükburç - Dudaklarımda Şarkısın

Erol Büyükburç - Dudaklarımda Şarkısın

bak ayrilik geldi yine bir yaprak dustu dalindan o essiz guzelligine hasretim artik herzaman sevdim seni cicek cicek gonlume doldun petek petek ister aci ister tatli icimde bu ask surecek agliyorum agliyorum tut ellerimden birakma beni hasretinle yakma dudaklarimda sarkisin sen omrumun tek aşkısın askimiz kalmasin yarım nolur hic ayrılmayalım.... sensiz nasil yasarim ben ufkumda gulen...
  3. Erol Evgin Biyografisi ve fotoğrafları

Erol Evgin Biyografisi ve fotoğrafları

Erol Evgin Biyografisi, Erol Evgin Fotoğrafları, Bir zamanların en yakışıklı ve en gözde şarkıcılarından biri olan Erol Evgin, günümüzde hala yakışıklılığı ve beyfendi kişiliğiyle hayranlarının ilgisini çekiyor. Biz de bu sayfamızda usta yorumcu Erol Evgin'in biyografisini ve resimlerini hayranları için paylaşıma açıyoruz. Erol Evgin 1947, İstanbul Moda doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi'ni...
  4. Erol Büyükburç Kimdir, Resimleri

Erol Büyükburç Kimdir, Resimleri

Erol Büyükburç Kimdir, Resimleri var mı acaba sizin sitenizde yoksa lütfen paylaşın.
  5. Erol Büyükburç Kimdir ?

Erol Büyükburç Kimdir ?

Erol Büyükburç kimdir? 22 Mart 1936 da Adana’da dünyaya geldi. Eğitimine babası Sufi Beyin bir Fransız şirketinde çalışmasından dolayı bulunduğu Halep’te Frere Maris’te başladı, daha sonra Adana Kemal Paşa İlkokulu’na devam etti. İstanbul’da Fatih Gelenbevi Ortaokulu’nu ve 1951 yılında başladığı Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Ardından İstanbul Belediyesi Konservatuvarına devam ederken “Alis...

Sayfayı Paylaş