gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Ertesi gün hapı yuttum hamile kalırmıyım?

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

ertesi gün hapıyla hamile kalınırmı,ertesi gün hapı kullanıp hamile kalanlar,ertesi gün hapı yuttum hamileyim,ertesi gün hapı kullanım gebe kalanlar hakkında bilgiler

Ertesi gün hapı aldım fakat hamile kaldım?
    Bu durumda gebeliği istemiyorsanız tek çare kürtaj ile aldırmaktır. Eğer hamileliğin devamına karar vermişseniz bu durumda ertesi gün hapının gebeliğe zarar vermesinden endişelenmenize gerek yoktur. Ertesi gün hapı kullanıp da hamile kalanlarda bebek üzerinde yan etki izlenmemiştir.

Ertesi gün hapları (ertesi sabah hapları) içerdiği östrojen ve progesteron hormonu sayesinde (bazıları sadece progesteron içerir) gebeliği şu mekanizmalarla önler:
    1. Yumurtlamayı engeller
    2. Döllenme oluşmuşsa bunun rahim içerisine yerleşmesini engeller.

ee.jpg

Ertesi gün hapları ilişkiden sonra ne kadar çabuk alınırsa o kadar iyi etki eder. İlk gün alındığında yaklaşık %90 oranında koruma sağlarken ikinci ve üçüncü gün alınırsa bu koruma daha az olacaktır. Bu nedenle ilşkiden sonra 24 saat içerisinde alınması önerilir, en geç 3 gün içerisinde alınmalıdır.

Burada dikkat edilecek nokta ertesi gün haplarının oluşmuş bir gebeliği asla sonlandıramayacağıdır, bu haplar ancak gebelik oluşmadan önce etkilidir. Ertesi gün hapları kürtaj gibi gebelik oluştuktan sonra gebeliğin alınmasını veya düşmesini sağlayacak bir yöntem değildir. Gebelik oluştuktan sonra ertesi gün hapı kullanılmaz, kullanılsa bile hiçbir etkisi olmaz. Hamilelik oluştuktan sonra devamı istenmiyorsa tek çare kürtaj ile aldırmaktır.

Ertesi gün hapı yuttum hamile kalırmıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ertesi gün hapı alınıp hamile kalınırsa ne olur?

ertesi gün hapı alınıp hamile kalınırsa ne olur?

ertesi gün haapı kullanımı ertesi gün hapının zararları selam kızlar Ertesigünü hapı alındığı halde hamile kalınıyorsa bebeğe herhangi bir zararının olmadığını okudum Araştırmalar anne karnında bi bebeğe etki etmediğini göstermiş ama tabiki yinede istemiyorsanız tek çare kürtaj olmaktır ama ben herzaman önleminizi tam alın ve bir canakıymayın diyorum
  2. sperm yuttum hamile kalırmıyım?

sperm yuttum hamile kalırmıyım?

sperm yutmak hamileliğie yol açarmı,sperm yutmakla gebe kalınırmı,sperm yutup hamile kalan varmı,sperm yutup hamile kalmak mümkünmü,sperm ve hamilelik hakkında bilgiler Birçok kadının en çok merak ettiği konulardan biri de sperm yutmanın zararlı olup olmadığı. Günümüzde artık cinselliğin sadece bebek sahibi olmak için değil, daha fazla heyecan ve zevk alması önemli hale gelmiştir. İş böyle...
  3. Ella ertesi gün hapıyla hamile kalmak mümkünmü?

Ella ertesi gün hapıyla hamile kalmak mümkünmü?

Ella hapı ertesi gün hapı olarak kullanılmaktadır. Korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelik riskini ortadan kaldıracaktır. Ella ertesi gün hapı asla kurtaj amaçlı kullanılamaz. Ella diğer ertesi gün hapları gibi sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek gebelik oluşmasını engeller. Varolan bir gebeliği sonlandırmaz. Ella Yaygın Görülen Yan Etkileri Kusma, karında rahatsızlık hissi,...
  4. Ertesi gün hapı kullananlar hamile kalır mıyım yardım lütfen ?

Ertesi gün hapı kullananlar hamile kalır mıyım yardım lütfen ?

Merhaba. Lütfen cevap verin. Ben geçen hafta pazartesi günü korunmasız ilişki yaşadım 25 saat sonra ella içtim bir gün sonra kanamam oldu ama normal regl gibi değildi az az ve rengi siyaha yakın bir kahverengiydi normalde bu hafta cumartesi regl olmam gerekiyordu. Lütfen yardımcı olun sanırım bu ara kanama şimdi hamile olma ihtimalim hala var mı?
  5. Ella ertesi gün hapı

Ella ertesi gün hapı

Merhaba ben 1 ay içerisin de iki kez ella kullandım adetim de 10 günlük bir gecikme var bu ilactan kaynaklı olabilirmi? Her ihtimale karşılık test yapmalımıyım ??

Sayfayı Paylaş